Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen szoros...

Normális az ilyen szoros kapcsolat barátnők között?

Figyelt kérdés

Van nekem egy nagyon jó barátnőm, már évek óta őt nevezem a legjobb barátnőmnek, mert nagyon szoros kapcsolat alakult ki közöttünk. Viszonylag sok időt is töltünk együtt, és szinte bármit meg tudunk beszélni. A szoros kapcsolat valamilyen mértékű fizikai kapcsolatot is jelent: jól esik megölelni. Természetesen szeretem őt, mint a legjobb barátnőmet.


Az utóbbi időben azonban ez a kapcsolat elkezdett szorosabbá válni, amit nem én kezdeményeztem, de már egy picit bevallom kezd zavaróvá válni és nem azért mert nem szeretem, hanem mert úgy érzem kezd egy kicsit sok lenni. Ezalatt azt értem, hogy ha találkozunk, szinte percenként kapok tőle hosszú öleléseket. Naponta elmondja, hogy nagyon szeret és boldog, hogy vagyok neki. Ha pár napig nem találkozunk, akkor olyan üzeneteket ír, ami szerintem barátnők között nem biztos, hogy megszokott. Mindig elmondja, hogy mennyire hiányzom neki, ha nem lát, és hogy szüksége van rám.

Ez mind nagyon kedves és jól esik, de kezd egy picit feszélyezni és emiatt próbálom már kerülni azokat a szituációkat, amikor túl gyengéd lehet hozzám.


Sokat gondolkozom, hogy miért kezdett el ennyire hirtelen ilyen erősségű érzelmeket táplálni irántam, és hogy ez vajon beleesik-e még a "szeretem a barátnőm" kategóriába. Azon is elgondolkodtam, hogy vajon én mivel válthattam ezt ki belőle. De nem tudok rájönni, hisz ugyanolyan vagyok vele már évek óta: segítek ha kell, számíthat rám mindig és nagyon gyakran keresem, mert szeretek vele lenni. De ez most megijeszt, és kétségbe ejt, hiszen nem akarom, hogy esetleg mélyebb érzelmeket is tápláljon irántam.

(kis háttérinfó: ő is 22 éves, volt már barátja, de egyik sem tartott pár hónapnál tovább, és minddel ő szakított valami apróság miatt)


Mondjátok, hogy csak én gondolok mögé sokkal többet.

Köszönöm!

22L


2010. máj. 23. 15:34
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

16:44-es: ugyanezt tudom ajánlani neked is. Ezek szerint neked is mindegy, hogy ki **op le;)

A többi válaszolónak köszönöm.

Azt fogom akkor bevetni, hogy elviszem ismerkedni.És akkor hátha le tudok szűrni valamit. Ha mégsem, marad a beszélgetés. De az nagyon nehéz lesz.

Félek, hogy ha elmondom neki, hogy ezt vettem észre, akkor vagy úgy értelmezi, hogy én már nem akarom őt, mint barátnőt; vagy pedig megérti és bevallja, hogy mi a helyzet, amitől viszont igazából szintén félek.

Amit azonban nem értek, az az hogy ő rólam tudja nagyon jól, hogy melyik nemhez vonzódok, ez nem kérdés. De akkor ezek szerint úgy gondolja, hogy megingatható vagyok? Vagy tán maga sem veszi észre, hogy ez a viselkedése észrevehető, sőt feltűnő. Remélem nem ez fogja tönkretenni a sokéves barátságunkat.

2010. máj. 23. 16:53
 12/24 A kérdező kommentje:
16:47 kérlek ne itt éld ki perverz hajlamaidat. menj és játssz azzal, amivel egyidős vagy, ha unatkozol;)
2010. máj. 23. 16:55
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

egyszerű a képlet, a barátnőd vagy leszbikus vagy biszexuális, és belédszeretett.

te pedig annyiban "provokáltad" ki, hogy hagytad, hogy megöleljen. szerintem ez nem normális dolog. ha hosszabb ideje nem találkoztatok, ez alatt hónapokat értek, akkor még belefér, vagy ha szülinapról, köszöntésről van szó, de akkor sem hosszan.

mondd meg neki, hogy ez neked terhes, és ezentúl nem kívánsz vele ölelkezni.

