Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom meddig bírok így élni?

Nem tudom meddig bírok így élni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Megfogom ölni magam. Én teljesen kivagyok készülve.

Elmesélem az egész történetet kérlek olvasd végig.

Szakközépben kezdtem de egy hiba miatt átmentem szakmunkásba. Nem csináltam meg a szakmát mert nem érdekelt és tudtam hogy egyetemre fogok menni. Anyuéktól megkaptam hogy semmi nem lesz belőlem. Virágültető leszek vagy mehetek k*rválkodni a 8-asra.

Utána elkezdtem a 2 éves érettségit amit megcsináltam és felvettek jogra.

Az egész nyarat végigdolgoztam egy gyárban és abból vásároltam be magamnak egyetemre.

Ment az üvöltözés itthon állandóan hogy hagyjam ott az egyetemet mert ő nem akar anyagilag segíteni és mentek a 'takarodj dolgozni és hagyd ott az egyetemet' dumák. A városban mindenkinek elmondta az itthoni problémákat.

Sehol nem éreztem jól magam. 1-2 hónap alatt belecsöppenni egy teljesen más életbe borzasztó megrázó volt.

Nem volt otthonom sehol. Itthon az ordibálás ment szó szerint minden hétvégén mikor hazajöttem, fent a nagyvárosban pedig nem találtam a helyem.

Aztán jöttek a lelki problémák szépen sorban. Az első vizsgaidőszakomat nagy nehezen megcsináltam de nem a tanulás volt a nehéz hanem hogy elkezdtem tikkelni. Egy nap arra keltem hogy nagyon remeg a szemhéjam. Ez több napig tartott. Attól kezdve folyamatos lett ha stressz ért. Nem mertem megszólalni az órákon, nem mertem új emberekkel beszélni. Vizsgán nem egyszer majdnem elájultam mert a stresszt nem bírtam el már. Az egész arcom elkezdett remegni és nagyon vert a szívem. Nem bírtam megszólalni.

A második félévben elkezdtem dolgozni. heti 3x és emellett suliba jártam, kondiba. De anyunak ez sem tetszett. Még többet akart kifacsarni belőlem. Ezt a félévet már nem fejeztem be. Felvettem a vizsgákat és le is adtam mert elegem lett mindenből. Soha senki nem támogatott lelkileg, sőt inkább csak elszívták minden motivációm és erőm és rohadtul egyedül voltam.

Anyu persze mikor látta hogy komolyan ott akarom hagyni akkor azt mondta hogy ne hagyjam ott mert nem lesz belőlem semmi.

Aztán váltott egyet és rá egy napra már csesztetett a férjével hogy mikor megyek dolgozni.

Minden egyes nap megkérdezték. Mondtam hogy keresek munkát hagyjanak már. Ez nem megy egyik napról a másikra. A férje kiakar rakni itthonról. Anyu állandóan üvölt velem minden szar dologért. Ha elvan dugulva a porszívó én vagyok a hibás, véletlen a tojáshéjat beleraktam a kukába úgy hogy nem volt benne zacskó mert nem vettem észre, ordít mint a sakál. Mindig apámhoz meg a "mocskos famíliájához" hasonlít. Takarodj a retkes apádhoz stb stb. Ő soha nem fizetett gyerektartást mert anyu azt mondta neki hogy ne fizessen csak hagyja őt békén és most anyu rajtam veri le azt is hogy nem fizet és azt mondja hogy kérjek tőle én pénzt. ( Nem is ismerem igazából...)

Most szeretnék jövőre elkezdeni egy egyetemet de így hogyan?

Itthon egy pokol az életem. Teljesen bedepresszióztam.

Hova menjek vagy mit csináljak??

Mikor meghallom az anyám hangját legszívesebben eret vágnék. Gyűlölök itt élni. 65 éves én 21.. mintha a nagyanyámmal élnék.

Mit tegyek kérlek segítsetek!!! Úgy érzem nagyon közel állok az öngyilkossághoz mert nem bírom lelkileg az anyámat elviselni. Pokol egyszerűen pokol. Persze ezt senkinek nem mondom.



