Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sőrgüsen tennem kell valamit,...

Sőrgüsen tennem kell valamit, de mi lehetne az?

Figyelt kérdés
16/L vagyok,a szüleim elváltak még ötéves koromban,van egy féltestvérem akivel nagyon jó a kapcsolatom,ő 26éves,és két hét múlva szülni fog.Anyukám évek óta nem dolgozik,csak egy éretségije van,egészségügyi okok miatt nem tud munkát vállalni,és az az igazság hogy nem is akar.Évek óta nincsen senkije,mindenkivel ordibál,velemis,és vele lakok itthon.52éves lesz az idén,a mamám modernebb nála.Szeretem őt,mert az anyám,de örökké a nővéremet majmolja,sohase takarít,főzni lusta,vásárolni lusta,mindenhez lusta,és mindenkit gyűlöl,csak a nővéremet nem.Én közgazgdasági szakközépiskolába járok két éve,apa kőműves,minden nap bejön hozzánk.Anyának vannak anyagi gondjai,örökké engem piszkál hogy én kérjek aputól pénzt,ma felhozta azt is hogy adjam neki azt a nyakláncot amit aputól kaptam hogy had adja el,hogy legyen pénze......Minden pénzét a nővéremnek adja,dolgozni nem akar menni egyáltalán,nekem nyárra lesz munkahelyem,de nem akarok itthon lenni,ülni és nézni,és a keresetem se akarom neki adni.Soha nem jártam el bulizni,most itt az idő hogy elkezdjem.Három napja szakított velem a barátom,az első igazi normális barátom,és azért mert a problémáimat magára vette,és nem tudott segíteni..nekem ez nem baj,és nem is kértem tőle segítséget,de nagyon szeretem,ő is szeret,de azt mondta ez igy nem megy..Szeretném még visszakapni,de nem tudom hogyan.Félek nem sikerül,és erről is lemondhatok,ahogy a fiatalságom teljes részéről is..Nem akarok egy korosodó nővel élni!Segíteni szerettem volna anyukámon,de én sajnos nem tehetek semmit.A család többi tagjának sincs ötlete.Én lépni akarok,mert azt szeretném hogy kifejlődjön a személyiségem,az igazi énem..Márpedig belül nem zárkózott vagyok,hanem egy igazi lázadó tpus.Van egy elektromos gitárom,de két éve poros...Szerettem volna megtanulni gitározni,és most ezen a nyáron megvalósítom mindenképp,és elszeretnék járni koncertekre stb..Apukámhoz nem költözhetek mert ő is rosszul áll,és évente öltözik..A nővérem a barátja családjánál lakik,oda sem.Mégis mit tehetnék,eből muszály kikeverednem,mert később nagy gondjaim lesznek,illetve már most vannak,kérlek segítsetek,hogy legyen erőm és önbizalmam?
2010. máj. 24. 20:44
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ezenekivűl iskolát is szeretnék váltani..Mert anyukám miatt mentem erre a helyre..És nem ezt szeretném az életben csinálni..
2010. máj. 24. 20:46
 2/12 anonim ***** válasza:
hát 16 éves vagy. beszéld meg anyukáddal az iskolaváltást, tanulj továbbra is gitározni, járj el dolgozni ha akarsz mellette, és segítsd anyudat. ő nevelt fel eddig, támogasd te is őt. aztán majd ha 18 leszel, akkor elköltözhetsz, ha nem akarsz vele élni, s elindíthatod önállóan az életed. de miért kell ezzel így sietni? még ráérsz!! még legyél gyerek, élvezd azt, hogy nincsenek még olyan kötelességeid mint a nagybetűs életben vannak, de csak addig, amíg anyukáddal vagy. inkább örülj neki szerintem. semmi soha nem lesz tökéletes, hidd el.
2010. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A nagymamádhoz nem költözhetnél?
2010. máj. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De hogy élhetném az életem normális 16éves lány módjára,ha anya mindenért ordibál velem,sosem csinál enni,sosem takarít,a házunk örökké szinóól,annyira elegem van belőle,hogy nem tud ugy bánni velem mint egy normális gyerekkel,nem enged el sehová,magára sem ad semmit,mire hazajövök ötórakor a nyomorult busszal,kellene hogy legalább egy szenvedvicsre való legyen a hűtőben,de az sincs mert engem öt után küld el a boltba,ha akarok enni valamit,és velem orditozok hogy rakjak rendet és takarítsak ki,holott ő ithon van egész nap és nem csinál semmit!!....Ki akarok törni ebből,mert csak ideges vagyok egész nap,meg szorongok,észrevettem már magamon,hogy távolságtartó vagyok,és egyre jobban az leszek,mások is szóltak már érte,hogy csak odamegyek és nézek,és senkivel sem beszélgetek,suliba is egész nap fekszem a padon,főleg hogy most még a barátom is kidobott...Szkségem lenne arra,hogy az anyám ugy várjon ahogy kellene,magára is adjon,törődjön saját magávalis...Ne csak a nővéremet majmolja mindig.Annyira roszul esik hogy minden nap erre kell hazajönni,és mindig kiabál,és azokat vágja hozzám hogy menjek el innen én is,meg amióta én megszülettem azóta neki nem jó semmi..Öörökké a nővéremről kell bszélgetni,és a k.bszaott pénzes témákról,elegem van ebből,élni akarom az életem!!!!!!!!!!
2010. máj. 24. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:
jesszusom. figyelj, anyud nem depressziós véletlenül?? lehet kéne neki segítség ebben, nem? mert ennek nem lesz így jó vége akkor.
2010. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
És akkor én kinek merjem ezt elmondani?Az egész család tudja hogy milyen,nekem kéne mondani a nővéremnek hogy depressziós vagy a mamámnak,vagy kinek szólhaotok?:s Én is egyre zavarodotab leszek mellette..Nem túlzom el a dolgokat,nem írtam volna ki kérdést,ha nem lenne ekkora a baj.De tegnapis felhoztam előttük,és szerintük sincs minden rendben,de most mit kellenne tenni?Ők beszélhetnének vele talán,de rájuk sem hallgat,senkiresem..Én igy nem birok megmaradni ,és az életemre kihat,kihat ez a dolog a viselkedésemre is,nagyon hat rám..Nem szeretnék úgy járni,mint ő..:(
2010. máj. 24. 21:07
 7/12 anonim ***** válasza:
kérd meg apádat, hogy nála lakhass...bíróságon beadja apud a keresetet, a bíró téged is meg fog kérdezni
2010. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hehh...

