Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondás, elajándékozás...

Lemondás, elajándékozás résztulajdonnál?

Figyelt kérdés
Apukám halála után, nagymamám és szüleim házában én és a hugom 1/4 ill 1/8ad részt kaptunk. Mivel van a házon jelzálog, engem is zaklat a bank.Ebből nekem már nagyon elegem van, és én nem kívánok élni a részemmel, átadnám a hugomnak. Mi a menete? Mennyibe kerülne? Az ajándékozás ingyenes?

2017. júl. 28. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki örököl, és elfogadja azt, az a hagyaték egészét, azaz az aktívumot és a passzívumot is örökli.

Nem csak a hasznot, hanem az esetleges tartozások is arányosan rá is hárulnak. Az öröklött (átvett, elfogadott) örökségről legfeljebb a bank javára mondhatsz le, mivel a banknak tartozol, ha egyszer az örökséget elfogadtad.

2017. júl. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Lemondhat a húga javára is, simán belemegy a bank, ha csak zálogkötelezettként van az ügyletben. Sőt talán örül is neki, mert eggyel kevesebb zálogkötelezett lesz a történetben.

Ha adósként is benne van az ügyletben, akkor értelemszerűen nem tudod "elajándékozni" az adósságod, hiszen nevesítetten vagy kötelezettje az ügyletnek. Bár ekkor is mondhatja a bank, hogy a húgodat elfogadja helyetted kötelezettnek, tehát "ki tudsz szállni" az ügyletből, de ez sokkal valószínűtlenebb, mint az előbbi esetben. Te voltál jelen a hagyatékátadáskor, te tudod, hogy mit kaptál, a bank felé mit vállaltál, így ebben a kérdésben megfelelően tájékozódva jó döntést tudsz hozni.

2017. júl. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem lettem megkérdezve 12 éves voltam, amikor apukám meghalt... 18 évesen pedig már jött a levél, hogy ennyi és ennyi. Addig senki semmit nem szólt.
2017. júl. 28. 13:47
 4/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy sajnos nem vettem részt semmilyen hagyatéki tárgyaláson, mert csak 12 éves voltam. Csak 18 évesen jöttek a levelek szép sorban...:/
2017. júl. 28. 13:53
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Ezt a bankkal és a hugoddal kell megtárgyalnod. A hugod akarja? A hugod nagykorú egyáltalán? Ki használja most a házat? 12 évesen nyilván nem kérdeznek meg, dehát anyukád miért igy rendezte? Mert nyilvánvalóan ő képviselte a te érdekeidet a hagyatéki tárgyaláson... Anyukád most mit szól az egészhez? Az elmúlt hat évben ki fizette a rád eső adósságokat a banknak? Annyi kérdés van itt...
2017. júl. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok. Azt se értem, hogy neked miért egynegyed, a hugodnak meg egynolcadja van. Nem ugyannyinak kéne lennie?
2017. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Ha előtte a nagyszülőké volt a ház, és ott egy korábbi halálesetnél volt hagyatéki tárgyaláson lemondás, akkor lehet. Nagyszülői házban nálunk is úgy van, hogy az egyik testvérnek nagyobb aránya van, mert a másik első körben lemondott a részéről a még élő szülő javára, és mikor ő is elhunyt, akkor a nagyobb részt felezték. Itt nagyszülői+szülői házról van szó a kérdező esetében, szóval ez akár több különböző halálesetnél is történhetett.


Kérdező! A bankra vonatkozó részeket már elmondták előttem, így csak kiegészíteném: ha a hagyatéki tárgyalás keretében mond le valaki, az ingyenes, most, a te esetedben már illetékköteles és ügyvédi közbenjárás szükséges. Hogy lehetséges-e, ahhoz a bank szerepét kell kideríteni.

2017. júl. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!