Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha egy...

Szerintetek baj, ha egy család sosem jár nyaralni?

Figyelt kérdés

Vannak a baráti társaságunkban olyanok, akik egy évben 2x 3x is elmennek valahova, nyáron egy hosszabbra meg kisebb utazásokra, főleg gyerekesekre gondolok most. (Átlagban 4-5 éves gyerekek)

Mi még sehol nem voltunk a lányunkkal, majd ha nagyobb lesz talán.

De mikor minden ismerősöm megy elgondolkodok, hogy mi gondoljuk rosszul hogy nem húzzuk repülőn a gyereket meg ilyesmi?


2017. jún. 11. 11:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralás nem kell, hogy sokszázezerbe kerüljön, a gyereknek az egynapos program is remek. Pl. nézd meg, mi az, ahová el tudtok menni vonattal vagy mi az, ami egy órán belül van autóval. Meg fogsz lepődni, mennyi kalandpark meg játszóház, érdekesség van. A gyerekek egy parknak is örülnek, ahol kacsát lehet etetni, nem kell nekik tengerpart. Rokont is látogathattok és onnan körbesétáljátok a látnivalókat. Egy könnyebb túra vagy falunap is élmény nekik, mondjuk felülhetnek egy pónira. Először kicsiben gondolkodjatok. Kell a közös élmény, a megszokottból való kilépés.
2017. jún. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Mi viszonylag szolidan élünk, pontosan azért,hogy tudjunk utazgatni. Sokat kirándulunk a környékbeli erdőben,közel lakunk a román határhoz,ezért havonta többször járjuk a Bihari,Béli hegyeket. 4 éves volt a lányunk,mikor elkezdtünk átjáni. Most 10 évesen simán sátrazunk kint,a legvadabb túrista ösvényeken is teljes biztonsággal közlekedik,egy csomó növényt,fát,gombát felismer. Sok barátunk elszármazott a megyéből,nyáron Németországba megyünk látogatóba. Ősszel Angliában voltunk. Folyamatosan bújja a szótárat. Tavasszal elmegyünk Velencébe. Azóta olaszt akar tanulni. Igyekszünk nyáron nyaralni menni a tengerpartra.'15-ben jobban ment,akkor repülővel mentünk görögbe,teljesen el volt ájulva. Tavaly csak 5 napos horvát buszos nyaralás jött össze. Évek óta Erdélyben búcsúztatjuk az óévet. Olyan élményekkel gazdagodik,ami teljesen átformálja. Egész évben nem kér semmi lomot,hülyeséget. Pont most hozta haza a rajzmappáját és együtt néztük végig. Azt gondolom,hogy minden pénzt megér az a látásmód,amit kap. Félreértés ne essék,kemény fizikai munkát végzünk a férjemmel és nehéz összehozni a rávalót.

Ne várjatok,ha van lehetőségetek éljetek vele. Aki meg nem megy,mert a férje-felesége nem akar és azért fosztja meg a gyerekét és magát ettől az idióta.

2017. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
40%

Mi nem mentünk, de nem is lett volna értelme. Nagyon nem szeretem a meleget, a napot, csak nyávogtam volna.


Mikor strandra mentünk, ruhában, könyvvel ültem egy fa alatt.


Országon belül, környező országokba nem vágytam soha. Akkor már elköltözhettünk volna valahova nyugatra. Most is az a tervem, hogy elsötétített szoba, ventilátor, időkép görcsös nézegetése, néha pityergés, hogy meghalok. Tél az igazi. Télen állandóan kint vagyok.


Próbáld ki egyszer, hogy bírja a gyerkőc. Veszíteni nem veszítesz semmit.

2017. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A nyaralás egyénfüggő. Van akinek igénye van rá és van akinek nincs. Ha az anyagiak megengedik akkor mindenképpen javaslom a nyaralást. Még akkor is ha rövid. A gyerekeim mindig emlegetik az oviban, hogy hétvégén hol voltunk. Pedig nincs autónk és átlagosan élünk. Budapesten kéthetente szoktunk a környező hegyekbe menni. Nagyon élvezik a gyerekek. Sajnos az anyagiak miatt csak kétévente nyaralhatunk egy hetet.
2017. jún. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
33%

3 év alatti gyereket szerintem felesleges a játszótérnél/állatkertnél/gyerekmedencénél(uszoda, strand) tovább vinni.



Én onnantól vinném, hogy már nem igényli a délutáni alvást. Ha már nem kezelhetetlen a fáradtságtól délután, akkor majd nyitunk a világ felé.


Engem érdekelne más hogyan oldja meg pl a repülőutat egy nem megbízhatóan szobatiszta 2 és félévessel, vagy akár a buszutat. De nem csak a szobatisztaság, az én gyerekem kínzásnak érzi az egyhelyben ülést, max 10 percig marad nyugton, még a kirakót is szereti körbejárkálni játék közben.


Elindul az ember reggel, a gyerek 1től már aludna, előtte enne. Közben sorállás, pelenkacserére alkalmas hely keresése, vigyázni a csomagra és a gyerekre is.. Nyilván étteremben még nem tudnak megmaradni, rendesen enni, figyelni magukra, így otthon kell velük enni, vagy nassolnak. Alszik mondjuk 3-4ig nálunk, utána öltöztetni, felcuccolni, uzsonnáztatni.. 5től 7ig mehet a csudi program, amire oda is kell érni, mert nem a hotelszobában van a tengerpart, aztán fürdés és alvás. Nekem nem éri meg ez a macera, tiszta stressz és felesleges feszültség, számomra nem nyaralás, hanem extra nehéz munka.


