Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha egy...

Szerintetek baj, ha egy család sosem jár nyaralni?

Figyelt kérdés

Vannak a baráti társaságunkban olyanok, akik egy évben 2x 3x is elmennek valahova, nyáron egy hosszabbra meg kisebb utazásokra, főleg gyerekesekre gondolok most. (Átlagban 4-5 éves gyerekek)

Mi még sehol nem voltunk a lányunkkal, majd ha nagyobb lesz talán.

De mikor minden ismerősöm megy elgondolkodok, hogy mi gondoljuk rosszul hogy nem húzzuk repülőn a gyereket meg ilyesmi?


2017. jún. 11. 11:26
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Velünk akkor is mentek a szüleim nyaralni, mikor még karonülők voltunk, nyilván arra nem emlékszem, de mikor 5-6 éves voltam, arról van már emlékem, hogy túrázunk és nagyon élveztem. Nyilván nem baj, ha nem mentek így nyaralni, akkor sem lenne baj, hogyha soha nem mennétek, viszont az tuti, hogy a gyereknek ezek örök élmények, hogy jártak már itt-ott.
2017. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a gyerek ezt nem úgy éli meg,hogy "végighúztak a hosszú úton",hanem kifejezetten élvezi,pláne 4-5 éves korban,mikor már vannak emlékei,kicsit kinyílik előtte a vilag és eltudja mesélni,hogy mennyi helyen járt már! Ha anyagilag megtehetitek szerintem menjetek nyugodtan,mert csodás élményekkel gazdakodhattok a lanyotokkal együtt!
2017. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim válasza:
6%
Orulnek neki az biztos utalok a szulokkel nyaralni. Mindig uncsi helyre visznek ahol semmi program es harcolnom kell hogy a szalason maradhassak vagy elmenjek egyedul valahova a kozelbe. Cigizni se tudok miattuk. Legjobb baratnom a csaladjaval megy nyaralni Zamardiba akik jo fejek nagyon en is mehettem volna meghivtak mert tudjak milyenek velem de a szuleim nem engedtek el. Bezzeg o a soundra is kimehet en meg vacak muzeumokba megyek..
2017. jún. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még valami, 5-ös vagyok!

Addig menjetek, ameddig még akar! Nyilván kisgyerekként ez nem játszik, de ha nagyobb lesz, inkább a barátokkal megy. Mert én utoljára 16 évesen akartam rábeszélni őket. Utána már nem volt igényem rá. Plusz a kapcsolatunk is megromlott, mert apám elkezdett terrorizálni.

Azért nem vitt anyám, mert az van amit Apa mond. Ha dobjuk a kútba a gyereket, akkor odadobjuk. Neki sincs szabad akarata, mert akkor ordítozik. Pedig 5 évente, kiskoromtól fogva megcsináltatta az útlevelünket, hogy megyünk nyaralni Horvátországba. Soha nem jutottunk el oda.

2017. jún. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim válasza:
11%
Akik lepontoztak azok ha a helyemben lennenek ugyanugy gyulolnek a szuleimet. Fogalmatok sincs rola milyen ha elveszik a tinedzser korotok legszebb eveit a szigorral meg szemetkedessel magas elvarasokkal. Meg abba is bele szolnak ki lehet a pasim nem merem bemutatni nekik ha valakivel ossze jovok. Egyszer csinaltam es olyanokat mondtak rola hogy sirva fakadtam
2017. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi annak idején, jó 30 éve, 2-3 éves gyerekkel, nyáron, minden hétvégén felültünk a vonatra (nem volt még autónk) hátizsákkal, sátorral, leszálltunk, ahol tetszett a hely. Nem éreztük úgy, hogy húzzuk a vonaton.


Később, már nagyobb társasággal, évente kibéreltünk egy nyaralót a hegyekben, mindig volt 6-7 gyerek. Imádták. A minap nosztalgiáztunk, hogy az enyém volt a legnagyobb, ő sem volt még 10, de minden reggel a gyerekcsapat dolga volt a forrásra menni vízért. Legnagyobbként ő volt a vezető. A legkisebb 3 éves volt. Volt vagy 2-3 kilóméter az út a forrásig. Borzasztó büszkék voltak.


Külföldre 9 évesen vittük először.

2017. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%

15-os hat beszarok, milyen szemet szuleid lehetnek, hogy egy taknyos kis tinedzsert nem engednek cigizni, azta...ha meg nagykoru vagy, akkor jogodban all otthon maradni es annyit fustolni, amennyit csak akarsz.

Kerdesre valaszolva: szerintem nem feltetlenul baj, ha cserebe esemenydus elete van a csaladnak es torodnek a gyerekkel. Viszont ekkor sem lenne hatrany, engem egesz pici koromtol kezdve vittek a szuleim mindenfele, eloszor belfoldon, majd 11 eves koromtol repulovel kulfoldre is. Sajnos volt egy par ev, amikor nem telt utazasra, mindannyiunknak hianyzott is. Rengeteg szep emlekem van az ilyen-olyan nyaralasokrol, furdozesek, strandok, tengerpart, varosnezes, turak stb.

Ha nekem egyszer lesz gyerekem, biztosan vinni fogom ot en is. Egyet ellenzek, azt, hogy 3-4 eves kora alatt nem utaztatnam repulon vagy pl.12 oras agyonzsufolt buszos uton, mert sanszos, hogy egy kicsi gyerek ezt vegiguvolti. Termeszetesen nem mindegyik, de en ehhez csak akkor folyamodnek, ha nagyon muszaj.

2017. jún. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy élménytöl fosztjátok meg nemcsak a gyereket ,hanem magatokat is ...Nálunk 1,5 éves volt a gyerek ,mikor először nyaraltunk vele ...és teljesen jó volt így is .Repülövel pl olyan könnyen megözelíthetö bármi ,1,5 ora meg nem a világ .Vagy ha nem akartok a gyerekkel menni ...nincsenek nagyszülők ,akik vigyáznak a gyerekre ,amig elutaztok a férjeddel kicsit kikapcsolódni ? :-)
2017. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
19%

Hazai nyaralásra 8 hós korától hoztuk vittük.

Külföldre 2 éves korától, már az oviban megkérdezik ki hol nyaralt. Letudják nézni a nevelők is a gyereket ha azt mondja sehol sem volt.

Mi a baba előtt is rengeteget kirándultunk vele is, így megszokta az utazást. Repülni 2 évesen( 26 hónaposan ) volt elsőnek dubaiba.

Fertőzés egyszer volt csak de akkor kis hasmenés, a szálloda orvosa adott gyógyszert. Nagyon rendea volt mert többször is megvizsgált.

2017. jún. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
87%

persze hogy nem baj

miért lenne baj? az a baj, hogy te így fogod fel hogy ez baj lenne..:/

nem mindenkinek happy meg tökéletes az élete, a családi kapcsolata hogy járjon el nyaralni...

sokaknak ez luxus...

2017. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!