Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál tanácsot egy elkeseredet...

Adnál tanácsot egy elkeseredett anyának?

Figyelt kérdés

Adott két fiatal, akik testvérek. Ugyanazt tanulták, a szakmájuk, érdeklődési körük ugyanaz.


Mindkettejük tehetségét elismerték már az iskolában, a környezetükben és a szakmában egyaránt. Azonban kb. 3-4 éve az egyik rengeteg megbízást, munkát kap, s ezáltal a fizetése sokszorosa a testvérének. Nem tehetségesebb a testvérénél, de ő egy extrovertált típus, aki mindenhol szeret ott lenni, kapcsolatokat teremteni, ismerkedni. Így keveredik évek óta tehetős körökbe, ahol munkával bízzák meg és nem kevés pénzt keres.


Ellenben a testvére egy rettenetesen zárkózott, csöndes, magába forduló (mindig ilyen volt, kicsinek is), ugyanakkor precíz és szorgalmas ember, de nagyon nehezen megy neki az ismerkedés. Ő is sokat dolgozik, de ez aprópénz ahhoz képest, amit a testvére keres. Képtelen megváltozni, nem tud kibújni a bőréből. Nehezen él meg, egyik hónapról a másikra kevés pénzből, ellenben a testvére olyan gazdag körökbe keveredett, amiről mi nem is hallottunk eddig.

Azt hiszem, hogy az egyik lányom irigy a másikra, csak magába fojtja. Ha találkoznak, szinte nem is beszélnek már. Mert a kevésbé sikeres lányom nem is akarja hallani a testvére sikereit és azt sem, hogy hol kivel hova ment (rendezvény, nyaralás..stb).

Mit lehet tenni? Ez már hosszú ideje így megy? 26 és 27 évesek a lányok


Egy elkeseredett szülő


2017. júl. 3. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
A sikeresebb lányod esetleg segíthetne a másiknak. Segíthetne ismerkedni, megbízásokat keresni.
2017. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Tényleg dolgozhatnának együtt, főleg, hogy a másik szorgalmas, megbízható.
2017. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Egészen hasonló nálunk a helyzet, csak nekem 3 évvel idősebb a nővérem. Pont ahogy leírod ő a sikeres, hangos, jól kereső. Külső szemlélőként talán az én anyukámnak is úgy tűnhet, hogy én haragszom rá, mert a társaságában nem beszélek vagy, hogy rossz köztünk a viszony. Pedig nem így van, én nagyon szeretem a nővérem, egyszerűen csak úgy érzem az én eredményeim semmik az övéhez képest. Ezért van az, hogy roppant jól esik, mikor anyukám személyesen engem dícsér négyszemközt. Biztos a kevésbé sikeres lányodnak is vannak nagy eredményei, mondd neki, hogy büszke vagy rá, éreztesd vele, hogy az ő élete is eredményes. Sajnos ez nem egyszerű. Én is próbálok örülni a tesóm sikereinek, de minél többet ér el én annál inkább azt érzem sehol nem vagyok az életben. Lehet ez a tanáécs nem segít, de örülök, hogy leírhattam.
2017. júl. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Az egyik adhatna át a másiknak is munkát, vagy családi vállalkozásban is csinálhatnák.
2017. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
35%
Esetleg a menőbb testvérke a flancolás mellett a testvérét is segíthetné akár a munkaszerzésben, akár anyagilag. Nem tudnám elképzelni, hogy miközben engem felvet a pénz, a testvérem egyik napról a másikra éljen, és ezzel ő is ugyanígy van. Alap, hogy segítjük egymást. Rendezvényekre, nyaralásra meg naná, hogy magammal vinném őt is!
2017. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

"Adott két fiatal, akik testvérek. Ugyanazt tanulták, a szakmájuk, érdeklődési körük ugyanaz."


Ezek után én sem értem, hogy az egyik miért nem segíti kapcsolatokkal, információkkal, munkákkal a másikat.

Ez lenne családon belül a természetes.

2017. júl. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

Érdekelne, MILYEN szakma az, ami két ennyire különbözö alaptermészetü embert egyformán érdekel és ahol az egyik csak a nyitottabb természete miatt sikeresebb a szorgalmasabb, precízebb másikkal szemben.


Már az is nehezen elképzelhetö, hogy egy extrovertált és egy introvertált embert hasonló terület érdekel, de hogy ugyanazt a szakmát válasszák, az elég valószínütlen.

2017. júl. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%
#7-es leírta, ami bennem is megfogalmazódott. Nem igazán értem, hogy lehetséges ez.
2017. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk akár könyveléssel, marketinggel stb. is foglalkozhatnak.
2017. júl. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés pàr hónapja szerepelt itt...


Nem vàrható el, hogy a sikeresebb istàpolja a tesójàt. Hiszen hogyan is ajànlhatnà be, ha meg se mer majd szólalni? Max annyit tehet, hogy ha sok a munkàja lepasszol egyet a testvérének, a megbízója tudtàval. Nem irigykedni kell, hanem segítséget kérni! Én se segítenék magamtól, ha azt làtom, hogy a tesóm egy fūszàlat sem tesz keresztbe. De ha kérne, akkor legalàbb làtnàm az akaràst.

Amúgy ezt nem a szülõ írta ki, hanem a kisebbik tesó...

2017. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!