Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! Hogyan...

Valaki segítsen! Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a barátom Németországban katonának jelentkezett. Megflelt minden alkalmasságin, de majd csak év vége körül értesítik, hogy mennie kell e vagy nem. De meggondolta magát, már nem akarja, mert nem akar elveszíteni. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hgy ne kelljen elmennie? Ha egyáltalán van valai megoldás rá... A válaszokat előre is köszönöm:)
2010. máj. 25. 10:40
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat!:)
2010. máj. 25. 11:04
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

miért állítanák hadbíróság elé?

Jelentkezett, majd értesítik, hogy felvették-e. Még nem történt semmi. Nem rabszolgaságba akarják vinni.

Ha már megtörtént a kiképzés, az más dolog. Akkor is esetleg anyagi vonzatot tudok elképzelni.

Nem kell mindent elhinni, képzelődni.

2010. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Vagy nem erős a kapcsolatotok s így eleve félve álltok hozzá, vagy kicsit dilisek vagytok. A párom katona, s van, hogy hosszabb időre el kell mennie, de attól még elvagyunk, imádjuk egymást. Katonaságnál van felelősség, s elég keményen tudnak büntetni. DE a ti helyzetetekben még azt sem tudja, hogy megfelelt e. Kiképzésen még nem is vett részt, nem írt alá semmilyen szerződést, akkor nincs is felelőssége. Legközelebb következetesen kell dönteni.
2010. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%
hisztis kis liba vagy, te semmi kompromisszumra nem vagy hajlandó, a párod meg adja fel az álmait és a jövője anyagi megalapozását miattad...szégyelld magad
2010. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hiszis liba. Nem én mondtam neki hogy ne menjen, ő gondolta meg magát! Eddig is távkapcsolatban éltünk, ő németben lakik a munkája miatt én meg magyarban a suli miatt. Csak az a 6 hónap bizonytalanított el. Szóval nem én találtam ki, én nem mondtam neki, hogy ne menjen, mikor felvetette is támogattam az ötletet, tudom, hgy az anyagi hátteret akarja csak megteremteni!
2010. máj. 25. 11:43
 16/17 anonim ***** válasza:
85%
Szia! A párod lehet butaságot csinál. Támogatnod kellett volna, biztatni. Te tudod mit teszel, de önzőségből nem szabad a társad életét megnehezítened. Mondd el neki, hogy gondolja át, mert ez lehet egy jó lehetőség. A jövőbe kell nézni, erősnek lenni. Hat hónap se ide se oda, de a következő sok sok év már nem mindegy...., ugye?
2010. máj. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hát... igazad van! Köszi a válaszokat!:)
2010. máj. 25. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!