Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nemi erőszak milyen mélységb...

A nemi erőszak milyen mélységben okozhat személyiségváltozást?

Figyelt kérdés
Szerinted ha egy nőt életében ér pár agresszív atrocitás (pl. megerőszakolás),és nem esik depresszióba az eset megtörténtekor, úgy érzi mintha meg se történt volna (az agy védekezik), csak a düh van benne ezzel kapcsolatban, akkor lehetséges hogy ez a dolog előbukkan 10-20év múlva valamilyen formában? Mégha az ember nem is érzi, ez tudat alatt munkálkodik benne?
2010. máj. 25. 04:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Engem épp nem erőszakoltak meg, bár óvodás korú voltam, tehát másképp fogtam fel a dolgokat. Játékként volt beadagolva a dolog. Közösülés nem történt isteni szerencsének köszönhetően. Viszont előttem maszturbált az illető, és az aktushoz elő volt készítve minden. A behatolásig nem jutottunk el szerencsére.

Leszbikus vagyok/lettem. Nem mondom, hogy ennek a dolognak a hatására, de ez a fő kiváltója szerintem, nem tudok bízni a férfiakban, nem akarom, hogy 'úgy' jelen legyenek az életemben.

És igen depressziós vagyok kisgyermekkorom óta. Inkább azt mondanám, hogy a történtek hatására lettem ilyen. Tehát az elfojtás, a titkolózás, a szégyen miatt. Ezért nem tudtam megnyílni pl. anyum előtt, így nem is alakult ki köztünk bensőséges viszony.

Bocs, hogy kicsit össze-vissza, amit írtam, de nehéz erről beszélni, és késő is van.

2010. máj. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
ahogy a felettem író is nagyszerűen leírta, még a konkrét erőszak megtörténte nélkül is nagyon komoly következtményekkel járhat a szexuális zaklatás. egyébként a nemi erőszakot az áldozatok nagy része soha nem képes feldolgozni.
2010. máj. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
86%

Bár én hála Istennek soha sem voltam ilyen helyzetben, hallgattam végig psziciháter és egy erőszak áldozatául esett nő beszélgetését, volt olyan is, aki elfojtotta, volt olyan is, akit azonnal orvoshoz vittek. (Sajnos ilyen szörnyű a helyzet, ennyi nő esik áldozatul, hogy konkrét tanulmányt lehet állítani)


Egyikük sem fog tudni teljes értékű életet élni, mert ott lesz egy rejtett kis zugban a történtek minden pillanata. Nagy hirtelen egy autóbalesethez tudnám hasonlítani. Élni fognak azok a képek, amikor megtörtént, és az autót sem tudod majd olyan magabiztosan vezetni. A legrosszabb, de az egyik legmeghatározóbb élményed lesz az életed során, nem tartom velószínűnek, hogy ezt csak úgy el lehet fojtani egész életedben.


Azokat a nőket/lányokat, akik képesek voltak erről beszélni, mert eleinte tagadnak, nem akarják elhinni, hogy ez velük megtörtént, megkérdezték, hogy mire gondolnak egy magányos pillanatban, milyen emlékeik vannak, az első az erőszak volt.


Viszont semmiképp nem szabad hagyni, hogy elfojtsák magukban, mert az évek múltán megsokszorozódik a fájdalom, a bizalmatlanság. Ugyanis bármikor előfordulhat egy ahhoz hasonló helyzet, akár egy olyan férfival is, akiben bízik. Nem azt mondom, hogy megerőszakolja, csupán kezet emel rá. Ez, mint egy előhívása a régi emlékeknek. Megeshet, hogy összeroppan az adott személy. Egy ilyen lelki teherrel teljes életet élni, szerintem, lehetetlen.


Mint mondtam, én csak a végighallgatott beszélgetésekből tudok következtetést levonni, amit írtam, az megcáfolható.

2010. máj. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem dolgozható fel.

Sok más mellett a nőknél a bűntudat is jelen van, ami tovább súlyosbítja a helyzetet.

Amúgy elképzelni sem tudom, miben segíthet a pszich., amikor ezek a nők önmaguk előtt is szégyellik a történteket, maguk elől is megpróbálják jó mélyre ásni.

2010. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Felejtse el az illető hogy valaha is megemészti. Mindig ottmarad benne. Ha szűz volt ha nem...a postásnőnket megerőszakolták, szült egy gyereket aki kitudja kié, és azóta, 25 éve egyszer nem látták férfival...Ja és az volt az első kapcsolata férfival, egy vonaton.

Normális már nem lesz, az biztos.

2010. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%
Jól írta vki, hogy ez olyan mint egy baleset. Kb. 5 éve az én oldalamon majdnem belénkjött egy másik autó. Azóta ha azon az oldalon ülök és arról akar bejönni egy másik autó, mindig érzem, hogy gyorsul a szívverésem, szinte kiszállnék az autóból ,úgy félek. Ezt nem mutatom, mert az évek óta "nagyjából" megtanultam kezelni. És ez még nem is "nagy" baleset volt...........
2010. máj. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%
nekem volt egy hasonló estem, mint az elsőnek. ovodáskoromban. ahogy nála, nálunk sem volt aktus, de hozzám ért a pasas, és ő is ha jól emlékszem magához nyúlt. akkor nem viselt meg az eset, mert fel sem fogtam. nem bántott, nem fájt, hát miért lett volna különös. de szerintem tökre feldolgoztam, nem hiszem hogy gondot okoz ma már. egyszerűen haragszom, h vannak ilyen emberek. 23/L
2010. máj. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem az ilyen élmények nem feldolgozhatók,nemieröszak,megcsalás,közeli hozzátartozó halála,stb. Az ilyesmik örök nyomot, és lelki nyomort okozhatnak.
2010. máj. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%
Én is sajnos átestem egy szörnyűségen 8 évesen. Behatolás is történt, és nem egyszer, hanem hónapokon át folyt a dolog. Szégyenérzet csak az miatt volt bennem és az is csak kamaszkorom körül kezdett kijönni rajtam, hogy nem tiltakoztam csak mikor már fájt és késő lett, addig úgy volt, hogy csak játék az egész. Kamasz koromban depressziós lettem, nehezen dolgoztam fel, ha egyáltalán feldolgoztam. Sokkal bizonytalanabb, óvatosabb voltam a férfiakkal, de így legalább tényleg csak azzal kerültem össze, aki komolyan is gondolta velem, akivel megbeszélhettem. Férjemmel együtt sírtunk mikor elmeséltem neki. (Tudta, hogy valami nem stimmel velem, mert bizonyos helyzeteket kerültem szex közben, néha még abba is kellett hagyni.) Sokat beszéltünk róla, kb két év együttlét kellett hozzá, hogy ne legyenek gátlásaim. Most már mindent csinálunk mindenhogyan. Viszont van egyvalami ami megmaradt bennem ez ügy kapcsán, amitől sosem fogok szabadulni. Hogy a férfiaknak csak az kell, bármi áron, bárkivel. Felnőtt fejjel tudom, hogy nem így van ez mindíg, de sajnos tudat alatt ebből indulok ki.
2010. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:
88%
Ezt nem lehet feldolgozni. Velem 11 éves koromban történt, de nem mertem szólni senkinek. Nincs nap hogy ne jutna eszembe az a szemét! És ennek már 18 éve... :( A poén hogy volt pofája bejelölni iwiw-en!!!!!
2010. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!