Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők: Mit csináltok,...

Külföldön élők: Mit csináltok, ha szüleitek Mo. -on leesnek a lábukról?

Figyelt kérdés

Mit tennétek, ha külföldön laknátok, kinn már családotok lenne-legyen az akár szintén magyar társ vagy külföldi-, gyerekek, hitelek, munka.

Egyszercsak az egyikőtök szülője leesne lábáról. Hazamennétek ápolni, kivinnétek külföldre, beadnátok otthonba?

De mi van, ha az otthonra nincs pénz, sorban kell állni az államira, ami dőbe telik. Kihozatal nem lenne jó, mert

állandó honvágya lenne, mert nem lenne neki mása itt, csak mi, a még meglévő családja hiányozna neki. Hazaköltözés az egész család részéről nem kívánatos, az érintett fél hazaköltözésével a család szétszakadna beláthatatlan ideig, mellesleg anyagilag szinte egészen biztos, hogy belerokkanna a család.

A kérdés fiktív. Milyen megoldást lehet erre kitalálni?


2017. aug. 28. 13:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
57%
Mi az, hogy leesik a lábáról?
2017. aug. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Beteg lesz, ápolásra szorul.
2017. aug. 28. 14:02
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Én sem pontosan értem, hogy milyen állapotot takar az, ha valaki leesik a lábáról. Egyébként ha annyira nagyon hiányozna neki a meglévő családja, ha külföldre költöztetném, hogy tudjam ápolni, akkor miért nem ápolja inkább otthon ez a meglévő család?


Nyilván az ember igyekszik a lehető legtöbbet megtenni a szüleiért, ha azok érdemesek rá. De ezt a körülményekhez kell mérni, nem pedig ész nélkül eldobni egy felépített családot. Ha senki más nem tudná ápolni őt, akkor nyilván rövidtávon az lenne a legjobb megoldás, ha hazamennék egy időre, de mindenképpen azon lennék, hogy mielőbb valamilyen élhetőbb, hosszú távú megoldást alakítsunk ki.

2017. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
65%
Fizetnék egy ápolót vagy erre szakosodott intézményt neki magyarban. Nem mennék vissza csóróskodni ha már egyszer sikerült külföldön megkapaszkodni és jobb életet teremteni. A kiköltöztetés sem megoldás mivel ha magatehetetlen akkor nyilván a napi munkám mellett nem tudnám ellátni .
2017. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Azt, amit egyébként is. Ha betegek lesznek és ápolásra szorulnak majd, akkor a betegségüknek megfelelő betegápoló fog róluk gondoskodni.


Mert én nem vagyok betegápoló szakember, és munkába is kell járnom, és a házastársamnak is van 2 szülője, a lakásban meg nem fér el 4 másik ember, akiket ápolni is kellene minden mellett.

2017. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

Leesik a lábáról... én ezt úgy értettem hogy kicsúszik a talaj a lába alól, padlót fog. Elmondom mit tennék: hazajönnék fél évvel miután kivettem az első saját lakásom külföldön, mire otthon rámszólnak hogy van 20 percem összeszedni a cuccaim mivel anyám eladta a házat, és akkor még be sem tudunk menni mivel a bácsikám, aki megvette, lecserélte a zárakat. Úgyhogy mit csinálnék? Megjelennék minden ember álmában, elintézném hogy tudjanak a hallatlan furcsaságokról amik voltak, majd a kezdeti csalódást megemésztve nagy terveket szőnék az orszàg jobbátételéröl, és nem csak szőném, hanem meg is kezdém

De persze járóképtelen lenne a mami és te máris stresszelsz hova lehetne lepasszolni. .....

2017. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
24 órás ápolást akkor sem tudnék vállalni, ha otthon lennék, tehát ápolóra lenne szükség akkor is. Ha csak annyi kell, hogy segíteni a bevásárlásban, házimunkában, akkor az otthon maradt része a családnak segítene, ha ez valamiért nagyon nem menne, akkor fizetnék valakit, aki ezt megcsinálja.
2017. aug. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
19%
Magyarszágon nincs ilyen kifejezés, hogy leesik a lábáról, úgyhogy nagyon nem aggódunk.
2017. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

#Utolsó


De van. Jelentése: fekvőbeteg lesz. Gugli jóbarát ám.

2017. aug. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
15%
Nincs.
2017. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!