21/L


2017. jún. 29. 11:09
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Kollégiumban nem tudnál lakni?
2017. jún. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Mármint mikor?
2017. jún. 29. 11:53
 13/29 anonim válasza:
Azt mondtad, hogy nem találod a helyed a nagyvárosban, tehát vagy egy kisebb városban laksz vagy egy faluban. Biztos van kollégium az egyetemen mivel manapság már szinte mindenhol van. Ha nincs én is csak azt tudom javasolni próbálj egy nagyon kis albérletet keresni. És próbálj meg új emberekkel ismerkedni. Ha nem sikerül akkor tojd le magasról, mert az/azok az emberek nem is ismernek így nem tudják, hogy milyen a személyiséged. És ne add fel. No, meg, ha az anyád megint elkezd ordibálni akkor sz*rd le, menj be a szobádba és zárkózz be. Ha azt fogod mutatni, hogy nem érdekel téged abba fogja hagyni. Még hogyha nem vagyok pszichológus biztos vagyok benne, hogy azért ordít ennyire, mert látja, hogy ez bánt téged. Ez olyan mint amit az ovisok csinálnak: Pistike szekálja Bélát, ha Béla lesz*rja akkor Pistike békén hagyja. Az anyád úgy viselkedik mint egy ovis az alapján amit leírtál. Miután elvégezted az egyetemet csak azt tudom javasolni, hogy szedj össze egy kis pénzt, költözz albérletbe, menj oda anyádhoz, pakold össze minden cuccodat és vidd oda az albérletbe. Utána kitörlöd a telódból a telefonszámát, megszakítasz vele minden kapcsolatot és örökre eltűnik az életedből. Az öngyilkosságot meg verd ki a fejedből. Hidd el most rossz dolgok történnek veled, de, ha most kibirod később jobb lesz. Sok szerencsét. :D
2017. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
95%

A pénzt is meg kellene fogni, mert ott is bajok vannak. Ha dolgoztál és 500e diákhiteled is volt, abból azért egy megosztott albérlet kijött volna könnyedén.

Miért maradtál inkább otthon a pocsék környezetben?

Az OKJ-t felejtsd el, nem ér sokkal többet az érettséginél. Az egyetemet kell befejezned.

2017. jún. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom :( Amit tehetsz, kicsit félre teszed a tanulást (sajnos). Találsz munkát és elköltözöl, más nem társbérletbe korodbeliekkel. Még nagyon fiatal vagy, sokan élnek így ilyen idősen, biztos fogsz találni lakótársakat. Aztán ha rendeződött így kicsit az életed, akkor nézhetsz valami sulit és levelezőn/munka mellett elvégezheted ami tetszik.

Tudom hogy nem ez a legjobb opció ami létezik, de ha ezt nem teszed meg akkor egy nap tényleg becsavarodsz hála az idegbeteg anyádnak. Őszintén sajnálom.

2017. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Az 500.000 Ft csak a tandíj volt szóval nem igazán jött volna ki belőle semmi.
2017. jún. 29. 12:29
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Te nem vagy hibás a kialakult helyzetért, de csak te vagy képes változtatni rajta. Tapasztalatból tudom, hogy milyen egy öntelt, bántalmazó nárcisztikus anyával együttélni. Bármit csinálhatsz - neki, nekik sosem leszel elég jó. Bármilyen pokoli most - de még előtted az élet, nagyon fiatal vagy. Amit leírsz igazán nagy akaraterőről tanúskodik. :)

Ha nem sikerül elköltöznöd, akkor mindenképp legyél azon, hogy egy-két éven belül valahogy összejöjjön. Fókuszálj a célodra, és ne engedd, hogy lehúzzanak az ő szintjükre. A meditáció hosszútávon nekem nagyon hasznosnak bizonyult.

Én már megszakítottam a kapcsolatot a szüleimmel és hihetetlen szabadság nélkülük. Ha egyszer kimásztál a mocsárból, csodálni fogod a régi éned, hogy milyen erős vagy.

2017. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Kis pénzügyi problémám van. Levelezőn 220e a jog/félév, gyárban nem tudom mennyit kaptál, errefelé 8 órában nettó 100, 12-ben 150 körüli a minimum + kajajegy. Abból kijön a 220-as félév viszonylag simán, akkor is ha hazaadsz.

Akkor a szülő se moroghat, pénzügyileg se vagy padlón.

2017. jún. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Ha most felvesznek arra a helyre amiben reménykedek akkor kb 110.000Ft-ot fogok kapni minden hónapban.

5000 Ft diákhitel meg 3500 bérlet.

Marad durván 100.000Ft-om

Abból egyedül finanszírozni egy albit az halál.

Én kisvárosban lakom és itt annyira nincsenek ilyen összeköltözések.

Anyuékra szorulnék valamilyen szinten akkor is ha albérletbe mennék.

2017. jún. 29. 14:47
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

apudat nem tudod megkeresni? Van esetleg neki is családja, vagy egyedül van? Ha egyedül, meg kell kérdezni, odaköltözhetsz-e. Nem kérsz tőle semmit, csak egy szobát, amint lesz pénzed, adsz, saját magadat finanszírozod, kaját, mindent. Ha csak a rezsit nézzük, az a víz, amibe fürdesz, esetleg magasabb szemétdíj. Áram, fűtés, miegymás akkor is van, ha te nem vagy vele.

Te tudod milyen a kapcsolatotok, esetleg megér-e egy próbát.

Szociális támogatást az egyetemen nem kaphatsz? Bursa ösztöndíj esetleg a falutokban nincs?

2017. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!