Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kimennétek...

Ilyen esetben kimennétek szerencsét próbálni és otthagyni a biztosat a bizonytalanért?

Figyelt kérdés
Én 25 N, párom 26 F, kapcsolatunk komoly, együtt akarjuk leélni az életünket. Az álmom, hogy tudjunk venni/épittetni egy 3-4 szobás kertes házat, ahol akár kint pizsamában is megtudjam inni a kávémat, a gyerekünk tudjon medencézni,homokozni, sütögethetünk, szóval értitek. Mindketten falun, családi házban nőttünk fel, nekem ez fontos lenne.Párom már nem ilyen nagy igényű, ha rajta múlna neki megfelel a kényelmes lakás, ahol nem kell füvet nyírnia, fát hordania stb., viszont ellene sincs a háznak. Ezerrel spórolunk, fix jövedelmünk van és stabil állásunk (nekem diploma, párom jó szakmunkás) amiben mind a ketten jók vagyunk. Kettőnk keresete kb. 1300 euro (bocsi, de nekem könnyebb írni euroban), tehát bőven egy gyerekkel is boldogulnánk itthon...viszont saját ház ebből sosem lesz. Kb. 30 000 eurora lenne szükségünk még a saját házra, tehát alaptőkénk van, viszont kölcsönről párom hallani sem akar, de itthon másképp nem menne. Én felvenném, de Ő nem enged ebből, azt mondja akkor inkább menjünk ki külföldre pér évre, úgyis sokszor elege van a főnökéből, sokszor hajlik külföldre mostanság. Párom legjobb barátja Irországban dolgozik havi 1400 euroért. Hamarosan ellátogat hozzánk és azt mondta bármikor sok szeretettel vár minket, lenne helyünk nála, tudna külön szobád adni fürdőszobával, ami csak havi 300 euro lenne kettőnknek. Plus segitene munkát is szerezni, van ismerettsége már éttermekben, hotelben. Tényleg egy jó lelkű, szavahihető srác. Nagyon vacilálok most, az utóbbi időben csak ezen kattogok, hogy mi legyen....viszont szeretem a munkám és jó a csapat is, persze vannak néha rossz napok, amikor a fenébe kivánom az egészet, de lehetne sokkal rosszabb is...Beszéljük társalgási szinten az angolt,s mivel max 3 évről lenne szó a szakmámban való elhelyezkedés nem opció ott, mivel hosszadalmas, bonyolult folyamat lenne. Tehát maradna a takaritás, felszolgálás, konyhai meló, tipikus külföldi "alja" melók. Mindketten óvatos személyiségek vagyunk, félek, hogy utána nem vennének vissza a régi helyemre és hoppon maradok egy házzal, amibe ugye mindig kell a pénz, aztán gyerek sem lenne rossz....B verzió pedig hogy lemondunk a házról, veszünk egy kis településen 3-4 szobás lakást, amit ki birunk fizetni garázs+pince hozzá és éldegélünk szépen abban..max anyós kertjében élvezhetnénk a kinti dolgokat.....Ész vs szív, melyikre hallgatnátok? Ja és még margóra: szüleink részéről nagyon hangos NE lenne a válasz, ragaszkodunk egymáshoz, jó viszonyunk van és nekem pláne apum ellenezné ezt, mert mindig olyan büszke volt, hogy kiiskoláztattak,sikerült is szinte azonnal elhelyezkednem és megálltam a helyem...szóval Ő nagyon csalódott lenne, hogy kimegyek takarítani diplomával. Ti mit gondoltok?
2017. aug. 14. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

A takarítás, stb nem feltétlen ténylegesen sok pénzt hoz, mert ugyan a fizetés magas(abb), de egy csomó kiadás is van, ami szintén nem annyi, mint MO-on.

A lakbér még kedvezö lenne, de ehhez jön a rezsi, a megélhetési költségek, utazás, biztosítások - szóval nem biztos, hogy tényleg pár év alatt összejönne a szükséges pénz.

A másik, hogy utána elég nehéz elhelyezkedni egy komolyabb szakmában, mert egy olyan embert, aki pénzért képes ennyire alja munkát vállalni, azt nem sokba nézik, másrészt a szakmából három éves kiesést nehéz pótolni.


