Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselnétek, ha az egyik...

Hogy viselnétek, ha az egyik szülőtök megcsalná a másikat?

Figyelt kérdés
2017. szept. 12. 21:17
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Az én körömben volt egy megcsalás. A nőről eddig is pletykálták, hogy sokszor van 20on éves fiatalokkal (a nő 40felett), és most bukott le, hogy megcsalja a férjét, aki szerette és még szereti is a nőt. Saját házukban, saját ágyban, és nem arról van szó, hogy a férje nem akarja, csak kapuzárási pánikban van a nő és inkább másnál keresi a boldogságot. Persze facere megy a szeretlek, meg az összes máz. A gyerekei buktatták le, mondta is a kisebbik (20 illetve 24évesek), hogy ha visszajön az anyja ő nem lakik vele egy fedél alatt, amúgy is jövőre költözik.

Egy másik ismerősöm (18lány) meg együtt volt a barátjával, de mások után is ment.

Ha valakit már nem szeretek, vagy inkább mást is, akkor inkább megmondom neki hogy érzek, és ha jobb a válás váljunk.

Gyerekként én mivel anyásabb vagyok nekem mindegy lenne, de egy ideig biztos nem beszélnék vele, ha ilyet csinálna

2017. szept. 16. 09:38
 22/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valószínű Te is lány/nő vagy. Más szeretkezésével ne foglalkozz. A saját szeretkezésed a fontos! És az nagyon!!!!

A facet felejtsd el, népbutítás. Amiből néhány ember igencsak jól él. Te meg kirakod a szennyest. Mások hagy röhögjenek ki.. Lásd Moúnika show, Fosi barát…

A házasságuk megmentése a fontos! Gondolj bele mennyi magányos nő/férfi van! Miért jó az, ha még több magányos van? Mit csinálnak 50-80 évesen egyedül? Az öregek otthona nem megoldás az halálgyár. Én Tudom! Azért abba is gondolj bele 20-25 évesen kirepültök (mint írtad is), rettentő kihalt lesz a ház/lakás, csak ketten maradnak. És ez félelmetes, akár hiszed, akár nem. Maradnak egymásnak, legfeljebb néha kis hűtlenség. De a biztos családot felrúgni botorság félrelépésért. Azért gondolj bele nem könnyű monoton dolgozni a munkahelyen (Gondolom Te is utálsz suliba járni, később ott a melóhely, ahova minden nap be kell menni melózni, hogy legyen új iskolatáska, sárga csekkre való, kaja. Azt a kis zsetont beosztani, hogy mindenre jusson. ), rohanni haza a családot gatyába rázni akár nő, akár férfi az illető. Kell egy kis gőz leeresztés. Igaz ezt megcáfolom a lentebb írottakkal. A szeretkezéshez a (jó szexhez) igen is kell a másik lelke, energiája (mielőtt recska és vibri, guminő felvetődik ezek az eszközök csak silány eszközök). Ha orgazmusod van, elmegy az energia. Ha mikro orgazmusod van sok apró, akkor az energiád megmarad. És magasabbra szárnyalsz. Tantrikus szeretkezés.

Szóval nem megoldás, ha a szülőkkel nem állsz szóba. Segítségre van szükségük. A felnőtteknek is van szükségük segítségre! Sajnos nem vagyunk mindenhatók így 40 felett se.

Igen a mama elhanyagolta papa potenciálját. Papa hű volt, szerszám nem olyan ficánkolós, rég használta.. Ezért 20 évest keresett a mama. Ő is tudja hogy, a huszon éves nem sokáig fog tartani, de jó vele. És a jó alakú kisé izmos testre vágyik mind a nő mind a férfi. Kis kapuzárási pánik… Azután maradnak az emlékek…

Nézz meg egy idős vörösre kirúzsozott 80 éves nőt… A szokás, az agy még fiatalos. Az ember agya még mindig fiatalnak hiszi magát, pedig a test már öreg. A leírtak mögött tapasztalat áll, nem légből kapottak. Csak ugye ezt nem írja le senki. Én meg szókimondó vagyok.



Egyházi megközelítés szerint:

„Akit szeretünk, azt ismerjük, de nem tudjuk és nem is akarjuk tudni a titkait. A szeretet nem ismer nyomozást.”


Vagy is a gyerekei se szerették.

