Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell vele mennem?

Miért kell vele mennem?

Figyelt kérdés
A szüleim most váltak el,de volt egy közös vállalkozásuk.Úgy egyeztek meg,hogy mivel az apukám nevén volt,ezért az övé maradt.Az anyukám erre eldöntötte,hogy akkor ő kimegy Németországba dolgozni.Mi hárman vagyunk testvérek,de én csak féltestvér vagyok.Ezért a bíróság úgy döntött,hogy én anyával maradok,a többiek pedig apával(félreértés ne essék nem az igazi apukám,csak kiskorom óta ő nevel,az igazit nem ismerem)!De én nem akarok Németországba menni,mivel 1.nem tudok semmit németül 2.it kéne hagynom a testvéreimet,a barátaimat,meg úgy az életem!Nincs egy köztes megoldás esetleg?Mondjuk csak hétvégente mennék ki?Vagy csak hosszú szünetekben?12/l

2017. júl. 11. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom jogilag mennyi beleszólásod van a dolgokba, de én irigyellek! Nekem ilyen lehetőségem lenne, hogy kiköltözzek Németországba, ráadásul még ilyen fiatalon, amikor könnyebb nyelvet tanulni és beilleszkedni, biztosan élnék vele. Sokkal jobb életed lesz, lesznek új barátaid, megtanulod anyanyelvi szinten a németet, és 6 év múlva szabad döntéssel haza is költözhetsz, de szerintem nem fogod megbánni, hogy ilyen élményben részed volt. Arról nem is beszélve, ki tudja, lehet anyukád hamarabb megunja és visszaköltöztök.
2017. júl. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van megoldás, mond el mind két nevelőnek mi a gondod mit szeretnél. Kérd meg őket segítsenek megoldani.
2017. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

Azért kell vele menned, mert ő az anyukád- az "apukád" pedig nem vér szerint az apukád- Sosem vennének el anyudtól hogy nála helyezzenek el.


Anyukád tudja hogy érzel?

2017. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
En ugyanigy voltam 14 evesen, ami meg rosszabb volt. Utaltam a kulfoldot, hianyoztak a baratok, csalad. 2 evig majd meghaltam, olyan honvagyam volt. Hazamentem 3-ik evben ket honapra, aztan kovetkezo evben 4 honapra. Visszajottem, megnyugodtam, elkezdtem tanulni a nyelvet komolyan, kozben iskolaba jartam, beleilleszkedtem az uj, sokkal jobb eletbe. Azota 38 ev telt el, soha tobbe nem mentem a magyar hatarig, nem vagyok egyelatalan, pedig mehetnek. Meg a gyerekemet, aki most mar felnott, ot sem vittem soha "haza". Nem gazdagon, de kenyelmesen, nyugodtan, kulturalt orszagban elek, boldogan. Soha a budos eletbe nem lenne ilyen kenyelmem m.O.-on, ilyen nyugodt eletem. Halat adok anyamnak, hogy kirangatott.
2017. júl. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs rá lehetőség,hogy megbeszéljem ezt az anyámmal,ugyanis nem érdekli!Mindig csak a munkájára koncentrál,sosem volt ideje ránk/m.Ezért is kötődök ennyire az ,,apukámhoz" és a testvéreimhez.Mindig az van amit ő akar!Ebből lett elege apumnak!

Pl.:rám erőltette az osztályugrást,így most ahelyett hogy 7.-be mennék mint minden normális korombeli,én már 9.-be megyek!Az nem erdekli,hogy,nincsenek barátaim,csesztetnek állandóan a korom miatt!Azt mondta minél hamarabb le kell tennem az orvosit,hogy dolgozhassak!Semmi gond,hogy egyszer kórházba kerültem,mivel elájultam attól,hogy a húgom elesett biciklivel,és ömlött a vér a térdéből!Nem hat rá semmi sem!😭

2017. júl. 11. 15:12
 6/14 A kérdező kommentje:
Csakhogy a 2 év honvágy nagyon hosszú idő!Addig felnőnek a testvéreim,elfelejtetnek a iskolan kívüli barátaim!😭
2017. júl. 11. 15:14
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit most ellentmondásba keverted magad.

Azt mondtad nem akarod itthagyni a barátaid és az itteni életed. Erre most azt mondod nincsenek barátaid, utálod a sulit, nagy a hajtás. Akkor meg mi a kérdés? Inkább ez már arrol szol, hogy csak azért se azt csináld amit anyukád mond.

2017. júl. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az előző válaszban írtam,hogy iskolán kívüli barátaim vannak!
2017. júl. 11. 15:29
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nem mesz 9-ikbe. Visszaraknak egy osztallyal, hiszen nem is tudod a nyelvet, es 9-ikben mar szakot valasztanak.

Ertem en, hogy hosszu. Lehet, te 6 honap mulva megnyugszol. En sokkal messzebbre jottem mint Netemetorszag. Hidd el, en sem akartam, muszaj volt. Anyam otthon nem hagyott volna. Most koszonjuk donteset, a szerencsenket. Mehetnek surun haza, a penzen nem mulana, de minek. Ha eletembe nem latom meg egyszer Magyarorszagot, nekem ugy is jo. Csak amulok itt ezen az oldalon, hogy mi van otthon. Meg oszinten, a magyar fajta gondolkodas messze all tolem. Tobb empatiahoz vagyok szokva, kulturahoz, megerteshez, segitokeszseghez. Nekem otthon lakni nem menne mar.

2017. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,jöhetnek még!
2017. júl. 11. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!