Nekem túl rizikósnak tünne a dolog, azt még el tudnám képzelni, hoyg elöször a párod megy egyedül, és ha neki már megvan a munkahelye, meg neked is le van beszélve, akkor menni utána, bizonytalanra nem, mert mire munkát találtok, addig is igen sok pénz elmegy.

2017. aug. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem, de CSAK szerintem, a párod kimehetne dolgozni, külföldön úgyis elég keresettek a jó szakmunkások, te otthon maradsz és dolgozol, míg a párod kint próbál elhelyezkedni a szakmájában. Kint van x időt utána pedig visszajön és a spórolt pénz mehet a családi kasszába.
2017. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem is a párodnak kéne kimenni elsőkörben. Itthon a jó szakmunkást, pláne külföldi tapasztalattal-más szabványok, más eljárások amik előbb utóbb nálunk is megjelennek-könnyen talál munkát. Te nem tudom mit dolgozol de szerintem abból

2-3év kiesés után kb. NULLÁRÓL indulsz. Nem kell ám messzire menni Ausztria már jól fizet.

2017. aug. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Ez nálunk úgy ment, hogy a párom kijött, én két és fél évvel utána jöttem és nem megyünk haza.


Minek? KErtes házat itt is tudunk venni, ha akarunk, az életszínvonal százszor jobb, és nem kell félnem, hogy megerőszakolnak az aluljáróban éjszaka munkából hazajövet.

2017. aug. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
B-re szavazok (leginkább azért, mert itthon is tudtok egy normális otthont teremteni, és mert nincs arányban a pizsamában kint kávézás és 3 év uraságok utáni wc takarítás a szakma helyett)
2017. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azért menétek ki mert kertesházat szeretnétek nem menék ki mert mint írod lakást tudnátok venni van annyi pénzetek van.
2017. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is támogatom,hogy menjen ki a párod maga dolgozni,ha keresett szakmunkás,mert avval elég szépen lehet kaszálni.Ha nem egy 1-2 éves kapcsolatról van szó,nem fog kint maradni egy nőcske miatt,hanem visszatér hozzád. ;)
2017. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Én mind a két alternatívát, ill. annak előnyeit és hátrányait megértem.

De mivel éltem külföldön (és szerencsére diplomásként (közgazdász) nem alja munkát kellett csinálnom, már amennyire a szállodai recepció nem az...), 90%-ban a kimenetel mellett vagyok (+később sem hazajönni).

Én elkövettem az a nagy hibát, h. hallgattam az akkori barátomra (későbbi férjem), h. hazajöjjünk, azért, h. "legyen itthon gyakorlatunk" (ő IT-mérnök), és majd visszamegyünk... Halálra kerestük volna magunkat (az ő pozijában jelenleg kint 50-60000 fontot lehet keresni). (Mikor hazajöttünk, azelőtt héten kaptam én is egy más jellegű, szakmába vágó ajánlatot... :( )

A UK-ban vagy bárhol máshol élni és dolgozni (nem az alja munkákat)= good life, de én a helyedben nem egy-két évben gondolkodnék, amennyiben nem tartósan szeretnék kint élni, hanem min. 3-4. Az első időkben sok az egyszeri, fix kiadás, és később jobban kiismeritek a kinti rendszert, szokásokat, mentalitást, stb., tehát egy idő után otthonosabban fogtok mozogni nem csak a környéken, hanem pl. ügyintézés terén is. És akkor már nem azon jár az agyatok, h. mikor telik már le a magatok által meghatározott kint töltendő idő, hanem kezditek jól, otthon érezni magatokat. (Én már több országban éltem, és mindig így volt. Mikor hazajöttem, irtóra hiányzott.)

Külön ne menjetek! Állj úgy hozzá, h. világot látsz, több leszel (a nyelv elsajátításával, a mentalitás megismerésével), a gyerekeidnek az angol is anyanyelve lesz. Ennél többet aligha tud az ember adni az életkezdéshez, szerintem többet ér mint egy telek v. házrész a magyar vidéken...

Egyébként én is azon 'dolgozok', h. minél hamarabb kimehessek, pedig van kétszintes, erkélyes, teraszos, kiskertes házam ;)

Főleg azért, h. a gyerekeim ne csak hungrisht beszéljenek, ill. a 'kicsit' másabb mentalitás miatt is.

2017. aug. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!