Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnál, ha rájönnél,...

Mit csinálnál, ha rájönnél, hogy "átvert" a szülőd anyagilag a testvéred miatt?

Figyelt kérdés

Soha nem feltételeztem volna, hogy a saját apám fog átverni...soha nem is hagyta volna, hogy anyagilag károsuljak, sőt, ő fizetett rá inkább kicsit...nem számolgatta a pénzt, mikor a pénzemnek vissza kellett kerülnie hozzám, inkább fölfele kerekítette. Néha átfutott rajta a pénz, mert külföldön élünk és az ő bankszámláját használtuk. Én se számolgattam soha. Tároltam nála pénzt, nem számoltam soha, hogy rosszul számol e el, tudtam, hogy ő az utolsó ember aki átverne és ha visszaszámoltam, stimmelt is az összeg, sőt, talán több is volt. De nem filléreskedtem. Mondta, hogy mennyi van még nála. Mondtam, hogy váltsa be és hozza ki, mert kijött látogatóba. Kihozta az összeget, mondta, mennyi van a borítékban, én meg se számoltam. Az egyébként valószínű annyi volt, amennyit mondott, de hirtelen nem számoltam ki, hogy kábé az akkor mennyi pénz. Már hazamentek. Most számoltam ki, hogy minimum 100 ezerrel kevesebbet váltott át annál, amennyit ő mondott. Ezen kívűl, eddig soha nem hagyta volna, hogy én fizessek bármit, ha itt volt, most abba egy fillért nem segített, még a kiruccanást is lehet úgy fog kijönni, hogy én fizettem. Ez attól függ, mennyiért tudom eladni a seftes cuccot, még az is lehet, hogy bukok rajta, mert egy összeget kifizettem neki, de legjobb esetben is, csak a 3.-a lesz kifizetve a kirándulásnak, amit költöttünk. A tesómékat hozta ki, ők nem fizettek semmit. Máskor, mikor kinn voltak ugyanígy, apu állt mindent. Oké, legyen az, hogy mindent én fizettem, de az a minimum 100 ezer, azért zavar, amit lenyúlt. Azért kértük ki a pénzt, mert elfogytak a tartalékaink, nem úgy alakult anyagilag, ahogy akartuk...magyarán szólva kicsit szaul állunk. Apu meg előtte mondta, hogy le van égve ő is, mert a nővéremnek adta az összes pénzét, ami mozgatható volt. Ezt ő se titkolja, hogy neki segít a legtöbbet. A másik tesómra meg még fizeti a gyerektartást és mindent, ami 2 forintnál nagyobb kiadás- 22 éves főiskolás a másik tesóm.

Szóval valószínű, hogy a nővérem miatt "vert át" az apám. Azért kaptam kevesebbet, mert az összes pénze elment rá és most nem is tudja, hogy hogy fogja a nővérem az állam felé megadni a tartozást. 500 ezret, mert felvett gyerekek után pénzt, ami vissza kéne fizetni, de ahhoz fél évet dolgozni kéne, plusz azt megspórolni, és a nővérem szinte száz, hogy nem tudja megcsinálni, mert 2 percig alig tűrik meg a munkahelyen, 2 hónapja most munkanélküli és év végéig ha nem talál melót, akkor nem tudja visszafizetni azt a pénzt, ráadaásul apunak kell eltartania.

Szóval ezek után, hogy reagáljak?

A nővéremet azért nem tűrik meg a munkahelyen, mert van egy stílusa. Elméletileg jó sok pénzt kellett volna félretennie, de a pénz mindig kicsúszik a keze közül, mindig is apu segítette, már rég földönfutó lenne, ha apu nincs. Bármennyit kap a kezébe, nem elég. Majd 10 évig votl együtt egy férfival, aki külföldön dolgozott és 1 milliót keresett egy hónapra, és semmi látszatja nem volt, még apu adott sokszor kölcsön.

Még a férjem se kalkulálta ki, hogy átvertek minket 100 ezerrel, de meg se merem mondani neki. Most összevesznék csak apuval, kénytelen lenne hazudni megint nekem...vagy most mit tegyek. Megadni valószínű nem tudja...de ez biztos, hogy megrövidített a nővérem miatt.

Roadtul kellett volna nekem is az a pénz.

Több pénzem nincs apunál, de többet nem is helyezhetem el nála a pénzt a nővérem miatt. Tudom, hogy nem tette volna ezt, ha nem kényszerült volna rá. Igazándiból maga a tény, ami bánt, hogy nem bízhatok meg benne többet. És az, hogy most hazudnom kell a saját férjemnek azzal, hogy nem szólok neki, hogy rájöttem erre. Mit tennétek?


2017. júl. 29. 07:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagyunk hülyék, tudjuk, mit jelent az, hogy átváltás, és mit jelent a hiányzik...