Házasági eskü:

Én… esküszöm az élő Istenre, aki Atya, Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy, örök Isten, hogy …-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretet-ből veszem el őt / Szeretetből megyek hozzá Isten törvénye szerint, férjül/feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentül élek, vele tűrök, vele szenvedek, és őt sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig vagy hol-táig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője / segítőtársa leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen.

(* a vőlegény/menyasszony neve)


Folytatva az előbbi gondolatokat, továbbra is a szereteten van a hangsúly. Szeretetből, azaz nem önző érdekből vállalom vele az életre szóló közösséget. Szeretetből kérem, vállalom, akarom, hogy társam legyen. A magyar feleség szavunknak gazdag tartalma van, ha ko-molyan vesszük:

Életemnek a fele a másik. A sorsomban osztozik. Örömeimnek éppúgy része, mint a terheimnek, bánatomnak, küzdelmemnek. Természetesen a vagyonomnak is. A feleség szó kifejezi, hogy teljes életközösség mellett döntöttünk! Emlékeztetőül: Az „alkotok hozzáillő segítőtársat” ajándékában a hozzáillő nem a hozzá illeszkedőt, hanem az életében mindig jelenlévőt, mellette levőt jelenti. A feleség szó tehát elkötelező szó mindkét félnek! Hiszen ha a feleségem a „felem”, akkor ez kölcsönös önátadást, kölcsönös egymásra hagyatkozást, a másik életében kölcsönös jelenlétet, ottlétet eredményez! A feleség szó azt jelenti, hogy kölcsönösen nem önmagunkért, hanem egymásért élünk, munkálkodunk. A feleség szó – ha jól értjük – a szeretetben és szeretet által ki kell zárja a házasságból az önzést.

Amikor zavar az, hogy a házastársam annyira más, ahogy más a férfi és más a nő, akkor eszünkbe juthat az a szellemes mondás: „Isten a férfi oldalbordájából alkotta a nőt, ezért a nőben az van meg, ami a férfiból hiányzik…” Azaz kiegészítik egymást a házastársak!

Ki kell zárjon a szeretet a szexualitásból is minden önzést. A másik kedvét, a másik örömét keresem. De a férfi és a nő nagyon különbözik. A szexben is. A férfi robbanómotor, a nő gőzgép. A férfinak egy kis szikra kell, s máris kész és képes a testi szerelemre, a nőnek sokszor előbb „felfűtés” kell. Ha este jó együttlétet szeretne a férj, már reggeltől „fűtenie” kell a feleségét.


Dr. Pálhegyi Ferenc professzor, családterapeuta, használta ezt a képet egy előadásában: „A férfi olyan, mint egy nagymotor: csak be kell rúgni, és másodpercek alatt 120-on van. A nő olyan, mint egy régi 424-es gőzmozdony. Előbb jól fel kell fűteni, de azután egy falut is elhúz.” Azért mert a férfi csupán a felesége hajának illatától begerjed, és már „rá is ront” a feleségére, még nem haramia, nem vadállat, csak férfi. Azért mert a feleségnek idő kell a ráhangolódásra, még nem hideg, nem vágytalan, csak nő. Ezt kölcsönösen érteni és tanulni kell újra és újra szeretetben. Ha ezt megértik, végiggondolják, és egymást is megértik, akkor sem lesz mindig „tökéletes” az együttlét, de minél inkább egymás kedvét keresik – a férfi tud lassítani, a nő kész hamarabb betüzesedni – akkor a házaséletben is sokkal több harmóniát találnak. Mert a szeretetet választják a puszta szenvedély helyett és kizárják az önzést!


Konklúzió: Hagyd a saját útjukat járni a szülőket. Segíts nekik megoldani a helyzetet. Le lógj a fenekükbe, hogy épp mit csinálnak, van nekik bajuk elég. Próbáljanak együtt maradni, szeretni egymást. És hagyják egymást kicsit félre lépni is. De egymással is foglalkozzanak. Az a szeretet, ha segítesz nekik! Az is szeretet, ha nem lép félre, az is szeretet, ha félre akar lépni kicsit és hagyod kicsit szabadabbra.

A szeretet és a hűség két külön dolog, mégis összefügg.

2017. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
14%

Sokan akik ajánlgatják h "ne törődj vele", elfelejtik a rossz példa jelentőséget.

