Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy elköltözünk?

Figyelt kérdés
Félek anyámtól, nem túl jó a kapcsolatunk. Ő olyan ülök és várom, hogy magától megtörténjenek a dolgok. Mi a férjemmel pedig igyekszünk tenni azért, hogy jobb legyen és hiszünk benne, hogy ha az ember valamit akar, eléri, mert nincs lehetetlen csak tehetetlen. És ha szeretnénk valamit az áldozattal, kockázattal jár. Anyámnak ezek magasröptű gondolatok. Már próbáltam neki elmondani, hogy mivel már 3-an vagyunk, nemrég megszületett a kisfiúnk, kénytelenek vagyunk elköltözni és valószínűleg másik városba megyünk, de már az elején kibukott valami hülyeségen. Segítséget meg nem is merek tőle kérni, pedig jó lenne. 30m2-en élünk hárman, miért nem lehet megérteni, hogy el kell költöznünk, mert ez így nem állapot. Hogy értessem meg vele. ANyám nagyon nehéz eset és én félek tőle. Sosem állt mellettem semmiben. 30 éves vagyok, de még mindig nem hiszi el, hogy képes vagyok az "életre". 11 éve van társam, aki 4 éve már a férjem, és megszületett a kisfiúnk, van lakásunk, diplománk....
2010. máj. 26. 12:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, ha te 30 vagy, akkor ő legalább 50. Nem fog megváltozni a véleménye, akármit is mondasz vagy csinálsz. Ne rágódj ezen, mert felesleges köröket futsz. Elköltöztök és kész, ettől még fogtok találkozni és telefonon vagy interneten (amit ő is használ) tartjátok a kapcsolatot. Ennyit elég mondani neki, úgysem fog tetszeni neki a dolog, de úgyis megbékél.
2010. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez most komoly kerdes,vagy csak kamu?Szerintem 30evesen jogod van a sajat csaladoddal kulonkoltozni,es uj eletet kezdeni.ha meg tudod milyen az anyukad,akkor meg ne vedd fel a mondandojat.Kulonben meg csak mondd meg neki,nehogy mar kereckedni kelljen.En 19 voltam eppen amikor a szuleim ele alltam,es megmondtam,hogy elkoltozok kulfoldre,mind2en belegyeztek,ferfihez jottem ki,azota is egyutt elunk szeretetben a kincsemmel.Ne parazz,szerintem mielobb menjetek el onnan,mert megfogja keseriteni az eleteteket,ja es mindig csak az lesz a jo amit o mond!Eppen emiatt vagy most megijedve,de ne hagyd magad,neked is lehet velemenyed!22/L
2010. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem,miért olyan nagy gond 30 évesen elköltözni,és élni a családoddal külön??

Mit csinál anyukád?lekötözz? vagy kiabálni fog??

30 évesen már rég a sarkadra kellett volna állnod.

Hanem akarod hallgatni anyukád siránkozását,akkor egyszerű módon tedd meg.

Azon a napon amikor a cuccokat pakoljátok a kocsiba,oda állsz elé,és annyit mondasz neki."Anya,mi ma elköltözünk...Majd megírom vagy felhívlak hogy hol lakunk,és sok szeretettel várunk téged látogatóba..Puszi drágám,most indulnom kell" Ennyi...Így nem fog hisztizni,nem fogod hallgatni anyukádat,és el is költöztél..

Egyébként tényleg meglep,hogy 30 évesen ennyire döntésképtelen vagy...

2010. máj. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
13:06 lehet, hogy bunkó vagyok, de igazam van...te meg megint a kifogásokat keresed...azt írtad van lakásotok, akkor mi a fenéért nem költöztök oda?
2010. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező: 13:02-re miért is haragszol? Nem bántott!Igaz van felnőtt nő sőt anya vagy és mégis úgy viselkedsz mint egy picilány.
2010. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Csak annyit írnék (mint itt oly sok szülő-gyerek, költözzünk-neköltözzünk, jajmitfogszólni-bűntudatomlesz kérdésre írtam már válaszul), hogy Susan Forward: Mérgező szülők. ...mert mérgező szülők igen is léteznek.


Ne azért éld a saját életed, hogy bebizonyítsd anyádnak, képes vagy a saját életre.

32/n

2010. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Hadd mondja. Elvileg felnőttek vagytok.
2010. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy nem a saját lakásunkban lakunk? ott élünk hárman: kisfiam, férjem és én. félreérthetően írtam, elnézést, de a lényeget leszűrtem a válaszaitokból, köszönöm. a mérgező szülők c. könyvet pedig olvastam
2010. máj. 27. 22:04
 19/21 anonim ***** válasza:
Álljatok elé a pároddal és jelentsétek be a kész tényt. Nem sok mindent tehet, csak tudomásul venni. Azért legyetek egy kicsit körültekintőek, hisz lehet hogy Ő még ragaszkodna hozzátok, hozzád, nem tud elengedni, mint anya, ne hogy a hirtelen bejelentés után belebetegedjen.
2010. máj. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
,,Anya holnap elköltözünk"
2010. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!