Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők: Mit csináltok,...

Külföldön élők: Mit csináltok, ha szüleitek Mo. -on leesnek a lábukról?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha külföldön laknátok, kinn már családotok lenne-legyen az akár szintén magyar társ vagy külföldi-, gyerekek, hitelek, munka.

Egyszercsak az egyikőtök szülője leesne lábáról. Hazamennétek ápolni, kivinnétek külföldre, beadnátok otthonba?

De mi van, ha az otthonra nincs pénz, sorban kell állni az államira, ami dőbe telik. Kihozatal nem lenne jó, mert

állandó honvágya lenne, mert nem lenne neki mása itt, csak mi, a még meglévő családja hiányozna neki. Hazaköltözés az egész család részéről nem kívánatos, az érintett fél hazaköltözésével a család szétszakadna beláthatatlan ideig, mellesleg anyagilag szinte egészen biztos, hogy belerokkanna a család.

A kérdés fiktív. Milyen megoldást lehet erre kitalálni?


2017. aug. 28. 13:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
66%
Komolyan nem ismeri senki ezt a kifejezést? OMG
2017. aug. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
81%

#10

Csak egyetlen találat a soktízezerből, egy online lexikonból:

[link]


Ha hallgattál volna, bölcsnek tűntél volna.


Szívesen.

2017. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Beadnám otthonba, ahol szakszerű gondozást kap. Haza nem mennék, hogy gondoltad?

a) megyek én akár évekig külön a családtól

b) mindenki jön és adjuk fel az életünket

2017. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

Ha kulfoldon dolgozol es nem telik apolasra otthon akkor rossz hrlyen dolgozol.

Ha hazamenesen gondolkodsz az mar regen rossz.

En kihoznam anyam es magam apolnam

2017. aug. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Fizetnék Magyarországon valami ápolót,aki kijár hozzájuk.
2017. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

A külföldön élők nagy többsége ugyanúgy minimálbérért dolgozik, mint otthon dolgozna, annyi különbséggel, hogy itt kényelmesebben meg lehet lenni minimálbéren. Ezt úgy értsd, hogy annyira nem kell nézni az árakat a boltban, mint otthon, hogy nehogy kifussunk a pénzből a hónap végére, de félre se nagyon tudunk tenni.

Nem tudom, mit csinálnánk, ha megtörténne a dolog, de egyre többet foglalkoztat a kérdés, mivel egyre idősödő szüleink vannak. Símán betegség nélkül is ápolásra szorulhat.

Elég valószínű, hogy az otthon élő rokonok nyakába szakadna a gond, mivel nem lenne pénzünk, így rögtön igényelnénk állami helyet.

Jelenleg egyébként úgy állunk, hogy havi 20 ezer forintnál biztos nem tudnám többel támogatni őket. 2 gyerekünk van, drága a napközi és az óvoda, csak részmunkaidőban dolgozok, fizetjük a lakáshitelt.

Szóval ha ennél több kéne, elég nagy bajban lennénk....

csak azért érdekelt, hogy hátha van itt olyan, aki hasonló anyagi helyzetben van külföldön, és kidolgozott már egy tervet erre az esetre.

2017. aug. 28. 21:44
 17/32 anonim ***** válasza:

Nézd, más választásod nincsen, mint:

a, Kiviszed magadhoz és megoldod az ellátását

b,Itthon fizettek egy egy ápolónőt, aki házhoz jár

c,Idősek otthona

Mindegyik pénzbe kerül. A szülőknek általában van nyugdíjuk, az elegendő lehet az idősek otthonában történő ellátásra, azért nem olyan óriási összeg a havi díj. Ha mégsem elég, a hozzátartozóknak kell kiegészíteni.

2017. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
44%
Nem értem, hogy a külföldi magyarok többsége miért elégszik meg a minimálbérrel. Lenne egy csomó lehetőség, képezzétek magatokat és jussatok feljebb. Rögtön nem lesz akkora a gond.
2017. aug. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Nekem olyan szempontból mázlim van, hogy anyu kiköltözne velünk külföldre, így ha megtehetném, akkor magunkhoz költöztetném (nagyon jó a viszonya a párommal is) és oda fogadnék egy ápolót mellé.
2017. aug. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Önként jelentkeztem, és szerintem rajtam kívűl mindenki minimálbérre. Lett volna magasabb fizetés is, de én magam részéről elégnek tartom. Van lehetőség továbbképzésre is, szinte ingyen van, és tapasztalat nélkül átvennének. De én azt mondtam, minek, jó nekem a minimálbér.

Nagytöbbségünk valószínű próbálkozna küzdeni a magasabb fizetésért, de legtöbb esetben el kell vállalni, ami van. Elég nehéz mozogni a gyerekek iskolakezdése előtt...aztán már kicsit olcsóbb elintézni a felügyeletüket, de még mindig pénzbe kerül. Az iskola mivel 9 előtt 10 perccel nyit és 3-kor zár, ha az ember 8-4-ig dolgozik például, akkor suli előttre és suli utánra is kell napközit fizetni. Ezért a szülők kénytelenek az első alkalmas melót elvállalni.

De bizonyára otthon sincs ez másképp, ha jól tudom, Mo-on is az emberek nagytöbbsége minimálbéres...ők miért vannak megelégedve vele? Nincsenek, ki lenne.

2017. aug. 29. 17:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!