Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nemi erőszak milyen mélységb...

A nemi erőszak milyen mélységben okozhat személyiségváltozást?

Figyelt kérdés
Szerinted ha egy nőt életében ér pár agresszív atrocitás (pl. megerőszakolás),és nem esik depresszióba az eset megtörténtekor, úgy érzi mintha meg se történt volna (az agy védekezik), csak a düh van benne ezzel kapcsolatban, akkor lehetséges hogy ez a dolog előbukkan 10-20év múlva valamilyen formában? Mégha az ember nem is érzi, ez tudat alatt munkálkodik benne?
2010. máj. 25. 04:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is előjön a mai napig. Igaz nem volt olyan rég, 5 éve. Az akkori barátom "kicsit" berúgva és agressziven jött haza. Erősebb volt. Kórházba kerültem. Összevarrtak. Szüleim sem tudnak róla a mai napig, másnap saját felelőségre hazajöttem. Majd' 2 évig nem néztem senkire aki himnemű. Féltem tőlük. Aztán jött egy csodálatos ember, aki a mai napig a társam. Lassan 3 éve. Sokat segitett ő is akkor, amikor pl: elsirtam magam szeretkezés közben, vagy egy szó nélkül elkezdtem sirni... Ezt elfelejteni nem lehet, de ha van egy társ aki segit, sokkal könnyebb elviselni. 23/L
2010. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
* bocsánat: szó nélkül lelöktem magamról.
2010. máj. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
76%
Nem feldolgozható. Velem is megesett a dolog. A saját unokatestvérem. Kb. 10 éves lehettem (most 25 vagyok). Az aktus konkrétan nem történt meg, de fogdosott, a bugyimba nyúlkált, úgy hogy közben az ölében ültem. Nem nagyon tudtam védekezni, nem is fogtam talán fel, hogy mi történik. A mai napig senkinek nem beszéltem róla, egyszerűen nem megy. De megbűnhödött: 7 év fegyház pedofília miatt. Persze senki ne hiszi el a családban, hogy ő volt, állítólag koholt vádak voltak, bíró utolsó ügye stb., hogy ezért ítélték el. De én tudom, hogy nem lehetett alaptalan a vád, sőt...Anyumnak sem mertem elmondani, pedig amikor szóba kerül a dolog szinte ott van a nyelvemen: hogy de igen, bűnös, hiszen velem is megtette. De nem vagyok rá képes. Azt hiszem az én kapcsolataim is ezért fulladnak kudarcba, nem bízok a fériakban,bízni még talán igen, de valami nem működik megfelelően. Nem kívánom senkinek, hogy ilyesmin essen át. De ha mégis, egy pszcihológus segíthet.
2010. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
41%

Úgy látszik mindenkinek van negatív élménye.

Lassan nyitni kéne egy kulbot.

Ez a magyar átlag intelligencia. Ezért tilos nálunk a petárda, ezért nincs nálunk sebességhatár nélküli autópálya, ezért, mert a magyarok nagy része ilyen egyszerű ember.

Van is egy Osztrák mondás:

"Akkor marad szűz a kislány egy magyar családban,

ha az apja sitten van, gyorsabban fut mint a bátyja, és erősebb az öccsénél."

Nekem is van negatív élményem.

Pedig én 24 éves Férfi vagyok.

Családon belüli az "élmény"...

2010. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Velem is megtörtént. 12 voltam, és az első "szerelmem" nem bírt várni.. Nem mennék bele a dolgok hogyanjába részletesen, de megerőszakolt, megszúrkált (azt azért óvatosan, nem életveszélyes sérülések voltak, de sokáig véreztek és a nyoma örökre megmarad).

Nem mondtam el senkinek, csak 1-2 barátomnak, közülük az egyik azóta a férjem és van egy gyönyörű fiunk is.

A szexuális életemben nem okoz gondot, de elég elzárkózott lettem, nem szeretek sötétben lenni (még aludni is enyhe fénynél szoktunk), ha egy idegen végigmér az utcán, rögtön kiráz a hideg, és a folyamatos rémálmokról se feletkezzünk meg.

