Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van abból hogy a...

Elegem van abból hogy a szüleim bezárva tartanak. Mit tegyek, hogy lehetek szabadabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok. Az a helyzet hogy anyumék semmit se engednek nekem... szinte bezárva tartanak nem engednek ki sehova stb...

15 éves vagyok most megyek pesti suliba.

Egész nap mindig a lakásba vagyok, barátnő nem jöhet át én nem mehetek át. Barátom nem lehet nem engedik, barátkozni nem engednek a szüleim. Osztálytársaktól etiltottak, magántanuló voltam....( most viszont nem leszek az természetesen) meg suliba hazafele anyum kísért elémjött, apu meg reggelente vitt. Szólt az osztályfőnöknek hogy különösen figyeljen rám. Bankettre nem mehettem, sose voltam barátnőknél, osztálykirándulásra sem mehettem. No meg most lett volna a gólyatábor, arra sem. (Sminkelni sem,de ezt megértem persze mert korai lenne ezzel nincs baj)

De kicsit unom,hogy egész nyáron bentvagyok nyaralni egy napra sem megyek... nem engednek olyan ruhába járni amibe én akarok, ők vesznek nekem (valami régi módit) egyébként sem vagyok a csavarogni akarok típus izé... szoknyába se engednek semmibe...

Mit mondjak nekik? Hiába beszélek velük... jövőre is lesz hogy bekisérnek az iskolába nem engednek barinőhöz és tiltják hogy barátkozzak... örülök hogy elengedtek egy messzebb iskolába, mert így is átakartak iratni máshova.. mit tegyek?

15/L



2017. aug. 11. 22:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én anyaként úgy gondolom,rettenetesen féltenek,és ezt sanos így kezelik. Biztosan úgy gondolják,nem eshet bajod,ha minden lépésedet ellenőrzik. Valami biztos van a háttérben,csak neked nem mondják el.

Saját pl: nagyimat megerőszakolták a kollégiumban. Ezért nem mehetett anyum egyetemre,intenzív félelmet és gyűlöletet nevelt belé a férfiakkal szemben,mindenhova kísérgette,meg engem is,kb mint a szüleid téged. A saját apjával sem hagyta egyedül anyukámat,és amikor öcsém született,szó szerint elrabolt engem otthonról(12 éves voltam akkor),azzal a szöveggel,hogy "nehogy apád berúgjon és csináljon veled valamit".

Szóval,az okát kéne megtudni,hogy miért ilyenek. Szoktál beszélgetni anyukáddal bensőégesebb dolgokról? Ha valami hasonló trauma van a háttérben,akkor talán megoldható,akár külső segítséggel is. Szerintem ez a helyzet a szüleidet sem teszi boldoggá.

2017. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nagyabol semmirol se beszelgetunk anyaekkal foleg nem az erzeseinkrol.. bejaros leszek, ha meg a vonat ele es hazafele is kiserni fognak orulok, mert legalabb a suli elott nem fognak varni. Annyit elmondtak hogy ne csavarogjak el ne baratkozzak olyanokkal akik nem baratsagosak vagy jo tanulok. Hat igen en minel hamarabb fogok elkoltozni innen...
2017. aug. 20. 20:16
 13/14 K.Reni válasza:
Sziasztok én 17 éves vagyok és ugyan ebben a cipőben járok anyi kivétellel hogy volt egy buli és másnap reggel mentem haza igazából olyan 5-6 óra telt el a megbeszélt től. Tehát ez volt augusztusban most december van anyám azt mondta hogy következő év ig nem mehetek sehova ez alatt mindent értett az iskolán kívül nem mehetek se boltba sem sétálni. De most van a barátom hugának szallagavatója amire meghivtak és persze holnap lessz az az pénteken. Megkérdeztem anyámat hogy el e mehetek mert egész idáig nem mentem sehova nem kértem semmit nem is panaszkodtak miadta de ez egy fontos esemény lenne szoszerint könyörögtem a végén de annyit mondott hogy viseljen a tettei következményét. Persze a hab a tortán hogy ez az egész az én hibám és mindenkinek rosszul esett nagyon és nem is csodálom. Azt mondják hogy lépjek le és had fortyogjon a levében majd mikor haza érek csak mennyek a szobámba és tudjam le szóval kezdjek lazadni. Szerintem igazuk van lekellene lépnem mert a szüleim tönkreteszik az életemet és nem csak az enyémet hanem a barátnőmet is ezt nem részletezném jelenleg nem fontos a lényeg az az hogy borzalmas al is rosszabb a kapcsolatom velük és ez kezd a párommal való kapcsolatom rá is kihatni ami nem jó. A kérdésem az az lenne hogy szerintetek mit tegyek mennyek el itthonról szívem szerint ezt tenném de mit tudna tenni velem. Rendőrt nem hívhat ugyanis 24 orának el kell telnie és abból elég nagy ügy lenne. És mivel én hozzávetőlegesen 4 6 órára mennek el így nem is keresnénk a rendőrök. 5 hónap múlva 18 éves leszek és egyáltalán nem lázadtam kicsit sem én mindent megertettem. De lealacsonxodtam arra a szintre hogy könyörögtem ezért az egy alkalomért az összes programokat elmondtam születésnapot nevnapokat mindent amire hivatalos voltam. De ez az egy olyan dolog van amiről nem tudnék lemondani nagyon megbantanam azt a személy aki fontos nekem és nem akarnám. Szerintetek hagyjam anyámat és menjek el vagy mit tegyek. Már napok óta ezen örlődök. A segítségeteket előre is köszönöm és kérlek ne haragudjatok a helyes írás miadt a sértő kommenteket lenyszi hanyagoljátok. köszönöm
2019. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"vagy mit tegyek."


Írd ki új kérdésben, mert itt elsikkad és a kutya se olvassa.

2019. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!