Viszont a mese katyvasz, azt mondod, sose számolod, aztán mégis...

2017. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Eddig nem nagyon számoltam vissza....nem fillérre az biztos. De magamat is szoktam visszaszámolni, hogy mire ment el és akkor berakom kábéra, hogy stimmel az összeg. A konkrét összegeket meg nem azért írtam, mert bárkit is hlyének néztem, de írta valaki, hogy zavaros, és gondoltam, ez a része zavaros. Semmi rossz szándék nem volt benne.

Kezelési költségként több, mint egy százas lejön?...én is váltottam már át pénzt és neki se ez az első pénz átváltása...onnan vált gyanussá, hogy valami nem stimmelhet, mert tudtam, hogy kábé ugyanannyi a váltoszám, mint akkor, mikor kifele jöttünk először. Akkor is ő váltotta be és jóval több volt az átváltott összeg. ezért néztem meg, hogy akkor hogy is van. Anyósom is meg ő is mondta, hogy mennyi volt a váltószám kábé. Szóval innentől kezdve csak azt tudja hazudni, hogy 100 ezerrel kevesebb volt nála a pénzemből.

2017. júl. 29. 08:31
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

Semmit nem szólnék, mert én hoztam ilyen helyzetbe. Ha nem bízom rá, akkor nincs ez a probléma.


A másik, hogy a pénz nem "játék".

Ha átadom megszámoltatom, ha átveszem megszámolom.


Értem én hogy "bizalom" meg, hogy csak az "apám", de a pénzben nincs "haverság"!


Vagy szigorúan veszem és esélyt nem adok, hogy átvágjanak, vagy leszarom és, ha lenyúlnak 100 ronggyal, hát ki nem szarja le...


Hagyd a piscába, és többet ne bízd rá.


(Örök szabály: alkalom szüli a ...)

2017. júl. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Inkább a nővérem hozta ilyen helyzetbe, de mindegy.

Az biztos, hogy többet nem bízok rá pénzt, és valószínű, rá fogom bírni a férjem, hogy az anyjától is kérjük el a pénzt, majd viszünk haza, ha megyünk haza....évekig nem volt semmi baj, most meg....nem bízhatok senkiben, ezek után már nem tudok...és a férjeteknek ti elmondanátok? Nem tudom, hogyan reagálna....talán csak mintha ártatlan észrevétel lenne az egész.,,,nem tudom.

2017. júl. 29. 08:40
 15/24 A kérdező kommentje:
Mindenesetre, kösz, hogy elolvastátok, már most kicsit jobb, hogy elmondhattam valakinek.
2017. júl. 29. 08:40
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

En azt nem ertem, ha felnott ember vagy, vannferjed stb, akkor miert nincs sajat szamlatok, amin a penzt tartjatok? Es akkor nem kell masokkal inteztetnin a penzugyeket...

Meg hogy jon ide a novered anyagi problemaja? Azert leginkabb a novered felelos, oldja meg! Budos a munka? Szar ugy....

De ha apad ugy gondolja, hogy ezt magara vallalja, akkor oldja meg a sajat erejebol, vagy legyen benne annyi gerinc, hogy inkabb ker.

Akarhogyis van, ilyen zuros anyagi helyzetben levo csaladdal en nrm kozoskodnek penzen semmilyen formaban! Max ha szarul allnak, es tolem kernek, akkor adok kolcson, ha tudok!

2017. júl. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Így van,ne tarts pénzt másoknál.Megszorul valaki,óhatatlanul is hozzányúl.Legyél őszinte,mondd el a férjednek.Apáddal mindenképp beszélj,kérdezz rá kerek-perec,mert ez pénz,nem haverság.Ha nem kérdezel rá azt fogja hinni jó ez így.Nagy valószínűséggel nem volt benne rosszindulat,testvéredet segítette ki,de ez nem így működik hogy a tudtod nélkül elvesz a pénzből.Így is úgy is le kell ezt a veszteséget nyelned,de legalább mondja meg őszintén hova rakta a pénzt.
2017. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha egyszerűen megkérdeznéd apádat? Apám, volt nálad 9 forintom, de csak nyolcat hoztál. Szükségem lenne arra az egyre is.
2017. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen az ő hibája. Külföldi pénzről való váltásnál megesik hogy néha kevesebb vagy több lesz mint amennyinek kéne lennie plussz ha utalás történt akkor is levonhatnak sokat vagy a bank máshogy vált. Az is lehet hogy szimplán elfeledtkezett a többi pénzről. Kérdezz rá mielőtt azzal vádaskodsz hogy meglopott, nem kell feleslegesen kombinálni.
2017. júl. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
65%
Atyaeg mekkora egy katyvasz amit leirtal. Csak en nem ertem?
2017. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!