Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megfog halni a néni. Sírhatott?

Megfog halni a néni. Sírhatott?

Figyelt kérdés

Idősek otthonában dolgozom 1 hete ápolóként. Szeretem Őket de van egy néni aki már nagyon oda van.

52 éves de szörnyen néz ki szegény. Már csúcsosodik az álla, az orra, nem eszik egyáltalán, inni nagyon minimálisan..itatni kell de öklendezik, nem beszél már, ki sem nyitja a szemét, rácsos ágyban van ( 2 napja még nyitva volt a szeme, de beszélni már 1 éve nem beszél)

Ma odamentem hozzá és ránéztem hogy él-e még és láttam hogy csukva van a szeme és mintha aludna, nem reagál már semmire még a nevére sem de mindkét szeméből oldalt könnycseppek jöttek.

Szerintetek gondolkodni tud még? Tudhatja hogy mi történik most vele?

Elvileg demens tehát nem igazán volt képben ezelőtt sem de nem tudom..

Odamentem hozzá megfogtam a kezét és mondtam neki hogy jobb helyre megy, láthatja anyukáját és apukáját, meg hogy itt maradok vele, nincs egyedül stb stb..Szerintetek érthette?



21/l


2017. jún. 23. 16:47
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
46%
"Már csúcsosodik az álla..." ez mi?
2017. jún. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Mit mi?

Aki meghal annak a halála előtti napokban beesik az arca teljesen és emiatt az orra és az álla csúcsosabbnak tűnik

2017. jún. 23. 16:59
 3/28 anonim ***** válasza:
91%
Biztos, hogy megkönnyíted neki az utolsó időt, még akkor is, ha nem érti már, hogy mi van körülötte. Jó látni, hogy vannak még ilyen érző szívű emberek, mint te! Respect!
2017. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy értette.
2017. jún. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
30%
Nem hinném, hogy ápolóként kellene dolgoznod, ha ilyen kérdéseket teszel fel.
2017. jún. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

5-ös szakképzetlen ápoló vagyok.

Jövőre kezdem az ápolási szakot egyetemen. Ezért vettek fel ide.

Most tanulok csak bele és ez a néni volt az első akit így láttam ezért megvisel kicsit.

2017. jún. 23. 17:02
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

A 2.-ban írottakból rögtön látszik, hogy még csak fogod tanulni. De az nagyon jó, ha van benned emberi érzés.

Magadra azért vigyázz!

2017. jún. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
5# Többek között e mentalitás miatt utálnak az emberek magyar orvoshoz/ápolóhoz/kórházba menni. Dicsérendő, hogy a kérdező nem csak a munkaeszközt/géntömeget látja az emberekben.
2017. jún. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 jafnrétti ***** válasza:
100%

Én nem gondolom, hogy ez igazi sírás volt, kétlem, hogy tisztában lenne vele, hogy mi történik.

Szép tőled, hogy így a szíveden viseled a sorsát, de ha nem akarsz nagyon hamar kiégni ebbe a szakmában, akkor érzelmileg próbálj kicsit nagyobb távolságot tartani, ezt máshogy nem lehet csinálni. Nem azt mondom, hogy legyél érzéketlen, de meg kell tanulnod ezeket a dolgokat a helyükön kezelni.

2017. jún. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Szia! Elismerésem, bárcsak több ilyen empatikus ember lenni mint te, főleg egészségügyben. Én is egészségügyi területre készülök,habár kicsit más,mert én biológus szeretnék lenne,de jelenleg most klinikai labor felsőfokú tanfolyamot csinálom és utána folytatom az egyetemet,de az osztálytársaim nagy része az első évben a radiológia asszisztensekkel van,akik nagy része már ápolóként dolgozik. Mesélte egyszer az egyik,hogy nem mondhatta meg a fiatal utolsó stádiumban lévő lánynak,hogy meg fog halni hamarosan. Mindig kérdezgette őt és az ápoló nem mondhatott semmit,csak nyugtatta,mosdatta és nagyon összebarátkoztak. A lány nem sokkal ezután meghalt, nehéz volt ezt feldolgozni az osztálytársamnak,de mondta hogy tudja ez a munkája része,ami nem csak abból kell hogy álljon,hogy fizikailag hanem abból hogy lelkileg is ápolja a beteget. Elhivatottság, motiváció nélkül nem lehet ezt csinálni,viszont ha erős vagy akkor anélkül leszel nagyszerű ápoló, hogy elvesztenéd az emberségedet, a beleérző képességedet. Szóval, ne add fel, ilyen emberek kellenek oda mint te, de légy erős lelkileg.


Visszatérve a nénire. Sajnos sokszor az orvosok sem tudják, hogy mi történik halála előtt a betegekkel, mit gondolhatnak, érezhetnek. Lehet hogy szép emlékekre gondolt, lehet hogy hallucinált. Mégha nem is látni,érezni hogy hálásak a gondozásért akkor is maradj onnan amilyen vagy.

2017. jún. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!