Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem sokszor olyan utálato...

A férjem sokszor olyan utálatos és indulatos. Hogy szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
Sokszor minden kis hüyeségért rámförmed, majd aztán persze bánja, de engem ezzel nagyon megbánt. Tudja is és nem győz bocsánatot kérni. Mondtam neki, hogy mielőtt tesz vagy kijelent valamit gondolkozzon, számoljon 10-ig és mérlegeljen mi lesz a következmény, mert nem lehet állandóan bocsánatot kérni, sőt sokszor nem is érdekli, ő túllép rajta, mintha mi se történt volna. Viszont van egy kisgyerekünk, akivel szintén ilyen indulatos elég gyakran és ezzel el fogja magától vadítani a kicsit. Ma is pl délutáni alvásból kelt a kicsi és sírt nagyon, rosszat álmodott, valami bogarakkal, amik másztak rajta és szegénykém teljesen a hatása alatt volt, amikor felébredt, alig bírtam megnyugtatni. Erre a férjem rátett még egy lapáttal, hogy vidd már ki innen, ne itt nyavajogjon. Tuti direkt csinálom, hogy itt üvöltetem a gyereket, nehogy aludhasson. A kicsit is leüvöltötte, hogy fejezze be a nyavajgást, ő aludni szeretne még. Szegény kicsi persze mégjobban sírt, mostmár azért, mert az apja megijesztette. De olyan vad volt a törpe, hogy nem akart odabújni hozzám, azt hitte még mindig álmodik. Majd nagy nehezen kivittem a szobából. Fél órába telt, mire valahogy megnyugtattam, eltereltem a gondolatait, hogy csak rossz álom volt, anya itt van, megvéd, nincs semmi a ruhájában. Végre játékra bírtam és elmúlt a sírás. És persze ezek után csodálkozott, hogy a kicsi löki el magától. Szinte minden napra jut ilyen, egyszerűen könyörtelen a gyerekkel és nemhogy játszana vele, legtöbbször inkább piszkálja, hogy bosszantsa, és nyühögjön. Nem értem őt. Olyan más lett mostanában. Eddig se volt minta apa, de azért már túlzásokba esik sokszor. A kicsi már szabályosan összerándul, mikor apa megszólal. Máskor jót játszanak. De szerintem ezek a dolgok a gyerekben megmaradnak és ezért is utasítja el sűrűn apát. Igaz? Ami persze megint nem tetszik a férjemnek, mert ellöki magától és ezen apa megsértődik, mint egy nagy gyerek. Nemhogy normális lenne mindig és akkor visszanyerhetné a gyerek bialmát. De így, hogy a bajban úgymond, nem számíthat rá, nem igen fogja. Olyan rosszul esett nekem ez a délutáni affér is. Nemhogy a kicsnek. Hogyan tudnám ezt megoldani és rábírni a férjem, hogy változtasson ezen?! Annyit mondtam már neki, szépen, elmagyaráztam, hogy működik egy gyerek, ilyenkor egy darabig oké minden, majd kezdődik előlről. Már belefáradtam, ez megy több mint fél éve!
2010. máj. 26. 21:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%
szegény kis ártatlan gyerkőc-csak ezt tudom mondani :(
2010. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is ez van. Ezért tudok hozzászólni.

Oka nálunk: férjem labilisabb idegrendszere (gyógyszert szed rá - pszichiáter írta fel). Egy ideig én sem láttam, sőt ideális pár voltunk, mert én mindig "erős" partnere voltam, olyan értelemben, hogy az én idegrendszerem rendben volt. Később kiderült, második anyát akart magának, de mire ez kiderült, már megszületett első gyerekünk. Ő sem képes elviselni semmilyen negatív gyerekmegnyilvánulást (pl. sírás).


Ok 2. feszített munkatempó, ami társulva a kevésbé terhelhetőséggel, igencsak nagy feszültségeket okoz.


Ok 3. kezd az én idegrendszerem is meginogni. Azaz egyre kevésbé tolerálom ezen megnyilvánulásait.


Következmény: összeütközések, fáradás. Gyerek is nyugtalanabb.


Eredmény: még nem játszottuk le. Lehet, hogy mi is befejezzük előbb-utóbb. De van azért bőven pozitív eredmény is, mert amióta ellenállok neki (pl. nem én megyek ki a szobából a gyerekkel, ha sír, hanem őt küldöm, ki, ha nem bírja elviselni. Sőt külön szobában alszunk már, hogy ne zavarjuk egymást.), szóval amióta "sarkamra álltam" azóta igyekszik visszavenni a stílusból. Komoly erőfeszítéseket tesz magában, hogy ne legyen agresszív. Én ezt értékelem. Ha sikerül végigjárnia, ill. végigjárnunk ezt az utat, akkor együtt maradunk, de az is lehet, hogy a vége előtt elbukunk.


Sajnálom. Amikor az ember párt választ, sokszor egyenlő az a zsákbamacskával.

2010. máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
62%

hát szerintem az ilyen nem férfi meg apa, hanem egy önző k*cs*g, olyan mint egy hisztis p*csa.....nincs felelősség meg szeretet benne, én nagyon alacsonyra tartom az ilyen embereket.....lehet lepontozni de erről ez a véleményem ...!!

25/F

2010. máj. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Mérei-ambulancia, a neten biztos megtalálod. Családsegítéssel foglalkoznak. A férjed, gondolom, nem lesz hajlandó elmenni, sőt hülyeségnek titulálja az egészet, de neked egyedül is érdemes lenne megpróbálni. Legalábbis anyukámnak segített anno.
2010. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

Az én férjem,is hirtelen,és ingerlékeny.Amikor felhorkan nem szólok rögtön,hiszen csak rátennék egy lapáttal.Megvárom amíg lehiggad,figyelem ahogy a gyerekkel foglalkozik,és amikor eljön a kellő pillanat,mert nem érti a gyerek viselkedését,akkor elmondom neki az "okos" véleményem,hogy mégis mire számítasz azok után,hogy kiabáltál vele,türelmetlen voltál stb...

Ha higgadt jobban felfogja,és meg is bánja.

Mondjuk apa és apa között is van különbség,az enyénmég mindig jobb,mint a

a falszomszédom,akit szoktam hallani üvölteni a feleségével, amikor sír a gyerek,hogy fogd már be a pofáját,mert állandóan ugat!Legszivesebben átlépnék,és leszakítanám a fejét!!!

2010. máj. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

már megbocsáss, de amikor hozzámentél feleségül, és terhes lettél tőle, akkor milyen volt?

maga a tökéletesség?

2010. máj. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom senki sem tökéletes, voltak akkor is hibái, nem ilyenek, de engem a tenyerén hordozott, kedveskedett, imádtuk egymást, nem bántottuk a másikat. Miután összeházasodtunk kicsit másabb lett, volt egy-két vitánk, de még gond nem volt egészen addig, míg terhes lettem, a férjem akart már nagyon babát, 5 év házasság után. És kezdett megromlani minden. Sokat bántott szavakkal, és csúnyán bánt velem, máskor meg normális volt. Miután meglett a kicsi, mégjobban felfordult minden.
2010. máj. 27. 12:34
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen volt az apám, nem szívesen töltöttem vele az időmet gyerekként. A kapcsolatunk finoman szólva is borzalmas.
2014. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!