2010. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként én a helyedben azt csinálnám, hogy mindenféle testi közeledését visszautasítok (de "lelki" értelemben kedves vagyok vele, meg minden), hogy erre mit reagál... Mert ha már ő maga teszi szóvá, hogy úgy megölelnélek, akkor te erre mondhatod, hogy de az téged zavar, és satöbbi, innentől már jön magától a beszélgetés :)
2010. máj. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
74%
ha tényleg olyan jó barátnőnek mondod Őt miért nem vele beszéled meg ezt?!azért ennyi idő után ezt is meglehet beszélni, ha egy hullám hosszon mozogtok!Az emberek miért ijednek meg, ha öszintén kell beszélni vmiről!De ha vkit ki kell beszélni az bezzeg megy mint a víz folyás..!beszélj
2010. máj. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó hidd el ezt nagyon könnyű mondani, hogy őszintének lenni a legjobb. Ez igaz. De sokszor nagyon nehéz, hiszen egy csomó dolgot kockáztatsz vele. Az sem mindegy hogyan mondom, mert az nagyban befolyásolhatja a barátságunkat, és nem akarom megbántani. Szóval nehéz. Biztosan nemcsak én látom így, szerintem te sem mondod mindig a 100%-os igazságot, mert előtte mérlegelsz: minek van értelme.

De köszönöm a válaszod!

2010. máj. 23. 17:50
 17/24 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem vagy leszbikus, vagy biszex és szerelmes beléd, ez 100%ra veszem (leszbikus vagyok és tudom milyen az ha az ember pont a legjobb barátnőjébe szeret bele, én is pont ezeket csináltam mint a barátnőd, csak én elmondtam a barátnőmnek az érzéseimet).

De ha 100%ra akarsz menni hogy tényleg az akkor ez a "pasivadászatra mennyünk el" dolog jo ötlet!


Viszont a megkérdezés...huuu hát nem tudom....ez nehéz lesz neked is és neki is.(neked feltenni a kérdést neki meg öszintén válaszolni).

Nem akarlak elkeseriteni, de ha kiderül hogy ő szerelmes beléd akkor 2 modon végződhet a dolog:

1.,- sikerül normálisan megbeszélni, és sikerül kiszeretnie belölled a barátnődnek és happy end a vége, vagy...

2.,- nem tud kiszeretni belölled ha az elején ugyis tünik hogy ezzel megtudtok birkozni, de NEM FOG MENNI, ha szeret akkor egy idő mulva többet és többet akar...mert szeret. A vége meg az lesz hogy addig ne talizzatok, ne írjon smst, ne hívjon stb mig szeret, utána meg vagy sikerül neki elfelejtenie téged és ujbol barátok lesztek vagy nem!


Velem sajnos a 2 verzio történt meg, nem tudtam csak barátnőként tekinteni rá, probáltam de nem ment....elfelejteni elfelejtettem, de barátnők már nem vagyunk, és ÉN NEM KERESEM, mert attol félnék hogy ujbol fellángolnék iránta.


De ezis csak az én véleményem, remélem jol kijöttök ebböl a dologbol!

Sok sikert!

És igazad van ilyen helyzetben tényleg nehéz öszintének lenni.

22/L

2010. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, köszönöm a válaszod. Így az ő szemszögéből is láthatom a helyzetet. Igen én is attól félek, hogy ennek nem lesz happyend a vége, ha tényleg nemcsak barátként szeret. Nehéz lesz, de ha azt akarja, hogy ne találkozzunk, tiszteletben tartom a kérését. Igazából bármit megtennék, hogy neki könnyebb legyen. Csak derülne már ki, hogy tudjak neki segíteni. Ha azt mondod a "pasivadászat" jó taktika, akkor az lesz.

Még egyszer köszönöm a válaszod.

2010. máj. 23. 20:42
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

azért vacilálsz rajta mert akarod.

Hazudik akinek nem fordul meg a mai

kanos világban a dolog.

luk-luk. ennyi.

2010. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó ez hülyeség amit mondasz egy 100%os hetero nem fog lefeküdni, járni, belemenni bármibe is egy lánnyal.


Szerintem ha nem jön be a pasivadászat cimű dolog,mert mondjuk nem akar menni akkor tökéletes és adott a helyzet hogy megkérdezd miért nem? És lassan, apránként rátérhetsz hogy mit érez irántad?


Sok sikert, én szurkolok nektek hogy minden jol süljön el!


A 22/L voltam.

2010. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!