Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mihez kezdjünk ha kirúgják?

Most mihez kezdjünk ha kirúgják?

Figyelt kérdés
A Páromnak ma mondták meg h. ha vége ennek a melónak(ház építés), akkor nincs több munka, vagyis kirúgják.A szüleinknél lakunk és lakbért fizetünk.De én nem keresek annyit h. helyette még fizessem+a számláit is fizetni kell.a párom lehet elmegy akkor suliba szakmát tanulni,mert csak érettségije van.Hogyan fogunk élni.Hogyan fogjuk tudni fizetni az utazást, számlákat stb.Manapság nehéz szakma nélkül munkát találni+építőiparban nem akar már dolgozni,mert eléggé tönkreteszi az egészségét és ha lenne is olyan meló ritka akit bejelentenek.Teljesen kétségbe vagyok esve.Anyu ennek nem fog örülni,mert ők is le vannak égve, sőt pont azért lakunk nálunk,mert kell neki a pénz h. a jelzálog hitelét fizetni tudja.
2010. máj. 21. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
próbáljon a párod olyan suliba menni ahol fizetnek neki... a munkaügyin keresztül lehet.
2010. máj. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
jó kis helyzet. hát be kell valami melókat vállalni, hiszen pénz nélkül nem lehet élni. sajnos suli mellett is valamit találni kell, ha tetszik ha nem, amíg bírja az ember és van két keze lába, addig csinálni kell.
2010. máj. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én párom is építőiparban dolgozott, de mára már totál befuccsolt a cég. Ő elment gyárba műszakos munkára...itt biztos a fizetés, igaz sokkal kevesebb...
2010. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélkülit nem kap? Gondolom azért nem volt rendesen bejelentve, vagy be sem volt, de ha már van neki 1 év munka viszonya, akkor jár neki. De azért milyen utazásokat kellene Neked fizetni neki? Ha nincs pénzetek, akkor menjen el és dolgozzon, mert a számlákat az övéit neki kell fizetni nem neked, ez így nem mehet. Továbbá, munka mellett estin is le fogja tudni tenni az érettségit, nem akarom -mal soha nem fog munkát találni. Anyukádnak elhiszem, hogy nehéz, mert nekünk is van hitel, tudom milyen érzés törleszteni, de mindenképpen kell valami munkát találni. Sajnos ez a mai helyzetben tényleg nem könnyű, ám nem lehetetlen. a munka az munka, teljesen mindegy, hogy milyen. Ha meg kell élni, akkor takarítani is el kell menni dolgozni.
2010. máj. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nekem azért egy kicsit necces, hogy a szüleid arra alapozva vesznek fel kölcsönt, hogy majd a gyerekük a párjával lakbért fizet nekik.
2010. máj. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne suli mellet próbáljon dolgozni, gyorsétermek, valami időszakos irodai munka.
2010. máj. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

egyetértek az éttermi válaszos válaszadóval...

amúgy hány éves vagy/vagytok? Szerintem nagyon fiatal lehetsz.

2010. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem minden melóhoz kell szakma..


Pl az eladóhoz, a raktári segédmunkáshoz, meg a henteshez se nagyon már..


Kilincselni kell, már most kezdjétek el amíg még időben vagytoka dologgal!!


Nem kell megvárni míg elfogy minden pénzetek!!


Lehet hogy kevesebbet fog keresni mint eddig, de az is több mint a semmi..

2010. máj. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor most mindenkinek:Először is, érettségije van, csak szakmája nincs. Ahol most dolgozott ott be volt jelentve kb 2-3 év.Előtte alkalmi munkákat vállalt, inkább pultos és szendvicskészítő,de dolgozott már gyárban is.tehetséges, mert mindent gyorsan meg tud tanulni, szóval sok mindenhez ért csak papírja nincs róla.Ő most 23 éves és 16 éves kora óta dolgozik(anno suli mellett is dolgozott).Sajnos ő nem egészséges és nem tudna 12 órázni.Mi is gondoltunk a suli melletti melóra,de mi vidéken lakunk és a közelben csak Pesten lenne lehetőség.Na ha dolgozik+ suli,akkor kb 3-4 óra alvás jutna neki, abba meg bele betegedne.Az utazást emiatt is kellene fizetni Vonat+Bkv=havi 20.000.Az a baj, h. amit kinéztünk jó szakmát az legalább 150-200.000 az oktatás és 1 év,de mellette tudna dolgozni.Az a baj, ő már okj tanfolyamot nem tudna ingyen se vállalni,mert kiesik belőle.Illetve ott kevés az olyan szakma ami fiúnak való.Gyorsétterembe nem érné meg dolgozni mert ott se keresne annyit amiből mindent tudna fizetni.Anyut én sem értem mert én sose kértem h. nagy házunk lehet és most szívunk és hallgatjuk az állandó sopánkodását.Persze ő nagyon sokat dolgozik,mert ő keres a legtöbbet a családban,mert apu csak minimál béren van(télen meg nincs is munka).Most terveztük, h. lakásra takarítunk,de ez most akkor várat magára, gyereket is szeretnénk 1-2 éven belül,de úgy látszik ilyen helyzetben nem fog összejönni.25/L
2010. máj. 22. 05:32
 10/12 anonim ***** válasza:
A munkaügyis tanfolyam valóban jó ötlet!! Csak azzal a lóvéval amit ott kap valaki (42ezer) kitörölheti mindenki a seggét!! Én is tanfolyamra járok, de már bánom, h. egyáltalán belekezdtem, mert ez a pénz éhen halni elég!!!
2010. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!