Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az ilyen szoros...

Normális az ilyen szoros kapcsolat barátnők között?

Figyelt kérdés

Van nekem egy nagyon jó barátnőm, már évek óta őt nevezem a legjobb barátnőmnek, mert nagyon szoros kapcsolat alakult ki közöttünk. Viszonylag sok időt is töltünk együtt, és szinte bármit meg tudunk beszélni. A szoros kapcsolat valamilyen mértékű fizikai kapcsolatot is jelent: jól esik megölelni. Természetesen szeretem őt, mint a legjobb barátnőmet.


Az utóbbi időben azonban ez a kapcsolat elkezdett szorosabbá válni, amit nem én kezdeményeztem, de már egy picit bevallom kezd zavaróvá válni és nem azért mert nem szeretem, hanem mert úgy érzem kezd egy kicsit sok lenni. Ezalatt azt értem, hogy ha találkozunk, szinte percenként kapok tőle hosszú öleléseket. Naponta elmondja, hogy nagyon szeret és boldog, hogy vagyok neki. Ha pár napig nem találkozunk, akkor olyan üzeneteket ír, ami szerintem barátnők között nem biztos, hogy megszokott. Mindig elmondja, hogy mennyire hiányzom neki, ha nem lát, és hogy szüksége van rám.

Ez mind nagyon kedves és jól esik, de kezd egy picit feszélyezni és emiatt próbálom már kerülni azokat a szituációkat, amikor túl gyengéd lehet hozzám.


Sokat gondolkozom, hogy miért kezdett el ennyire hirtelen ilyen erősségű érzelmeket táplálni irántam, és hogy ez vajon beleesik-e még a "szeretem a barátnőm" kategóriába. Azon is elgondolkodtam, hogy vajon én mivel válthattam ezt ki belőle. De nem tudok rájönni, hisz ugyanolyan vagyok vele már évek óta: segítek ha kell, számíthat rám mindig és nagyon gyakran keresem, mert szeretek vele lenni. De ez most megijeszt, és kétségbe ejt, hiszen nem akarom, hogy esetleg mélyebb érzelmeket is tápláljon irántam.

(kis háttérinfó: ő is 22 éves, volt már barátja, de egyik sem tartott pár hónapnál tovább, és minddel ő szakított valami apróság miatt)


Mondjátok, hogy csak én gondolok mögé sokkal többet.

Köszönöm!

22L


2010. máj. 23. 15:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
56%
kissé már lezbikus
2010. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is van egy nagyon jó barátnőm, akivel lelki síkon a mi kapcsolatunk is nagyon szoros, meg minden, de testileg semmiféle kapcsolat nincsen köztünk, sose szoktuk ölelgetni egymást, vagy ilyesmi, és igen, szerintem nagyon sok, amit veled a barátnőd csinál, szerintem szerelmes beléd :S Nem hinném, hogy te váltottad ki belőle valamivel, ezen ne is gondolkozz szerintem. Nagyon furcsa dolgokat írtál, szerintem kérdezz rá, vagy nem tudom :S Fogalmam sincs, mit tennék ebben a helyzetben... :S De mondjuk nem is ez volt a kérdés :) Szóval arra a válasz: NEM!! Nem normális egyáltalán! (A lelki kapcsolat bármilyen szintig normális a barátok között, de a testi szerintem csak minimális mértékben normális...)
2010. máj. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is van 5 éve egy legjobb barátnőm, de mi meg évente kb 2szer öleljük meg egymást, vagy annyiszor se, úgyhogy a ti kapcsolatotok az én szemszögemből végképp elég érdekes.Szegény, elég rossz lehet ez így:SHacsak nem halálos beteg és nem akarja elárulni, ezért ki akarja fejezni minden módon, hogy miylen jó barátnő vagy.De kétlem, hogy erről lenne szó.Hozd szóba a leszbikusságot, és meglátod majd, hogy hogy reagál, vagy mondd hogy menjetek el valahová pasit fogni neki, avgy magatoknak, ha neked sincs. Rákérdezni én nem mernék.
2010. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia ez nekem is kicsit már fura.

Van 2barátnőm akikkel 20éve vagyunk barátok és olyan mintha testvérek lennénk egymásnak. Mi is sokat járunk össze és mindig segítünk egymásnak de ennyire nem vagyunk közel. Ez szerintem több mint barátság a barátnő oldaláról.

2010. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%
ennek nyalifali lesz a vége ha nem tisztázod vele!
2010. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én is bújós vagyok, de nem ennyire. Lehet, hogy ő így fejezi ki a kötődését hozzád. Segíts neki abban, hogy megbeszéled vele te hogy képzeled el a barátságotokat. A szeretet is lehet nyomasztó, de még mindig jobb mintha átverne.
2010. máj. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Velem ugyanez volt egy nagyon jó barátnőmmel (nem a legjobb, de érzelmi téren elég közel álltunk egymáshoz). Róla tudtam, hogy leszbikus, de azt gondoltam, hogy nálam sosem fog bepróbálkozni. Egy idő után viszont elkezdett nagyon közeledni, nem ölelgetett, hanem a hajamat tűrögette vagy valahol simogatott, gyakran mondta, hogy mennyire szép vagyok, holott ő nem az az érzelemkifejező típus. Ez egészen odáig vezetett, hogy mikor egyszer nálam volt késő estig, megpróbált megcsókolni. Mondtam neki, hogy ez a mi barátságunkba nem fér bele és hogy most egy kicsit hanyagoljuk egymást, mert ez nem vezet semmi jóra. Ez volt tavaly, azóta alig beszélünk, pedig többször keresett. Róla ugyan tudtam, hogy a lányokat szereti, de ez akkor is betett. Volt olyan barátnőm is 16 éves koromban, akivel mindennap megöleltük egymást, mondtuk egymásnak, hogy "szeretlek", a vállára hajtottam a fejemet, de ugyanakkor nem volt benne semmi érzelem, gyengédség és akkor még gyerekek voltunk. Szerintem a te esetedben ez már így, ilyen formában feszélyező és inkább beszélj vele, minthogy megundorodj tőle. Kezd azzal, hogy "Mostanában kicsit zárkózottabb lettem, nem szeretem, ha hozzámérnek".

25/N

2010. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

puhatold ki hogy melyik nemhez vonzódik inkább.

ha olyan jó barátod,akkor megmondhatod neki,hogy ez neked kellemetlen.

2010. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
44%

hagyd neki magad. élvezd. játssz vele, nehezen, de add neki magad. egy kis alkohol és könnyebb lesz. úgyis ezt akarod.

ha meg ki akar ny*lni miért ne? 24/F

2010. máj. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Előző, talán azért nem, mert a Kérdező világosan írta, hogy feszélyezve érzi magát a közeledésétől, ergo a férfiakhoz vonzódik és nem szeretne ilyen játékban részt venni, főleg nem a legjobb barátnőjével.
2010. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!