Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek így jó lesz?

Szerintetek így jó lesz?

Figyelt kérdés

Jogi karra jártam 1 évet viszont ott hagytam.

Most egészségügyben szeretnék elhelyezkedni.

Májusban hagytam ott az egyetemet és ezért a rendes felvételi eljárásról lescúsztam épp.

Ezért most Pótfelvételin akarok jelentkezni levelezőre ápolásra mert nem akarok egy évet elcseszni. Így is 21 vagyok.

Semmelweisen nem indítottak pótot csak Győrben. 1 évet önköltségesen lehúznék ott majd jövőre újrajelentkezéssel mennék SOTE-ra államira, a tárgyaimat pedig elfogadtatnám ( felvettek volna most is a pontok alapján oda.) Nekem Győrbe a bejárás elég gázos lenne ezért Veszprém megyéből felköltöznék Budapestre és ott keresnék állást és albiban egy szobát, szombatonként pedig onnan járnék Győrbe mert csak 1,5 óra és este fél 9-ig is járnak a vonatok, ide ahol most lakom 3/4 4kor elmegy az utolsó busz Győrből ami szívás mivel kb 6 ig van oktatás.

Ami viszont baj hogy Veszprémben 2 hete kaptam segédápolói állást és azt ott kéne hagynom.

Szerintetek mit tegyek?

Elakarom kezdeni az egyetemet nagyon nagyon.

Viszont itthon menne az ordibálás hogy elrontom az életem, megint hülyeséget csinálok, nem mehetek stb stb...

21 vagyok / L


Bármilyen tanácsot szívesen fogadok és köszönöm!!


2017. júl. 30. 12:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Jaj azt kihagytam hogy 500.000Ft diákhitelem van és erre jönne most még egy 500-as a tandíj miatt.

Szerintetek ezt bevállaljam? Az első elbukott 500.000 ft-ot megpróbálnám letörleszteni ebben a 4 évben ( a nagyját legalább) Mert ha elvégzem ezt a szakot akkor én mennék is ki pár évre és onnan kisujjból visszatörleszteném a másik felét.

2017. júl. 30. 12:36
 2/12 A kérdező kommentje:

A fő ok egyébként a Pestre költözésben az hogy barátom ott lakik. És ha hétköznap dolgozom hétvégén pedig suliba járok akkor semmi időnk nem lenne egymsra.

De így Pesten azért másabb. Meghát a munkalehetőség is több mint Győrben pl.

2017. júl. 30. 12:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Valaki?
2017. júl. 30. 12:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felköltöznék a barátomhoz és elmennék dolgozni egy évig, és csak jövőre jelentkeznék a sotera. Így tudnád törleszteni az 500ezret, és nem duplázódna meg
2017. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudok ebben ilyan nagy tanácsot adni, mert ugy is azt csinalsz ami Neked szimpatikus.... nem hiszem, higy a mi vélemenyünk itt sokat fog nyomni


DE: azért erre a mondatodra felhívnám a figyelmed.....


" Mert ha elvégzem ezt a szakot akkor én mennék is ki pár évre és onnan kisujjból visszatörleszteném a másik felét."


Ez lehet igaz is, és lehet az is, hogy nagyon megszenveded, mert ugye kint sincs kopbaszbol a kerites, es addig meg sok viz lefolyik a dunan.....

Erre ilyen hosszú távlatbol ne alapozz....

2017. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De nagyon elszeretném kezdeni. Hiányzik az egyetem is meg minden... Rossz így.
2017. júl. 30. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha hiányzik az egyetem akkor minek buktál ki? Egy olyan szakra felvenni diákhitel amit elbuktál... Mi van ha az eü-t is megunod 1 év után?
2017. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is kissé zavarosnak tűnik a helyzet, mintha az érzelmek és álmodozás dominálnának a józan ésszel és a kitartással szemben.
2017. júl. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem kibuktam te agyoniskolázott hanem ott hagytam.

A kettő között van egy hajszálnyi különbség.

2017. júl. 30. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:
Győrbe rengeteg melo lehetőség van!
2017. júl. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!