Feldolgozni nem lehet, de elfogadni és tovább lépni igen. Nekem még nem sikerült..

2010. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

11:05 vagyok.

Mióta az eszemet tudom, nem volt felhőtlenül működő párkapcsolatom.

(Mindenki másnak van).

2010. máj. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálok mindenkit, aki ilyen helyzetbe került, bár én azok közé tartozom, akikkel hála Istennek ez nem fordult elő. Viszont, pont tegnap láttam egy műsort a discovery-n, ahol egy 300 kg-os férfi mesélte el nagy vonalakban az életét, hogy miért is jutott el idáig. a lényeg, ugyanaz, mint itt sok hozzászólónál, hogy még óvodában egy csoporttársa (fiú) rendszeresen molesztálta őt. emiatt zárkózott lett és senkinek nem mert szólni. magába fordult és az egyetlen társa az étel volt. most kb. 27 éves és 100 kg-os, most kezd nyitni a világ felé, és most jutott el odáig, hogy valamennyire feldolgozta a történteket. azt mondta, hogy valószinű az a fiú, aki molesztálta őt, szintén egy áldozat volt, akit esetleg otthon családban molesztáltak. azt mondta, hogy soha nem fogja elfelejteni a történteket és mindig benne lesz ez a dolog, de megpróbál úrrá lenni a depresszióján és megpróbálja legyőzni a gátlásait, hogy új, normális életet éljen, mint egy átlag ember.
2010. máj. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:
Azért ez borzasztó hogy ennyi emberrel történt már ilyesmi.Velem 3-szor fordult elő sajnos még tinédzserkoromban,és néha én is úgy érzem mintha bűnös lennék,pedig szerintem az agresszióra nincs mentség.Egyik esetben sem akarták elhinni mikor közeli hozzátartozónak meséltem,azt mondta jobb ha nem megyek rendőrségre,mert még engem fognak beállítani bűnösnek,lehet hogy így lett volna,nem tudom.Az egyik az ismerősöm volt,akiben megbíztam,meg se fordult a fejemben hogy ilyen megtörténhet.Bezárt egy házba egész éjjelre,és kifordult önmagából,reggel tudtam úgy elszökni,hogy kivertem az ablakot,és kiugrottam.És nagyon dühít hogy ennek semmi következménye nem lett akkor,ő vidáman élte tovább a családi életét,senki nem hitte el volna ezt róla.Szerettem volna ezeket elfelejteni,de mostanában láttam párszor az öccsét,és ez mindig eszembe juttatja a dolgot.Pánikbetegséghez hasonló tüneteim is voltak,és azt hiszem nagy valószínűséggel ezek a kiváltó okok.
2010. máj. 25. 14:12
 19/29 anonim ***** válasza:

Engem 7 éves koromban erőszakoltak meg. Felnőttként minden férfikapcsolatom zátonyra futott, mert nem tudtam megbízni a másik nemben: nem hittem abban, hogy önmagamért szerethetnek, sőt abban sem, hogy a férfiak képesek a szeretet, szerelem érzésére, szerintem én kizárólag mint a szexualitás tárgya számítok nekik. A szex működik/működne velük, de semmi más nem. Régebben úgy néztem a hímekre, mint a sült húsra a tányéron, ami elfogyasztható, ha pedig vége volt a szexnek, egyszerűen megszabadultam tőlük... Szóval, semmi romantika, kézfogás, szerelmes becéző szavak, stb. ... csak a nyers szex.

Egy ideje egyáltalán nincsenek jelen az életemben a férfiak. Hiszen nőkbe vagyok szerelmes kamaszkorom óta, ami úgy értendő, hogy lelkileg kizárólag nőkhöz tudok kötődni. De a szex nem az igazi. Na, ebből van egy jókora identitásválság. Sosem tudom, hova tartozom egészen...

2010. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
eléggé
2010. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!