Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves kortól és hogyan...

Hány éves kortól és hogyan lehet nevet változatni?

Figyelt kérdés

Meg szeretném változtatni a vezetéknevemet családi okok miatt, illetve a 2. keresztnevemet elhagyni, 1. keresztnévnek K betűs nevet szeretnék a mostani 1.keresztnevemet meg talán megtartom 2. keresztnévnek de lehet h nem, azért akarok a keresztnevet is mert a féltesóim monogramja KK és én kilógok a sorból...

Ilyen alapos névváltoztatást lehet csinálni? Még az érdekelene h mennyit kell érte fizetni.

Köszönöm előre a segítséget!


2017. jún. 14. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor, csak 18 éves kor előtt mindkét szülő beleegyezése kell. 18 éves kor után erre értelemszerűen nincs szükség.

[link]

2017. jún. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Első alkalommal 10 ezer forint, aztán 50 ezer.
2017. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

"azért akarok a keresztnevet is mert a féltesóim monogramja KK és én kilógok a sorból... "


Ha ezzel indoklod meg, akkor nem.


10e illeték, plusz az összes irat cseréjének költsége. Mindkét szülő beleegyezése szükséges hozzá, akkor is, ha külön élnek, amennyiben kiskorú vagy. Azt nem árt tudni, hogy ha a szüleid elvaltak és apad nevétől akarsz szabadulni, ez később ok az erdemtelensegre, így kérhető a tartasdij megszüntetése -nagykorú esetén- illetve erre hivatkozva az oroksegbol is kitagadhat

2017. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 az apém lemondott rólam és több éve nem keres.. Inenntől kezdve nem nagyon érdekel ez a része..

Az hogy a keresztnevemet is meg szeretném változtatni annak nem csak ez az oka, a vezetéknév amire váltok cs-re végződik és a mostani keresztnevem cs-vel kezdődik, szóval nem fér össze a kettő.. Egyébként úgy tudom meg lehet változtatni ha nem tetszik ..

2017. jún. 14. 18:11
 5/13 A kérdező kommentje:
* apám, innentől
2017. jún. 14. 18:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Az hogy "lemondott rólad" mit takar. Le van papírozva? Mert ha nem akkor meg kell keresned.
2017. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyan nincs, hogy lemond a gyerekről a szülő, csaknem kizárólag akkor, ha örökbe is adja. Mivel még mindig apaddal azonos a neved, így ez nyilván nem történt meg, így bizony kell hogy érdekelne ez a része is
2017. jún. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretném kitálalni az egész életem, és bizonygatni sem, de nem érdemli meg hogy viseljem a nevét. Amúgy meg kerestem facebookon de törölt , egyszerűen magasról tesz rám, nincs papiron h lemondott rólam, ő mondta h nem szeretne részt venni a nevelésemben, de azért én keressem hogy vigyen el hozzájuk, elnézést 10 évesen várta el tőlem h buszozzak el hozzájuk kb 50 kmre... A gyerektartást is csak kétszeri beperelés után volt képes fizetni.Nem tart a lányának már, szóval rohadtul nem érdekel hogy hagyna e valamit vagy nem nekem, nem kell az örökségéből semmi..
2017. jún. 14. 19:14
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
68%

'apad nevétől akarsz szabadulni, ez később ok az erdemtelensegre"


Ez baromság.

2017. jún. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Na akkor megegyszer, nátha megerted : nincs olyan hogy lemondás valaki gyerekről, csak és kizárólag akkor, ha örökbe adja. Apad nem mondott le rólad, csak nem foglalkozik veled. Mivel úgy tűnik, kiskorú vagy kell a beleegyezése. Akkor is, ha 15 éve nem láttad, akkor is, ha utálod, akkor is ha neked ez nem tetszik.
2017. jún. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!