Házvásárláskor a nő családja adta a pénzt nagyobb
felét, de a tulajdoni lapon 50-50 % van feltüntetve, a
férj megkaphatja az érték 50 %-át, vagy figyelembe
veszik ki mennyit adott bele?
Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 09:37
1/10 anonim válasza:
Ha tudod bizonyítani, hogy a nő családja adott többet, akkor nem 50-50% természetesen. Ha hivatalos ajándékozással történt, akkor tiszta sor, ha nem akkor kemény meccs lesz, évekig húzódhat a bizonyítás, ha sikerül. Ismerek olyat akinek sikerült, de 7 évig húzódott, még úgy is, hogy az bizonyítható volt, hogy a házasság előtti lakását a nő eladta, és azt berakta a közös házba plusza szülőktől is kapott segítséget pénzben is, munkában is.
2017. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/10 anonim válasza:
Le kell papírozni mindent, ügyvéddel .
Egy esetleges válásnál azt is figyelembe vehetik, hogy pl a bútorokat vagy a feleújítást ki fizette.Ha számlával tudja igazolni az egyik fél, hogy mindent ő vett a laksába, akkor ez is figyelembe lesz véve.
Viszont ha nincsen semmiről papír,csak az 50-50% van meg, nincs rá bizonyíték, hogy a nő családja fizetett többet, akkor kb a pasi lelkiismeretén múlik, hogy tényleg a részét vegye ki a házból, nem az 50%-át.
2017. jún. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Vegyetek igénybe mediátort, és szedj össze minden tanút, papírt, bankszámlakivonatokat, átutalási bizonylatokat stb., amik igazolják, hogy ki mennyit adott bele. A mediátor arra jó, hogy segít megegyezésre jutni, sokkal gyorsabban (és olcsóbban) lezavarható a vagyonmegosztás, ha már úgy adjátok be, hogy mindenben megállapodtatok, írásban.
2017. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Eredetileg az ingatlan vásárlásakor kellett volna a vételi szerződésben feltüntetni a vételárhoz való anyagi hozzájárulás mértékében a tulajdonjog %-os megoszlását. Akkor ez került volna be a telekkönyvi iratokba. Még most sem késő azonban, ügyvéd közreműködésével a felek kölcsönös megegyezése, egyetértése alapján beadható módosítási kérelem, amiben pontosan megjelölik az 50-50% helyett a megegyezéses arányt. Itt azonban a felek megegyezésén van a hangsúly, ha ők nem egyeznek meg ebben, akkor az legfeljebb bíróság előtt, hosszadalmas eljárásban érhető el, de megfelelő dokumentumok hiányában nehéz utólagosan igazságot tenni, ha azt kizárólag a felek ismerik.
2017. jún. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
"Eredetileg az ingatlan vásárlásakor kellett volna a vételi szerződésben feltüntetni a vételárhoz való anyagi hozzájárulás mértékében a tulajdonjog %-os megoszlását. "
Ez nagyon jól hangzik, de ha hitelt vagy CSOK-ot is vettek fel, akkor automatikusan 50-50%-ra teszik a tulajdonjogot.
2017. jún. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 acelsziv válasza:
Ekkora marhaságot csinálni...
Nálunk az én oldalamról jött a több pénz de ebben az arányban vagyunk tulajdonosok is. Ez anyám kikötése volt és a páromnak nem volt kifogása ellene.
(Csak a családjának akik se egy fillért nem adtak se a felújításban nem segítettek)
2017. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Én is a szülőket nem értem jobban, mert két rózsaszín ködös fiatal még erre nem gondol. Itt az oldalon is hány ellene vannak a házassági szerződésnek, meg minek ara gondolni házasságkor, hogy majd válunk. A szülőknek lehetett volna annyi eszük, úgy adunk pénz, hogy az dokumentálva legyen, hogy az csak a lányuké. Ha a lány bizonyítja valahogyan, hogy pl. nászajándéka pénz, az is jól jöhet.
2017. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
"ha hitelt vagy CSOK-ot is vettek fel, akkor automatikusan 50-50%-ra teszik a tulajdonjogot"
5-ös, ezt nem tudom, honnan szedted.
A CSOK-ot nem ismerem, de hitelnél ez biztosan nem így van. A szerződésbe az ügyvéd olyan arányt írt bele, amilyet mi (vevők) mondtunk. Mivel a szerződés megkötése után mentünk hitelért (hisz magát a szerződést is be kellett hozzá nyújtani), ezért a bank nem is szabhatott volna ilyen feltételt. Nálunk egyébként 55-45% volt az arány, és a hitelbírálat során föl se merült, hogy ez probléma lenne.
2017. jún. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Hitelnél tuti nem lesz automatikusan 50-50%. Na szép is lenne. Mire föl? Házasságban a tulajdonjogot nem az határozza meg kinek a nevén van valami, illetve ki vette fel a hitelt hozzá. Ennél bonyolultabb a dolog. Amúgy ha csak az egyik nevén van házasságban, és az egyik veszi csak fel a hozzá a hitelt, akkor is közös vagyon alapjáraton, hacsak nem rakott bele a másik fél valamit a különvagyonából, hacsak nincs szerződés stb. Ezzel keveri az automatikusan 50-50%-ot.
2017. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ, sajnos a barátnőm nem gondolt erre, a szülők pedig nem akartak konfliktust, nem gondolkoztak előre, sajna most bánják
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!