Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők: Mit csináltok,...

Külföldön élők: Mit csináltok, ha szüleitek Mo. -on leesnek a lábukról?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha külföldön laknátok, kinn már családotok lenne-legyen az akár szintén magyar társ vagy külföldi-, gyerekek, hitelek, munka.

Egyszercsak az egyikőtök szülője leesne lábáról. Hazamennétek ápolni, kivinnétek külföldre, beadnátok otthonba?

De mi van, ha az otthonra nincs pénz, sorban kell állni az államira, ami dőbe telik. Kihozatal nem lenne jó, mert

állandó honvágya lenne, mert nem lenne neki mása itt, csak mi, a még meglévő családja hiányozna neki. Hazaköltözés az egész család részéről nem kívánatos, az érintett fél hazaköltözésével a család szétszakadna beláthatatlan ideig, mellesleg anyagilag szinte egészen biztos, hogy belerokkanna a család.

A kérdés fiktív. Milyen megoldást lehet erre kitalálni?


2017. aug. 28. 13:53
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Te kerdezo bolond vagy.

Igen is sok magyar kepzi magat kulfoldon es tsnul torekszik elore.

Es a minimalber 2x 4x is megkeresi.

De aki megelegszik ehberel az meg is erdemli.

2017. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Napkozit pedig tamogatja az adohovatal
2017. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
Angliában élünk kérdező, és nagyon meglepett az életképtelenségeket. Mi szinte "pucér seggel", csekély nyelvtudással jöttünk ki és már akkor sem minimálbért kerestünk. 6-7 órában! Kb. minden sarkon munka van. Azóta ketten több, mint 5000 ezer fontot hozunk haza én fél 10-től 2-3-ig dolgozok, és az angolom még nem tökéletes most sem.
2017. aug. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Igen, maradjatok csak meg a langyos vízben, legyetek el, ne is álmodjatok jobb életszínvonalról, nem nektek való az. Ha meg bármi beüt, pl idős szülő megbetegszik, akkor legyetek utólag kétségbe esve.
2017. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Megkérdezném hol vagy, mert errefele nem teremnek a 2-3 ezer fontos melók nem tökéletes nyelvtudásra.

Nem életképtelen vagyok, csak a környéken nincs sok lehetőség. Sokat kéne mozdulni ahhoz, hogy jobb környékre kerüljünk munkát illetően.

Én is próbáltam képezni magam, de sajnos a drága kurzusokat nem engedhetem meg magamnak. Már voltam majdnem egy évig volunteerkedni is, úgy tűnik ez sem elég az önéletrajzomon. Angolom C1 szintű. Majd hátha lassan alakulok.

Childcare: Igen, támogatja az állam, de csak addig, amíg meg nem haladja a háztartás a kábé 25 ezer font bevételt.

Jelenleg részmunkaidőben dolgozok és éppen többet keresek annál, mintha itthon ülnék, viszont nem akarok itthon ülni.

Az alapkérdés viszont még mindig áll, az anyagi helyzetemet most hagyjuk.

2017. aug. 29. 19:31
 26/32 anonim ***** válasza:
De milyen választ és segítséget vársz? Az összes külföldön dolgozó válaszoló tudná fizetni az otthoni ápolót az anyjának. Te nem. Ha kiköltözne hozzátok, hogy ott ápold, ő a magyar nyugdíját megkapná, meg te is valamennyi segélyt, mert úgy nem tudnál dolgozni nyilván. Azt megint nem tudnátok vállalni. Akkor mi a kérdés? Mivel fiktív, még van időtök akár költözni is a jobb munkáért. Szakmád nincs? Én a szakmámban dolgozok kint. És az is tévedés, hogy rengeteg pénz egy kurzus. 1000 fontért már jó szakmákat tanulhatsz.
2017. aug. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

"Önként jelentkeztem, és szerintem rajtam kívűl mindenki minimálbérre. Lett volna magasabb fizetés is, de én magam részéről elégnek tartom. Van lehetőség továbbképzésre is, szinte ingyen van, és tapasztalat nélkül átvennének. De én azt mondtam, minek, jó nekem a minimálbér."


Ezt írtad még az előző hozzászólásban. Most meg azt, hogy nincs lehetőség semmire. Mi van???

2017. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Nem jött át a poén? :D
2017. aug. 29. 21:09
 29/32 A kérdező kommentje:

Az összes külföldön élő tudná fizetni csak én nem.....mindet megkérdezted? Az, hogy egy válaszoló itt írta, hogy ők 5 ezret keresnek, az nem azt jelenti, hogy mind annyit keres.

Végül is, csak ezer font, csak azt honnan szedjem össze...

Lakáshitelünket fizetem, az épp elég.

2017. aug. 29. 21:14
 30/32 anonim ***** válasza:

Azt a választ is én írtam...

Az összes válaszoló pedig természetesen azt jelenti, aki itt válaszolt. De komolyan nem értem hová rakjátok a pénzt? Mennyi idős a gyerek? A suli is ingyen van, illetve a kaja kerül havi £40-be, de ennyi. Persze nem mindegy melyik városban éltek, de egy kertes ház kiadásokkal együtt 1000-

1200 font max. Nagyon elbaxtatok valamit, ha nem lenne 400-500 fontotok havonta egy ápolóra otthon. Én tényleg csak segíteni akarok, de te semmi konkrétumot nem írsz, mire megy el a pénz. De a hülyeséget írod. Minimálbért választottál, mert neked elég. Lenne képzés szinte ingyen, a következő kommentben már marha drága a kurzus...Összevissza írogatsz. Pedig a kérdés számomra érdekes lenne. Tény, hogy nincs kolbászból a kerítés sehol, de ha nem is akarsz tenni érte, hogy az legyen ne panaszkodj. Itt rengeteg magyar ismerősöm van, tudom melyik honnan indult. Takarítóból HMRC dolgozó, pizzafutárból saját étterem tulajdonos. Te meg még angolból is szinte tökéletes vagy. Tényleg nem értem mi értelme volt ennek a kérdésnek

2017. aug. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!