Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van abból hogy a...

Elegem van abból hogy a szüleim bezárva tartanak. Mit tegyek, hogy lehetek szabadabb?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 15 éves lány vagyok. Az a helyzet hogy anyumék semmit se engednek nekem... szinte bezárva tartanak nem engednek ki sehova stb...

15 éves vagyok most megyek pesti suliba.

Egész nap mindig a lakásba vagyok, barátnő nem jöhet át én nem mehetek át. Barátom nem lehet nem engedik, barátkozni nem engednek a szüleim. Osztálytársaktól etiltottak, magántanuló voltam....( most viszont nem leszek az természetesen) meg suliba hazafele anyum kísért elémjött, apu meg reggelente vitt. Szólt az osztályfőnöknek hogy különösen figyeljen rám. Bankettre nem mehettem, sose voltam barátnőknél, osztálykirándulásra sem mehettem. No meg most lett volna a gólyatábor, arra sem. (Sminkelni sem,de ezt megértem persze mert korai lenne ezzel nincs baj)

De kicsit unom,hogy egész nyáron bentvagyok nyaralni egy napra sem megyek... nem engednek olyan ruhába járni amibe én akarok, ők vesznek nekem (valami régi módit) egyébként sem vagyok a csavarogni akarok típus izé... szoknyába se engednek semmibe...

Mit mondjak nekik? Hiába beszélek velük... jövőre is lesz hogy bekisérnek az iskolába nem engednek barinőhöz és tiltják hogy barátkozzak... örülök hogy elengedtek egy messzebb iskolába, mert így is átakartak iratni máshova.. mit tegyek?

15/L



2017. aug. 11. 22:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, rossz kategóriába raktam, nem figyeltem!
2017. aug. 11. 22:55
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Menj át nagyihoz, onnan le tudsz lépni.
2017. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Költözz el amint tudsz (az nondjuk még legalább három év), és ennyi, addig sajna kénytelen vagy ltürni. És ne hazudj, mert ha lebuksz akkor már pisilni sem mehetsz egyedül.


Nálunk is ez volt, 22 évesen amint lett elég pénzem, leléptem.

Most 1000kmre élek és ha félévente hazamegyek 2-3 orara, boldogok lehetnek.

2017. aug. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%

Jesszus. Ehhez kepest az en szuleim semmik. En 15 evesen lazadtam (persze nem akarlak most erre beszelni, csak mondom mi volt velem), nem ugy lazadtam hogy direkt elmentem buliba (nem szeretem a bulikat), hanem egyszeruen csak elmentem otthonrol baratnomhoz. Nem kerdeztem meg. Csak mondtam "Megyek talalkoznk xy-nal, este 8-ra jovok" stb. Persze en anyum azt akarta hogy kb. 1 oran belul menjek haza, de sose mentem, viszont kesni se kestem.

Csak az a gond, hogy tenyleg semmit sem tehetsz, legalabbis nem sokat amig elered a 18-at. Ahogy tudsz majd koltozz el (megha azt mondjak szo sem lehet rola, felnott no leszel, te dontesed).

2017. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartoznak véletlenül valamelyik szektához? Nem tudnál segitséget kérni valakitől? Ez nagyon durva...:(
2017. aug. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hat ezaz. Ha lazadnek rosszabb lenne.. sok minden tortenik, levegot se vehetek egyedul, tudjak az instagram facebook kodom (de van egy masik amirol nem tudnak h van es ott barkivel beszelhetek) de amint megyek kozepsuliba lazadni akarok meg ilyesmi.. nemtudom hogy fogadjak xD
2017. aug. 14. 14:46
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy biztos szektatagok a szüleid. Most kollégista leszel, jól értem? vagy bejárós?
2017. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Ez nem normális.

Mi lenne ha leülnél velük és megpróbálnád észérvekkel meggyőzni őket?!

Hisz ők is voltak 15 évesek meg kell érteniük, hogy miken mész át.

Én 16 vagyok. Nekem igazából borzasztó engedékeny szüleim vannak. De nekik az előbb elmondtak (vagyis hogy ők is átélték mindazt amit én) a fő gondolkodásmodjuk.

Ha nem használ a beszélgetés marad az elköltözés. Vagy a kollégium?! Vagy abba sem egyeznek bele?

Ha akarsz beszélgetni nyugodtan írhatsz.

16/l

2017. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én felrúgnám őket székestől az tuti,hát milyen szülők az ilyenek,de komolyan.
2017. aug. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
...és az ilyen szülők csodálkoznak azon, hogy a gyerekük később le sem szarja őket,ha már önálló életet él.
2017. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!