Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon önző vagyok, ha nem...

Nagyon önző vagyok, ha nem akarok menni a barátom családi ünnepeire?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást, de a barátom családja a kezdetektől ellenszenvet váltott ki belőlem, rosszul vagyok attól is, ha csak rájuk gondolok. Nehezen megy nekem a jópofizás, felesleges képmutatásnak tartom. Szerintetek gáz, ha kihagyom ezeket az összejöveteleket egy komoly kapcsolatban?

20/l


2017. jún. 21. 17:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Aki nekem az égvilágon sose ártott, de nem bírom vagy "ellenszenvet vált ki" belőlem, még akkor is emberszámba veszem és, mint embert, tisztelem. Különben is miért legyek egy általam nem kedvelt emberrel bunkó, ha sose ártott nekem. Ez nem képmutatás, az ember, ha teheti óvatos szavakkal igenis kerülje a konfliktust. Ha mindkét fél udvarias és tisztelet tudó, akkor mindkét fél jól jár. Mellesleg a "hamis béke" mindig jobb a viszálynál.

Amúgy lehetne benned annyi, hogy a párodat megtiszteled azzal, hogy nyitott legyél a családja felé. Ugyanis, ha őket megsérted azzal, hogy nem jössz el egy családi összejövetelükre, ahol szeretettel várnának, így a párodat is megsérted. Neki fontos a családja és ezt vedd tudomásul.

2017. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!