Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy a volt férjem kavar?

Lehet, hogy a volt férjem kavar?

Figyelt kérdés

Van egy 4,5 éves kisfiam, akit nálam helyezett el a bíróság. Közös megegyezéses válás volt. Eddig semmi gond nem volt a kapcsolattartás terén, sőt már pénteken délután odaadtam a gyereket szombat helyet. Erre ma kapok egy sima levelet a helyi családgondozóból, hogy a xy kapcsolattartási ügyben fáradjak be. Lehet, hogy a volt férjem "nyomott" fel? Vagy esetleg az anyós, aki ritkán látja az unokát mert a fia nem viszi hozzá? Járt valaki hasonló cipőben? A családsegítő milyen ügyben járhat el?


Köszi a válaszokat!


2010. máj. 27. 17:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, 18:32-es lehet hogy segíteni akarsz, de totális hülyeség amit írsz, Anyuka pontosan leírta, hogy rendben megegyeztek, a rendes láthatáson kívül több időt is ad.... stb. stb. szóval felesleges volt őt kioktatni.

Kérdező, talán nem helyes hogy nem tudja hova jár oviba a gyerek, mert ehhez joga van, csupán annyit szokás ilyenkor tenni, hogy az óvodában is bejelentik a válás tényét, és meg kell hagyni, hogy az óvodából apuka a gyereket nem viheti el. Nyugodtan menjen be, beszélgessen az óvónőkkel stb.

A családgondozó felől szerintem nem kell aggódnod, rengeteg olyan esetet láttak ők már, amikor elvált szülők vagdalkozva, a gyereken keresztül próbálnak egymásnak ártani. A lényeg hogy higgadt, kiegyensúlyozott maradj. Gondolom rendes körülmények között éltek, a családsegítő azoknak van, ahol veszélyben van a gyerek valamilyen szempontból.... 5 perc alatt át fogják látni, hogy nálatok ez nem így van. Sikerült telefonon beszélnetek? Van valami eredmény?