Nézd meg azokat akik már nem bíznak a másik nemben, sok alkalommal hallani anyum megcsalta aput nincs megbízható nő stb..egyszerűen egy világ omolhat össze az emberben ha a szeretett és becsült egyik szülője árt a másiknak, ne adj isten lecseréli fiatalabbra..mit szűr le ebből egy fiatal(főként lány)? Azt h h öregebb lesz lecserélik..ne bízzon másokban..élje ki magát fiatalon mert később nem fog kelleni..stb..régen azért nem ezt lehetett tanulni a szülőktől(nagyszüleim egész mások voltak).

Volt egy film hol a főszereplő apuka folyton csajozott, már negyven felett járt bőven amikor csak fiatal lányokkal csalta az akkor már válófélbe lévő nála fiatalabb feleségét, aki megunta a nőügyeit nyilván.. Kislányuk akit imádott meg természetesen minden érzékelt, plusz azt h anyu szomorú..és már nem emlékszem pontosan de elmondta az apjának h mennyire utál lánynak lenni, mert ő csak azért kell majd férfiknak mert fiatal vagy szép, de ha nem lesz az akkor lecserélik és szomorú lesz. És ami tetszett h az apuka akkor döbbent rá h minden tette hatással van a gyerekére és h azok a lányok pont ugyan olyan kislányok voltak egyszer mint az övé.

Tudom h ez csak film..

A megcsalást én nem tudom elnézni, apumról tudtam meg h megcsalta anyut és elakart hagyni minket(csak a nő dobta és visszament a régi szerelméhez) és őszintén egy világ omlott akkor össze bennem anno mikor megtudtam. Feldolgoztam, szeretem aput, de nyomott hagyott. Szerencsére tudok bízni:)

2017. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Az önkielégítés az nem szeretkezés, ahhoz két ember kell. Látszik ritkán szeretkezel, vagy még soha. Egy másik test érintése csodálatos dolog!"

Napi szinten szeretkezek, ha már ennyire bele akarunk menni, és sehol nem írtam, hogy ugyanolyan, mint az önkielégítés. :) Viszont az tény, hogy a szervezetnek szüksége van orgazmusra, ám ha CSAK ez a prioritás, hogy a szervezetünk ki legyen elégítve az egészséges működés érdekében, akkor bizony teljesen elég az önkielégítés, biológiailag ugyanaz. :)


"Amikor már csak a recska/vibrátor marad, valószínű széthullott a család. Inkább menjen kúrjon félre, de maradjon otthon."

Igen, sokkal rosszabb lenne normális kapcsolatban élni. Nem is tudom, pár embernek hogy van hozzá pofája! Korrekt módon lezárni egy sz-r kapcsolatot, majd UTÁNA norális kapcsolatban lenni olyannal, akihez vonzódik és akit szeret..... Micsoda fertő!!!


"A gyermekeknek, semmi köze hogy a szülők mit csinálnak. A régi szép időben a Papa rendet tett otthon. A gyerekek kaptak egy sallert és kuss volt."

Oké, bocsi, eddig bírtam olvasni, menthetetlenül sötét vagy.

Szép napot!

2017. szept. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim válasza:
37%
Nem különösebben zaklatna fel.Amíg a család nem hullik szét és titokban marad hat tegyék nyugodtan.
2017. szept. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Feri is lecserélte öregecskedő feleségét. Most mit sajnálod tőle az új nőt!

Irod anya csalta apát. Apa csalta anyát. Vagyis...

Akkor apád anyád csalta egymást. Vagyis nyított házasságban éltek. Lehet swinger partikra is jártak... :-)

Régen európában, sőtt ma is a muzulmánok, több nejűek. Ne légy már ennyire prűd. Még is jól elvoltak, elvannak. A nőkre adnak remek fekete szövetzsákot.

2017. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Feri is lecserélte öregecskedő feleségét. Most mit sajnálod tőle az új nőt!

Irod anya csalta apát. Apa csalta anyát. Vagyis...

Akkor apád anyád csalta egymást..


Apum csalta meg anyut..nem nem swingereztek..komolyan ennyire buta vagy? szerinted a megcsalás csak egy vicc? belerokkanhat egy család egy ilyen kis viccbe..gondolom férfi vagy és félre jársz azért vicces neked..

Amúgy az öregecskedő feleség lecserélése semelyik kultúrában nem tekintették érdemnek..ráadásul ugye tudod h az örgecskedő feleségeknek is van lelke..és nekik mi jár a sok hűséges év után??kidobás mert nem feszes a bőrük?

