Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzem vagy se? Nem tudom...

Költözzem vagy se? Nem tudom eldönteni.

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok és egy évem van még hátra az okjből.

Itthon elég gázos a helyzet, szeretnék elköltözni.

Az egyik lehetőség, hogy levelezőn fejezem be a sulit és mellette dolgozom+lakást bérelek- ettől visszatartanak a barátaim, mert nem hiszik, hogy elég erős vagyok hozzá...

A másik lehetőség, hogy itthon maradok arra az egy évre még és szép lassan megkattanok. Már így sincs semmi életkedvem és állandóan dühös és frusztrált vagyok(+kicsit néha agresszív).

A legnagyobb probléma egy konkrét személy a családból, aki ránk telepszik (nem, nem lehet vele semmit se kezdeni). Nem szeretném egyedül hagyni itthon vele anyámat, mert bűntudatom lenne emiat+ így is állandóan tépik egymást, de ugyanakkor anyám is ugyanannyira hibás, hogy utálok otthon lenni.


Igazából nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam:

a feszített tempót a munka+lakás+tanulás(meg lesz?nm lesz?mi lesz?) miatt vagy inkább bírjam még ki? de ez is nagyon nehéz...


2010. máj. 26. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

VAn fogalmad arról mennyi pénzre lesz szükséged ha lakást bérelsz és még enni is akarsz?

Biztos lesz állásod?

2010. máj. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
nagyon alsó hangon lakásbérlés min 40-50 ezer+rezsi
2010. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ennek már utána jártam.
2010. máj. 26. 14:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tudod fizetni és meg is tudsz élni akkor költözz.Nem kell magad feláldoznod senkiért
2010. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én költöznék, tapasztalatnak kiváló.Honnan tudd hogy megy-e neked, ha ki se próbálod?? Zsákbacica, de vannak társbérlőt keresők is, és akkor olcsóbb. Ha szerencséd van, egy rendes lakótársad lesz- ha nem, tovább kell állni.
2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szakmát sulidba végzed? mrmint hogy nem fizetős helyen. Mert ha suliba akkor családi körülményeidre hivatkozva igényelhetsz szállást koleszba. Délutánonként meg max bevállalsz vmi melót, hogy legyen pénzed kajára
2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Barát? kolesz?
2010. máj. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

esetlge egy közös "diák" albérlet?

ha ennek egyedül vágsz neki nem csak az anyagiak miatt kattanhatsz meg.

lelkiismeretfurdalásod ne legyen. Anyád élete, ő választotta, te ha teheted válassz másmilyet.

Csak legyél körültekintő a költözésnél. Egy jófej vidám társaságban megoszlanak az anyagi, a háztartási és nem mellesleg a lelki terhek is.

Ha van rá módod ilyet keress.

Még az sem baj,ha nem simerősök, szoktak hirdetni diákok ,hogy keresnek maguk mellé lakótársat, én fogtam ki az életem kezdetén addig tök ismeretlen,mégis nagyon jó fej bandát :)

sok sikert

2010. máj. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Külön.

Én végigcsináltam az egyetemet nappalin és letettem két nyelvvizsgát úgy, hogy mellette heti 40 órát dolgzotam. Meg lehet oldani és legalább nem tesz tönkre idegileg a családod.

2010. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Költözz. Próbálj nem túl megerőltető melót találni.
2010. máj. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!