2010. máj. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Beszéltem a nővel, igen, a kedves apuka volt benn, és kérte a segítséget 2 hete, mert szerinte nem megfelelő a kapcsolattartás közöttünk. Csak néztem...kérdeztem, hogy a "kedves" apuka vitt be a válási végzést. Nem tudta..mondtam, hogy természetesen bemegyek és viszem a végézést. Aztán felhívtam az apát is, elmondtam neki, hogy ez nagyon szemét dolog volt tőle, és ha ő szerinte eddig nem működött a kapcsolattartás megfelelően, akkor ezentúl valóban nem fog, mert nem fog a gyerek menni pénteken, hanem pontosan betartjuk ami a végzésben van. Kérdezgettem tőle, de nem nagyon akart válaszolni...persze előjött az ovival, hogy ilyen meg olyan joga van...mondtam neki, miért mondanám meg, hogy hová jár, mikor ő el akarja ebből az oviból vinni stb. Hétfőn megyek az oviba, viszem a végzést és írásban megtiltom, hogy elvigye a gyereket. Egyébként sincs megadva a neve, hogy elviheti. Szombat 10-től vasárnap 18-ig van láthatás. Megmondom, hogy hová jár, menjen is be ha akar, de elvinni vagy bevinni oda nem fogja. Van a végzésbe egy ilyen, hogy jogosult az apa korlátozás nélküli kapcsolattartásra ha mindketten beleegyezünk. Ennek most vége, az lesz ami a papírba le van írva. Szóval tőle a válaszaimra nem kaptam választ...de ez nagyon rosszul esett, hogy így hátba támadott. Folyt. köv.....lehet, hogy ma...de a családsegítő után biztos.
2010. máj. 29. 08:33
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem tudom szó nélkül hagyni! Tényleg a gyereket akarod büntetni, amiért nem tetszik az apja viselkedése? Ez aztán gyönyörű! Képzeld, még az apának is joga van tudni, hová jár a gyereke óvodába! Horribile dictu, beleszólni is van joga! Hová forduljon, ha te hajthatatlan vagy? Meg kéne beszélni a dolgokat, nem ultimátumot adni és retorziókkal élni. Arra még nem gondoltál, hogy lehet, hogy igaza van az apukának, hogy nem jó az az óvoda? De az is lehet, hogy nincs igaza, de mégis hogyan tudná eldönteni, ha nem engedsz neki belelátást? Nem gondolod, hogy esetleg ő is a legjobbat akarja a gyermeketeknek? Ha tetszik, ha nem, a gyerek nem csak a tiéd, hanem az övé is. Ha kettőtök között elmérgesedik a helyzet, annak csak a gyerek issza meg a levét. Menjetek be együtt az óvodába, engedd meg, hogy elbeszélgessen az óvónőkkel, nézze meg, hová jár a gyerek, kik vannak vele egész nap, mit csinálnak. Szerintem mindjárt másként állna a dolgokhoz ő is. Ne azzal akard büntetni, hogy kevesebbet láthatják egymást a gyerekkel. Örülj neki, hogy érdeklődik, sok apa le se sz*rja a gyerekét válás után.
2010. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves 12:30-as! Lehet, hogy hibáztam azzal, hogy nem mondtam meg neki, hogy hová jár a gyerek oviba. Ezt javítani is fogom, megmondom neki. Az oviba csak nyílt napon lehet bemenni, ami most nincs. Nem hinném, hogy rossz ovi lenne, mikor "harc" megy azért, hogy melyik gyerek kerüljön be. Nem gondolom azt sem, hogy ő a vele töltött másfél nap alatt eltudja dönteni, hogy a gyerek nem fejlődik. Nem a gyereket büntetem, és nem találkoznak kevesebbet, csak annyit amennyi a végzésben meg van engedve. Nem pénteken megy, hanem szombaton. Mi alkalmazkodtunk, ő nem. Ahelyett, hogy meghunyászkodott volna, hogy nem értek vissza időbe stb, hátba támad?! Persze, majd jó pofizok is hozzá. Azóta ilyen lelkes mióta a barátnője mondja mit csináljon. Aki a gyereke szülinapját nem tudja, ne akarjon nekem okoskodni. Ha szerinted, az a nevelés és a legjobbat akarás a gyereknek, hogy beteszem a játszóházba én meg elmegyek dolgozni...akkor sajnállak. Eddig sem volt beírva, hogy elhozhatja az oviból, de most a bírósági végzés alapján hivatalosan is megtiltottam neki. Most újra kioszthatsz...Egyébként, hogy tegnap sikerült visszaérni 18:10-re, a gyerek boldog volt, hogy nem kell rögtön menni pancsizni, vacsizni, aludni...volt olyan, hogy a gyerek este 8-kor még nem volt itthon.
2010. máj. 31. 13:02
 15/17 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem mondtad meg, hová jár a gyerek oviba, nem egyszerű hiba, hanem a csjt. semmibe vétele, de persze nem te vagy az egyetlen, aki ezt elköveti, hiszen következménnyel nem jár. Persze ezt csak hibának tekinted, azt pedig, hogy a volt férjed a családsegítőhöz fordult (nem gyámhatósághoz!), azt súlyos hátba támadásnak. Az, hogy az óvodába csak nyílt napon lehet bemenni, szimpla kifogás. Hogy sok szülő akarja oda járatni a gyermekét, hát... ha neked ez a mérce arra, hogy milyen egy óvoda... Abban igazad van, hogy oda kéne figyelnie, hogy ne késő este vigye haza a gyereket. De gondolom nem jókedvéből megy el dolgozni, hanem mert muszáj. Úgy írtad ezt, mintha azért passzolná le a gyereket, mert szórakozni támadt kedve. Gondolom a gyermektartásdíjat is ki kell fizetnie valamiből. Ha a gyerek kevesebbet láthatja az apját, az bizony büntetés. Tök mindegy, mi van a végzésben. Nem tudom, mit szólnál, ha te lehetnél a gyerekeddel 2 hetente másfél napot. Nem az apa felé gyakorolt kegy, ha többet lehet együtt a gyermeketekkel, de te úgy veszed. De majd most jól megmutatod neki! Persze a gyereken keresztül. Gratulálok.
2010. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Vállalkozása van, saját üzletekkel...alkalmazottakkal. Ne mondd, nekem, hogy muszáj dolgoznia...hiszen a pénz, így is úgy is jön...ennyit erről.
2010. jún. 2. 17:41
 17/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ez nem igaz. Akinek vállakozása van, bizony nem kevés energiát és időt igényel azt fentartani.

Igazata adok Neked, hogy időre kellen visszahoznia a gyermeket, ne boruljon az esti program. De! Tényleg ne a gyereket büntesd. A gyerek szereti az apját. Undorít, hogy szó nélkül beadott egy papírt. De! Az ő gyereke is. Minnél töbebt lehet az apjával a gyermek, annál kiegyensúlyozottabb lesz. Ne a te szemszögedből nézz mindent.Ha együtt élnétek, akkor jobban hajlanál arra, hogy másik ovi jobb lenne. De gondolom sértve érzed magad..elhiszem, hogy nehéz. De az apjától ne foszd meg a gyermeket.

2010. jún. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!