Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfog halni a néni. Sírhatott?

Megfog halni a néni. Sírhatott?

Figyelt kérdés

Idősek otthonában dolgozom 1 hete ápolóként. Szeretem Őket de van egy néni aki már nagyon oda van.

52 éves de szörnyen néz ki szegény. Már csúcsosodik az álla, az orra, nem eszik egyáltalán, inni nagyon minimálisan..itatni kell de öklendezik, nem beszél már, ki sem nyitja a szemét, rácsos ágyban van ( 2 napja még nyitva volt a szeme, de beszélni már 1 éve nem beszél)

Ma odamentem hozzá és ránéztem hogy él-e még és láttam hogy csukva van a szeme és mintha aludna, nem reagál már semmire még a nevére sem de mindkét szeméből oldalt könnycseppek jöttek.

Szerintetek gondolkodni tud még? Tudhatja hogy mi történik most vele?

Elvileg demens tehát nem igazán volt képben ezelőtt sem de nem tudom..

Odamentem hozzá megfogtam a kezét és mondtam neki hogy jobb helyre megy, láthatja anyukáját és apukáját, meg hogy itt maradok vele, nincs egyedül stb stb..Szerintetek érthette?



21/l


2017. jún. 23. 16:47
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Dede mindenki ezen van ledöbbenve.

Betegsége van. Kérdeztem a nővéreket hogy mi de nem tudták.

Egy pár nővér idősebb is nála és őket is megviseli a tudat hogy ilyen fiatalon ilyen állapotban van.

2017. jún. 24. 14:41
 22/28 anonim ***** válasza:
53%
Én meg annak nem örülnék ha haldoklom, hogy szépen süt a nap tipusu beszélgetéseket kellene hallgatnom. Meg annak se ha átvernek, mert akkor elbucsuzni sem tudok.
2017. jún. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Szerintem sírhatott. Mert nemhinném hogy csak úgy elkezd váladékozni a szem.
2017. jún. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A noverek nem tudjak mi baja, 52 eves es demens es persze oreg 52 evesen????


Babazzal szepen...

2017. jún. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

mindenki lerobban hamar a mozgáshiánytól. ő nem a demenciába hal bele, hanem a rácsos ágyba.

egyenértékű a kínzással ez az eljárás

2017. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Most mit kell lepontozni mert nekem más a véleményem? Te azt nem akarod hallani h süt a nap, én meg azt nem h jobb helyre megyek -.-
2017. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 jafnrétti ***** válasza:
Mondjuk nekem is kicsit hihetetlen, hogy valaki 52 évesen öregek otthonában van, ráadásul ilyen állapotban. Még bőven nyugdíjas kor előtt van. Anyám 55 éves, dolgozik, sportol, unokázik, szórakozni jár, stb. Nagymamáim 80 és 90 évesek, ők vannak most hasonló állapotban, főleg az idősebbik, de még pár éve ő is tudott menni a saját lábán, és ha kicsit gondolkodásra lassabb is volt, de azért értette, hogy mi történik körülötte, 4-5 éve még könyveket olvasott. Egy 52 éves nő még nagyon fiatal ahhoz, hogy egyáltalán fizikailag ilyen állapotban legyen, ha előtte egészséges volt, a demenciához meg pláne. Valami nem kerek itt, vagy van neki valami alapbetegsége (esetleg több is), vagy kizárt, hogy csak ennyi idős legyen. Nekem már az is megdöbbentő volt, hogy egy 52 éves nőt néninek hívnak.
2017. jún. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Meghalt vasárnap.

Olyan furcsa volt ma menni dolgozni.. benéztem az ágyára és nem ő volt ott. :(

2017. jún. 27. 09:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!