Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzem vagy se? Nem tudom...

Költözzem vagy se? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és egy évem van még hátra az okjből.

Itthon elég gázos a helyzet, szeretnék elköltözni.

Az egyik lehetőség, hogy levelezőn fejezem be a sulit és mellette dolgozom+lakást bérelek- ettől visszatartanak a barátaim, mert nem hiszik, hogy elég erős vagyok hozzá...

A másik lehetőség, hogy itthon maradok arra az egy évre még és szép lassan megkattanok. Már így sincs semmi életkedvem és állandóan dühös és frusztrált vagyok(+kicsit néha agresszív).

A legnagyobb probléma egy konkrét személy a családból, aki ránk telepszik (nem, nem lehet vele semmit se kezdeni). Nem szeretném egyedül hagyni itthon vele anyámat, mert bűntudatom lenne emiat+ így is állandóan tépik egymást, de ugyanakkor anyám is ugyanannyira hibás, hogy utálok otthon lenni.


Igazából nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam:

a feszített tempót a munka+lakás+tanulás(meg lesz?nm lesz?mi lesz?) miatt vagy inkább bírjam még ki? de ez is nagyon nehéz...


2010. máj. 26. 14:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

14.37 egyetem nappalin+40 óra???aztaaa:)))


Igazából én is ilyen szoba bérlésen vagy párnégyzetméteres garzonon gondolkodtam.

2010. máj. 26. 14:44
 12/18 A kérdező kommentje:
A koleszt nm igazán szeretném. A sulinak van és inkább onnan eljönnek az osztálytársaim, mint hogy bemennének:)
2010. máj. 26. 14:46
 13/18 A kérdező kommentje:

14.37-nek

Hogy oldottad meg a vizsgákat? A szabadon felhasználható szabadságokat vetted ki vagy kaptál erre plussz szabadnapokat?Toleránsak voltak veled?

Am valószínüleg lesz munkám, m nyáron gyakorlatra megyek. Eddig is dolgozgattam, ott elégedettek voltam velem. Itt még jobban rá akaok hajtani, hogy kapjak rendes állásajánlatot is a végén.

2010. máj. 26. 14:59
 14/18 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt az egy évet bírd ki.. én is azt tettem... mellette dolgozgass vmi diákmelót és rakj félre - nem kell tudnia senkinek erről h mit csinálsz azzal a pénzzel.. így kevesebbet is leszel otthon, aztán ha a suli megvan, meg a meló is, mehetsz - egy kis tőke nélkül azért nehéz elkezdeni az önálló létet, azt megtapasztaltam - nem azt mondom h lehetetlen, de a kényelmi szempontokból le kellett adni egy időre :) Ja és persze, ha végeztek, hátha lesz olyan osztálytársad, aki szintén költözni akar...

A feszített tempó-munka lakás se hiszem hogy jobb lenne.. Persze, sokan mindezt ráadásul család mellett csinálják, szóval csak nem lehetetlen, de én mindenesetre a kivárásra szavaznék...

2010. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Simán mennék a helyedben. Nekem sem tetszett a "rendszer". Kibekkeltem érettségiig, most végzős egyetemista vagyok párhuzamos képzésben, gyerekkel és otthont teremtettünk szintén egyetemista párommal.

Engem is mindenki kis nyamvadéknak tartott, most kussolnak.

Én speciel nem bírom a megalkuvást, mert tudom, hogy a saját életemért (idegeimért, egészségemért...) csak én vagyok felelős, és senki mást nem is érdekel ennyire.

2010. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő: szívemből szóltatok:)))

Pont emiatt vagyok dilemmában...

2010. máj. 26. 20:42
 17/18 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, mit tanulsz?
2010. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Turizmust.
2010. máj. 28. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!