Tudod szép és követendő ha két ember szeretettel kitart egymás mellett..de azt hiszem ezt sokaknak hiába magyaráznám, más ma már a hozzáállás.

2017. szept. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Apum csalta meg anyut.. Azt nem írod, miért is csalta meg... Azért kíváncsi lennék rá. Oka biztos volt! Nem adott elég szeretetet papának. Dolgoztatta éjjel nappal. Kell a pénz. Papa termelte a pénzmagot éjjel nappal és bele fáradt. Otthon mama nem foglalkozott vele. Papa meg találkozott uj nőcivel akivel kicsit kipihente a monotóniát és a streszt. Nem gondolkodtál még el rajta mennyi streszt okoztatok a papának! Mehetett be a hülye szülőire hallgatni a sok baromságot.. Most ilyen olyan kartonpapír, tempera kell ákombákom festéshez... Mint valami festőművésznek, de a suli csk mázolót képez..

Lehet ha swingereztek jobban járnak.. Mama is megkapta volna ami jár neki. "Komolyan ennyire buta vagy?" Nem az élet iskolája oktat. "szerinted a megcsalás csak egy vicc?" Az a vicc ahogy a feleségek elhanyagolják a papát. Aki egésznap melózik. Igen papát, ugyan úgy gondozni kell mint egy autót, cipőt,tűzhelyet, lakást. Csakugye a nők ezt elfelejtik. A nők kikövetelik a virágot, miegyebet. Papa meg le van tojva. Jobb esetben főzneki valamit. Pláne manapság.

Igy van férfi vagyok. Nem szül, hagyom ott. Nem főz, hagyom ott. Nem gondoz, hagyom ott. Sokat hőbörög, hagyom ott. Nem tud beszélgetni, hagyom ott.

"Amúgy az öregecskedő feleség lecserélése semelyik kultúrában nem tekintették érdemnek..ráadásul ugye tudod h az örgecskedő feleségeknek is van lelke..és nekik mi jár a sok hűséges év után??kidobás mert nem feszes a bőrük? " Pedig már Feri jó példát mutat azt hittem... :-)

Valószínű a nem feszes bőrű mama is megtalálná az alkalmi partnerét..

"Tudod szép és követendő ha két ember szeretettel kitart egymás mellett..de azt hiszem ezt sokaknak hiába magyaráznám, más ma már a hozzáállás." Amit irsz, az igaz. De a bökkenő az az, hogy az egy ideális helyzet. Elméleti. A gyakorlati megvalósításhoz 2 ember kell. Ahol 2 ember van, ott a dolgok 2 felé szoktak menni. Azért azt se felejtsük el az anyós, após is beszokott segíteni a párkapcsolat megromlásába. Sokszor igazán sokat tesznek érte, hogy szétmenjen a kapcsolat. Szóval a férj és a feleség akkor szokott félre lépni, ha nem kapja meg a párjától amit szeretne. És mint itt valakik már fenntebb megírtát, azért ez nem ilyen egyszerű. Sajnos a nők azt hiszik ők makulátlanok, csak a férfi a hibás. Magukba nem néznek. Nem beszélnek a társsal. És haragtartóak, bosszúálók. Azért nekem is van pár érdekes történetem. Összejöttem egy hölgyel. Állandóan a volt férjéről nyomta a sódert. Nekem felment az agy vizem. 1/2 évig bírtam. Ki a fene bírja hogy a volt kapcsolatukról regél állandóan. Elbandukoltam a volt férjhez, ő épp ellenkezőleg látta a történteket mint ahogy a feleség mondta. Egyik se hazudott. Csak másképp élte meg az életüket. Jó azért mind a kettőjük történetében volt egy kis füllentés, szinezés. És valahol utálják egy mást, mégis szeretik egymást.... A váláshoz a szülők és a gyerekek is nagyban hozzá tettek. Nem segítették a békülést. Amúgy a gyerekek nem foglalkoznak velük, élik saját életük, meg jönnek lóvéért, kajáért.

Evvan...

2017. szept. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
A megcsalást nem lehet kimagyarázni..evvan
2017. szept. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
... nem is kell kimagyarázni... de szerencsére nem kötelező túlzott jelentőséget tulajdonítani neki.
2017. szept. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!