Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfog halni a néni. Sírhatott?

Megfog halni a néni. Sírhatott?

Figyelt kérdés

Idősek otthonában dolgozom 1 hete ápolóként. Szeretem Őket de van egy néni aki már nagyon oda van.

52 éves de szörnyen néz ki szegény. Már csúcsosodik az álla, az orra, nem eszik egyáltalán, inni nagyon minimálisan..itatni kell de öklendezik, nem beszél már, ki sem nyitja a szemét, rácsos ágyban van ( 2 napja még nyitva volt a szeme, de beszélni már 1 éve nem beszél)

Ma odamentem hozzá és ránéztem hogy él-e még és láttam hogy csukva van a szeme és mintha aludna, nem reagál már semmire még a nevére sem de mindkét szeméből oldalt könnycseppek jöttek.

Szerintetek gondolkodni tud még? Tudhatja hogy mi történik most vele?

Elvileg demens tehát nem igazán volt képben ezelőtt sem de nem tudom..

Odamentem hozzá megfogtam a kezét és mondtam neki hogy jobb helyre megy, láthatja anyukáját és apukáját, meg hogy itt maradok vele, nincs egyedül stb stb..Szerintetek érthette?



21/l


2017. jún. 23. 16:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem szabadna ennyire a szívemen viselni a sorsukat de nem bírok csak úgy elmenni mellettük. Mert ha egyszer én meghalok vagy ilyen állapotban leszek a családom nélkül teljesen egyedül akkor biztos nekem is jól esne ha valakihez közelebb kerülhetnék vagy érezném hogy valaki törődik velem. És nem csak annyi hogy lefürdet vagy megetet.

Anyukám is ápolónő volt 40 évig egyébként és ő nagyon lelkiismeretes volt. Sokszor mesélt hogy mit hogy csinált a betegekkel meg kedvesen beszélt hozzájuk szóval lehet átvettem ezeket a dolgokat tőle és emiatt vagyok ilyen érzékeny ha beteg vagy idős emberekről van szó.

Mindegy.. remélem a néni azért értette vagy hallotta amit mondtam neki.

2017. jún. 23. 20:21
 12/28 anonim ***** válasza:
27%

Jövőre kezdem az ápolási szakot egyetemen.


magyarul még nem is jelentkeztél.

Már nem az első kérdésed itt erről a témáról, de mindig csavarsz rajta kicsit.

Ne dőljetek be neki.

2017. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Igen még nem jelentkeztem mert lecsúsztam a mostaniról és pótot nem indítanak sem keresztet ezért csak jövőre van lehetőségem menni.

De minek ne dőljenek be? Vagy mi rosszat mondtam most?

2017. jún. 23. 20:25
 14/28 anonim ***** válasza:
14%

pótot nem indítanak


jaj, virágom, ne kamuzz, ez majd július végén derül ki, addig senkinek fogalma sincs róla, mennyi helyet sikerül feltölteni... már múltkor is lebuktál valamivel, de lusta vagyok megkeresni.

2017. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Felhívtam a Semmelweis egyetemet 1 hónapja. Azt mondták hogy nem indítanak mert állandóan betelik a hely a rendes felvételi eljárásban mert borzasztó sokan jelentkeznek. :)

Nem tudom miért feltételezel ilyeneket :)

2017. jún. 23. 20:35
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
Most akkor szakképzett ápoló vagy vagy nem? Ha igen akkor hova jártál te gyakorlatra h ez ennyire megdöbbent? Én ennél durvább dolgokat láttam gyakszin, majd te is beleedződsz ha a szakmában maradsz. Amúgy szép dolog az empátia meg minden, de nem biztos h ilyen szavakat kellene használnod h "jobb helyre megy", mondhattad volna azt is h "piroska néni ne sírjon, nézze milyen szépen süt ma a nap". Én személy szerint, ha még érteném, nem örülnék neki h már életemben temetnek. Hidd el, ő nagyon szerencsés h így ér véget az élete, a többségnek nem adatik meg h öreg korára békében menjen el. Amúgy meg miért családi kapcsolatok kategória ez?
2017. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Szakképzetlen.

De szerintem sehova nem írtam hogy szakképzett vagyok.

Jövőre megyek egyetemre és azért vettek fel ide mint szakképzetlen ápolót.

Most nem igazán tudom mit nem értetek vagy mi ilyen nehezen felfogható:)

2017. jún. 24. 10:50
 18/28 A kérdező kommentje:

Egyébként nem volt eszméleténél. Nem mondhattam neki hogy nézze milyen szépen süt a nap.

Már napok óta nem reagált a külvilágra.Csukva volt a szeme. Ha itattuk akkor nyelési reflexe még volt de ezen kívül semmi.

Az egyetlen amit láttam hogy folytak a könnyei..

2017. jún. 24. 10:52
 19/28 anonim ***** válasza:
Bocs, szakképzettnek olvastam. Ha volt nyelési reflexe akkor csak eszméleténél volt, attól h csukva a szeme. Szimplán vegetált. Szomorú de ez mindennapos az egészségügyben. Majd megszoksz vagy megszöksz.
2017. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Azt írtad,hogy 52 éves. Nem fiatal egy kicsit ehhez az állapothoz?
2017. jún. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!