Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sőrgüsen tennem kell valamit,...

Sőrgüsen tennem kell valamit, de mi lehetne az?

Figyelt kérdés
16/L vagyok,a szüleim elváltak még ötéves koromban,van egy féltestvérem akivel nagyon jó a kapcsolatom,ő 26éves,és két hét múlva szülni fog.Anyukám évek óta nem dolgozik,csak egy éretségije van,egészségügyi okok miatt nem tud munkát vállalni,és az az igazság hogy nem is akar.Évek óta nincsen senkije,mindenkivel ordibál,velemis,és vele lakok itthon.52éves lesz az idén,a mamám modernebb nála.Szeretem őt,mert az anyám,de örökké a nővéremet majmolja,sohase takarít,főzni lusta,vásárolni lusta,mindenhez lusta,és mindenkit gyűlöl,csak a nővéremet nem.Én közgazgdasági szakközépiskolába járok két éve,apa kőműves,minden nap bejön hozzánk.Anyának vannak anyagi gondjai,örökké engem piszkál hogy én kérjek aputól pénzt,ma felhozta azt is hogy adjam neki azt a nyakláncot amit aputól kaptam hogy had adja el,hogy legyen pénze......Minden pénzét a nővéremnek adja,dolgozni nem akar menni egyáltalán,nekem nyárra lesz munkahelyem,de nem akarok itthon lenni,ülni és nézni,és a keresetem se akarom neki adni.Soha nem jártam el bulizni,most itt az idő hogy elkezdjem.Három napja szakított velem a barátom,az első igazi normális barátom,és azért mert a problémáimat magára vette,és nem tudott segíteni..nekem ez nem baj,és nem is kértem tőle segítséget,de nagyon szeretem,ő is szeret,de azt mondta ez igy nem megy..Szeretném még visszakapni,de nem tudom hogyan.Félek nem sikerül,és erről is lemondhatok,ahogy a fiatalságom teljes részéről is..Nem akarok egy korosodó nővel élni!Segíteni szerettem volna anyukámon,de én sajnos nem tehetek semmit.A család többi tagjának sincs ötlete.Én lépni akarok,mert azt szeretném hogy kifejlődjön a személyiségem,az igazi énem..Márpedig belül nem zárkózott vagyok,hanem egy igazi lázadó tpus.Van egy elektromos gitárom,de két éve poros...Szerettem volna megtanulni gitározni,és most ezen a nyáron megvalósítom mindenképp,és elszeretnék járni koncertekre stb..Apukámhoz nem költözhetek mert ő is rosszul áll,és évente öltözik..A nővérem a barátja családjánál lakik,oda sem.Mégis mit tehetnék,eből muszály kikeverednem,mert később nagy gondjaim lesznek,illetve már most vannak,kérlek segítsetek,hogy legyen erőm és önbizalmam?
2010. máj. 24. 20:44
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
De ezzel az a baj,hogy ő régen is ilyen volt,demostmár nagyon eldurvult a helyzet...A nővéremet régebben verte,mások előtt is...
2010. máj. 24. 21:59
 12/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy depressziós anyukád.

De nem mentem őt fel.

Egy tinédzsernek nagy szüksége volna egy erős édesanyára, aki nem egész nap a saját sebeit nyalogatja, hanem észreveszi, ha a lányát kidobta a barátja, anélkül hogy mondaná.

Basszus, én is hajlok depresszióra, van hogy feladom és nem tudok főzni, de aztán összeszedem magam, és főzök és nekem nincs gyerekem, csak kutyám, de sose lehetnék olyan depressziós, hogy a kutyámnak ne adjak enni...


Anyám hasonló volt. De ő azért főzött. Viszont alkoholista lett, miután meghalt az öcsém. Ez nem menti fel, egész életében az idegi bajaival készítette ki a családját, szóval a tesóm halála csak jó ürügy volt ahhoz, hogy ihasson.

Annyira gyűlöltem néha! Amikor bánatom volt, ahelyett, hogy mint egy erős anya, mellém állt volna, rá akart venni arra, hogy legyünk együtt öngyilkosak. Igaz, 5 perc múlva a kezemet szorongatta és sírva mondta, hogy ha akarom, lehet 5 kutyám is. Mert akkoriban nagyon be akartam fogadni egy kóbor kutyát a saját 2 kutyánk mellé. De én csak sírtam, hogy nem lehet...Rettegtem tőle, mikor ilyeneket beszélt, hogy csináljuk együtt...

Aztán meghalt idő előtt. Az ilyen embereket nem lehet kiheverni. Visszajár álmaimban és kísért. Mert befejezetlen volt az élete.


Én így lettem nagyon erős. De sérült vagyok, érzem. Már a testvérem halála után éreztem, hogy nem tudok erre a világra gyereket szülni. Azóta fordult sokat az életem.

Van 5 kutyám:)))) Köztük egy menhelyi.

Van egy szerelmem. Édesapám párt talált, bár Anyám halála nagyon megviselte.

És mégsem tudom azt érezni, hogy jó volna egy gyerek:(

De ez már az én történetem...


Én elmennék albérletbe a helyedben. Annakidején én is mentem volna, csak a 2 kutyámat nem akartam egyedül hagyni. Tudtam, hogy a szüleim nem úgy viselnék gondjukat.

2010. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!