Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy az önbecsül...

Mit tehetnék, hogy az önbecsülésem "visszajöjjöm"?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy nem figyelek oda arra amit mondanak. Nagymamám szokott többnyire a tesómmal példálózni, hogy ő milyen ügyes, mi mindent csinál (legnagyobb dolga pl most nyáron, hogy másfél étig dolgozott, de utána és előtte bnőzött, haverozott, itthon szinte én csináljak mindent), amikor azokat a dolgokat én ia megcsinálom, de utána vagy mondja, hogy ő biztos jobban, vagy ügyesebben csinálja. Kiskorunk óta ez megy kb. Szeretem a nagymamám, tudom, hogy ő is szeret, de ha erről van szó akkor inkább otthagynám a fenébe.

Apámnál a dícséret többnyire akkor jön mikor fizikai dolgot végzünk, ha egy jó jegyet hozok haza mondja jó, vagy ügyes vagy, aztán ha nem azt csinálom utána amit kéne (szerinte kéne) akkor az el van felejtődve. Most nyáron is ugyanott dolgoztam ahol tavaly is. Most jutalmaz annyival ahány alkalommal voltam melózni utána kapok tőle még 1000forintot, de mikor tavasszal az egyik "kollégámat" behívták dolgozni, akkor rám förmedt, miért őt hívták, biztos jobban dolgozik, miért nem mondtam hogy mennék, meg hasonlók.

Kiskoromban sem éreztem azt, hogy vmi jót is csináltam volna, mert ilyen hasonlókkal találkoztam. Most is ha valaki valamiért megdícsér nem érzem komolynak, vagy iróniát érzek benne. Már mások is mondták, hogy miért értékelem magamat ennyire le, és már engem is kicsit zavar, hogy egy dícséretet is iróniának érzek.



2017. szept. 1. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ignoráld őket, élj tevékeny életet, legyenek sikereid, ismerkedj olyan emberekkel akiktől pozitív impulzusokat kapsz. Sportolj!
2017. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
pszichológus. Én ugyan ezzel a problémával járok hozzá, és sokat segít. Az iskolában kell legyen.
2017. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Próbáld a kapott dícséreteket magad előtt tartani, keresd meg miben vagy igazán jó, csinálj olyan dolgokat, amik miatt büszkén tekinthetsz saját magadra. A saját elismerésed többet is fog érni mint másoké, és ha valóban jó dolgot tettél, mások tiszteletét is kivívhatod vele, de soha ne az legyen az elsődleges, hanem hogy te mit gondolsz magadról. Ha pedig máshoz hasonlítanak, vagy hagyd figyelmen kívül, mert különböző emberek vannak, vagy fogd fel kihívásként, és fejleszd magad, ez jó motivációt is adhat.
2017. szept. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sportolok, sportoltam is. Egy ismerősömmel (ő 24éves, most végzett politológián én 18) szoktam beszélgetni, két éve együtt dolgoztunk a helyi ovinkban, azóta beszélgetünk alkalomadtán. Szoktam mesélni mit csináltam, milyen dogákat írtam vagy mit értem el és mindig kapom tőle a pozitív gratulációt, örül nekem, meg mindig mondja, milyen szorgalmas vagyok, tanulás mellett akár dolgozok vagy sportolok, míg ő mikor itthon van többnyire pihen, otthon segít. Az ő szavaitól érzem, hogy vmit jól csinálok, mintha példát mutatnék neki, és mindig azért dolgozok/tanulok, hogy (úgymond) ne csalódjon bennem. Mindig dícsér milyen ügyes vagyok (még így látatlanba is) aztán ő van (vagyis volt) egyetemen, neki is nagyon jól sikerültek a vizsgái, mindig úgyérzem, hogy csak engem dicsér-és viszonozva ösztönzöm, dicsérem szintén. Ha valami számomra nehéz "akadályba" ütközök mindig a szavaira gondolok, meg hogy nem csak neki, de az unokahúgomnak is példát mutassak, hogy ő is képes erre.

Pszichológuson gondolkodtam, de a közelünkben ilyen szakember nem igazán van, iskolapszichológuson is gondolkodtam, de szerintem ő nem tudna segíteni-kedves, mosolygós hölgy, de szerintem ilyenben nekem nem tudna segíteni.

2017. szept. 1. 19:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus 18 év alatt köteles beszámolni szülőnek.


Nagyon jó barátod van! Akik számítanak nekem tanácsaik dícséretek jól csapódik le nálam,de családtag véleményére nem tudok adni. Nem tudom magamévá tenni a hallottakat.

2017. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az önbecsülésről olvass könyvet.

A dívány.hu online pszichológia lap nekem sokat tanított különböző dolgokról. Olvass barátozz gyűjts pozitív élményeket.

2017. szept. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ka.ka.o válasza:

Én azt szeretném mondani, hogy a saját önbecsülésed, hogy te mennyire látod magad értékesnek, ne tedd függővé másoktól.


Arra kérlek, hogy mérd fel te magad, hogy amit csináltál jó-e. Ha igen, akkor érezd, hogy valami jót csináltál:) Ne függj teljesen mások dícséreteitől, nem ők határozzák meg, hogy mennyire vagy értékes Persze nem arra buzdítalak, hogy ne érdekeljen egy ember véleménye sem, hanem csak arra, hogy ha nem kapsz dicséretet mástól, úgymond dícsérd meg te magad :D

2017. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!