Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem érzem azt, hogy a családom...

Nem érzem azt, hogy a családomhoz tartoznék, nem tudok hozzájuk úgy kötődni, mint más, és nem is tudom őket úgy szeretni, mint mások. Más, ha érzett így, változott az egész valamit?

Figyelt kérdés
Nagyon csúnya lesz, amit írok, de le is nézem őket valahol, nem tudok velük azonosulni, nem akarok olyan lenni, mint ők, és a legkevésbé akarom az ő génjeiket adni tovább bárkinek is. Nem utálom őket, de nekem ők valahol idegenek. Semmiben nem értünk egyet, semmiben nem egyezik a világnézetünk, tényleg úgy nőttem fel, hogy mindig azt éreztem, idegen vagyok. Anyámat pl. már babaként is löktem el magamtól, nem szerettem nála lenni, szó szerint verekedtem, ha babusgatni akart. Most hosszasan lehetne jellemezni, milyen anyám, apám, nagyszüleim, nővéreim, stb, előnyeiket-hátrányaikat sorolni, ahogy magammal kapcsolatban is, de dióhéjban csak annyi: nem voltam / vagyok egy egyszerű gyerek, de ők is csináltak nem helyes dolgokat. Konkrétan már attól felmegy a vérnyomásom, hogy társadalmilag ők a hozzátartozóim, pusztán vérségi alapon. Már kezdem azt hinni, ennek a taszításnak valami természetfeletti oka lehet.

2017. aug. 2. 19:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
De jó látni, hogy nem vagyok egyedül. Ráadásul az a szép, amikor nem értik a szüleid, hogy miért akarsz másik kontinensen élni és miért nem akarsz házastásat, gyereket.😃
2017. aug. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

hetes és tízes vagyok


Szerintem meglehetős időpocsékolás úgy leélni egy életet, h egy rossz minta alapján döntünk: ha a szüleim nem bántak velem jól, majd én se fogok a gyerekeimmel. Ez nem törvény!


Meglátásom szerint ez fordítva működik. Tudom, h aki gyerekkorában bántalmazó családban élt, esélyes, h maga is bántalmazóvá válik. De a mindennapi életben van még két út. Egyik, amit az elkerülők/menekülők -ez esetben akik inkább nem akarnak saját családot, abból kiindulva, h hátha ők is rossz szülők lesznek-, és egy harmadik csoport, aki megnemesíti a szenvedését, aki megpróbálja megérteni/elfogadni a miérteket és túl is lép rajtuk.


Melyik a leginkább életet támogató megoldás?


A gyerekkorban sokat szenvedők egy döntő része -felmérésem szerint- igen magas EQ-szintre jut el. A magas szintre eljutás igen sok munkát követel meg, ez tény. De nem megéri? Hm?

2017. aug. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én még gyerek vagyok (17) De én is ezt érzem. Bár nekem van okom rá. Soha nem éreztem hogy törődnének velem, persze az anyagi háttér mindig meg volt, hogy ne kelljen velünk foglalkozni lelkileg, de semmit nem ért az egész mivel apum alkoholista anyum meg depressziós. Azóta elváltak de az egész ház egy mocsok, ha én nem takarítanék senki nem takarítana anyum után. SOkat kezdeményeztem, segítettem, de soha nem voltam elég jó. Mostanság kezdem elfogadni hogy nem is akartak engem, ezt meg is mondták, és az életemmel kezdek foglalkozni. Dolgozom, tanulok stb.

A testvéreimmel csak a nővéremmel jövök ki, de velem sem nagyon. Nem szeretem hogy hasonlítok anyumra , mert undorító szokásai vannak. Koleszba le is lépek szeptembertől. Csak tényleg annyi hogy nem szabad felvenni ugyan azokat a viselkedésmintákat amiket ők követtek el, és ez nagyon nehéz folyamat, de szerintem én jobb vagyok mint ők.

2017. aug. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Költözz el a távolság és az idő megszépiti a múltat.
2017. nov. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!