Nemrég az állatkert is soknak bizonyult.


Felkel nyolc felé, öltözés, reggeli, pakolás. 930kor indultunk. 1030ra odaértünk, ott voltunk kemény egy órát, a fél állatkertet jártuk csak be, de csokiautomatától csokiautomatáig szaladt, kb fél percig, ha figyelt az állatokra, arról nem is beszélve, hogy negyedóra gyaloglás után már cipelnem kellett meg pihenni vele, mert szenvedett, meleg volt, leöntötte magát, pelenkázót keresni..


Hazajöttünk 12:30ra, evett szendvicset, de rendeltem kaját is, mire az befutott már kidőlt a gyerek.


Az egyetlen program, amire vevő vagyok, az a játszóház hétköznap délelőtt. Alig vannak, körbe van kerítve, van klíma, nem érdekel senkit, ha kiabál a gyerek vagy sikít, esetleg eldobálja az étkezőrészben az ételt.


Sok különböző játék, amiket én is igénybe vehetek, nagyon jókat kergetőzünk. Nem kapunk tekinteteket, mindenki a saját gyerekével van elfoglalva. Tanulhat barátkozni, fejlődik az egyensúlya, szórakozik és nagyon közel van, így órákat is maradhatunk.


Kb 5-6 éves korában viszem majd, addig csak rokonoknál fog nyaralni.

2017. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi soha nem voltunk nyaralni, még egy strandbelépőt sem tudtak a szüleim megengedni, olyan szegények voltunk. Felnőttként próbálom bepótolni, hiányzott nagyon. A gyerekemet én mindenképp fogom vinni.
2017. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
80%

Fontos a gyerekeknek az emlék, ha megtehetitek menjetek.

Én fél éves korom óta mentem külföldre (belföldre hamarabb) és mindig busszal, még nem is repültem. Azt nem tudom, hogy viseltem (szüleim elmondása szerint nagyon jól)- de azt tudom, hogy bár 5-6 éves koromig nincsenek emlékeim, de jól bírom a hosszú túrákat, a több napos folyamatos buszozásokat és hogy nagyon nagyon szeretek világot járni. Kiváncsibb és nyitottabb lettem. Legalább is a környezetemhez viszonyítva.

2017. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ilyen korig nem baj, főleg ilyen repülős utazásokra... a gyerekek ezt még nem élvezik úgy. Én ilyen 4-5 éves korban inkább Balatonhoz vagy máshova belföldre vinném (pl. pestiként olyan helyre, ahol vannak háztáji állatok, vagy sok gyereknek való kikapcsolódási lehetőség... játszótér, gyerekpark stb.) Utána meg lehet, de te is írtad, hogy ha nagyobb lesz, akkor elviszitek.

Akkor már fogékony az új, a más kultúra iránt, és elég szomorú dolog, de ez van: ha nem mennek el sehova, és nem ilyen hótt csóró osztályban lesz majd suliban, akkor vagy ő fog irigykedni, ha nem mentek sehova se nyaralni (és itt nem csak a külföldöt értem, hanem belföldöt is), vagy rosszabb esetben szekálni fogják. Főleg, hogy a tanárok tök fantáziátlanok és nem gondolnak bele, hány gyereknek lehet ciki, és úgyis az az első kérdés ofőórán, hogy "na és hol voltatok nyáron, mit csináltatok?"

2017. jún. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-ös válaszoló vagyok!

Igen, nagyon sok gyereknek ciki, mert tényleg a tanév legelső óráját ezzel kezdik.

Én is utáltam mindig, aztán kitaláltam, hogy itt meg ott voltunk. De nem nagy dolgokat, mondjuk 3-szor voltunk strandon vagy elmentünk 2 napra a tengerpartra. Nagyon gáz volt, főleg, hogy a tesóm is ezt csinálta, aztán egy-két tanárnál úgyis kibukott. Persze, nem hinném, hogy foglalkoztak vele.

Az összes tanár ezt csinálta, szerencsére gimnáziumban már nem kérdezték.

2017. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, a gyerekeknek fontos az élmény, de ehhez nem kell messzire menni. Az én szüleim nem szeretnek sokat utazni, ezért mindig a közelbe mentünk nyaralni, gyakran sátoroztunk a Velencei-tónal, de az is előfordult, hogy el se hagytuk Pest megye területét. Ennek ellenére nekem mint panelházas gyereknek óriási élmény volt, pl. Gödön a Duna parton egy kertes házban nyaralni. Gimis koromban kezdett csak zavarni, hogy még nem jártam a tengernél, és Magyarországon belül is sok helyen még nem voltam, már vágytam a városnézésre. Az iskolában meg az a jó tanító, aki nem azt kérdezi, hogy hol jártak, hanem mit csináltak. Emlékszem, hogy nálunk az egyik évben le kellett rajzolnunk a legnagyobb nyári élményünket. Az egyik lány, akiknek nem volt pénzünk nyaralni menni, azt rajzolta le, hogy az apjával tollasoznak a Margit-szigeten. Senki nem piszkálta azért, hogy nem a tenger parton volt. A szülei itt Pesten is próbálták változatossá tenni a nyári szünetét, ami szerintem becsülendő:)
2017. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!