apukádhoz biztos nem mehetsz?

vagy esetleg nagymamádhoz vagy másik rokonhoz?

mert ezt úgy szerintem nem lehet megoldani , hogy anyukádnál maradsz ,mert nem fog megváltozni

persze próbálj meg beszélni vele mindenképpen ,de szerintem csak le leszel cseszve, de beszélj erről apukáddal is ,igaz hogy azok alapján amit írtál nem tudom milyen viszonyban vagytok ,de azt hiszem nem vagytok rosszban ,az egyik lehetőség az az hogy elmész anyukádtól

a másik a nehezebb, az hogy kibírod 18 éves korodig vele, ami még két év

tudsz közben szerezni diákmunkát esetleg , pénzt keresni ,anyukádnak nem kell tudnia róla,de nehéz dolog

én tavaly 17évesen költöztem el otthonról

a (volt)barátoddal pedig hogyha tényleg látsz még benne valamit akkor beszéld meg hogy megoldjátok a helyzetet, csak annyit kérsz tőle hogy ne vegye magára a dolgokat és maradjon melletted mert azzal tud segíteni, mondjuk ilyen korban ez elég ritka ,de ha tényleg te kellesz neki lehetséges hogy megteszi

az pedig érdekelne h mit jelent h anyukád az összes pénzt a nővérednek adja ,elkényezteti, vagy úgy érzi hogy tartozik neki vagy mi?

ha gondolod és beszélgetni akarsz írhatsz mailt is...

2010. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De pont ez az, hogy nem tud gyerek lenni, mert az anyja lehetetlenné teszi.


Kedves kérdező! Sajnos nincs más lehetőség, mint kibekkelni a 18. évedet, és a születésnapod alkalmából elköltözni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy keresel már jó előre albérletet, és ami még fontosabb: állást, vagy bármi rendszeres pénzszerzési lehetőséget. Bulizni most lehet, hogy nem fogsz tudni, esetleg érdemes is minden kapott pénzt (eltitkolva) félre tenned (bocsánat, hogy ilyen szemét módszert javaslok, de úgy látom az elmondottakból, hogy vastagon hátrányosan vagy megkülönböztetve), és a közeljövőd megalapozásán dolgozni. A(z ex)barátoddal ülj le, beszéld meg, hogy ez van, ne vegye magára, mert neked kell megoldani, és ez az ötleted. Az is lehet (és ha szeret, valószínű is, hogy felajánlja), hogy együtt fogjátok tudni elkezdeni a közös életetek építését.


Elnézést mindenkitől, aki szerint 37 éves fejjel ennél szülőpártibbnak kellene lennem (nekem is van 2 gyerekem, a lányom épp 16 éves), de úgy vélem, hogy a szülő elsődleges dolga a gyerekeit (mindegyiket) előkészíteni a kirepülésre, ellátni őket elsősorban szellemileg és lelkileg olyan szilárdsággal és szeretettel, hogy képesek legyenek ember módra megállni a helyüket. (Azért nem írtam az anyagit, mert a szülő nem fejős tehén, és nem pénznyerő automata, de nyilvánvaló, hogy a pénzemet nem tartom meg magamnak, hanem a gyerekek igényének megfelelően (azaz nem csak az számít, hogy szerintem mi a jó) minél több mindent megvalósítunk belőle.

2010. máj. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

komolyan le kéne anyuddal ülni beszélgetni, egy meghitt pillanatban, kettesben, azzal aki a legfontosabb neki, vagy második (nővéred után):(.

elmondani neki, hogy aggódtok érte, és hiányzik neked az az anyu akivel régebben milyen jól megvoltatok. nagyon szereted, és mellette vagy, csak így nem vagy boldog, sőt nagyon fáj ez a helyzet. magába kéne hogy nézzen, és rájönnie, hogy ezen valahogy segíteni kell. valamerre lépnie kell, hogy ebből kilábaljon!!! de csak támogatással és szeretettel lehet!!!

ezeket nem muszály neked elmondani, elmondhatja akár nagyid is, a lényeg, hogy olyan személy mondja, aki tud rá érzelmileg hatni.

2010. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!