Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek baj, ha egy...

Szerintetek baj, ha egy család sosem jár nyaralni?

Figyelt kérdés

Vannak a baráti társaságunkban olyanok, akik egy évben 2x 3x is elmennek valahova, nyáron egy hosszabbra meg kisebb utazásokra, főleg gyerekesekre gondolok most. (Átlagban 4-5 éves gyerekek)

Mi még sehol nem voltunk a lányunkkal, majd ha nagyobb lesz talán.

De mikor minden ismerősöm megy elgondolkodok, hogy mi gondoljuk rosszul hogy nem húzzuk repülőn a gyereket meg ilyesmi?


2017. jún. 11. 11:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%
Nem, egyáltalán nem gond. Viszont ez gyerek függő is, hogy mennyire bírja az utazást. Vannak kisgyerekek akik egész úton csendesek, nézelődnek, élvezik az utazást és vannak akik meg végigordítják :D
2017. jún. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
87%

Mi baba koruktol vittuk oket

Eloszor belfoldre majd messzebre is.

2017. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%

Hááát..

Nem mindenkinek egyezik a véleménye.

Én pont,hogy azokat akik sose mennek és esetleg nem azért, mert nincs semmi pénzük rá inkább azt gondolom hogy:

1. fillérb*xók

2. lusták


Szerintem egy gyerek sem érzi magát rosszul a nyaraláson, nem érzi úgy hogy húznánk valahova, nem nyűg neki, főleg ha hozzászokik.


A fiunk 6 éves, 1 éves kora óta kb 10x-15x repültünk vele, soha semmi gond nincs.

Sőt, most hogy már nagyobb imádja :D

Jobban bírja az iramot mint mi,nagyon jól érzi magát a világ minden pontján, imád vízben lenni, még vulkánt is másztunk meg vele tavaly :D Ha valahol pl reptéren várakozni kell ott is elütjük vele az időt, nem hisztizik vagy csak ritkán.


Szerintem jót tesznek neki az élmények, főleg ahogy nő :)



28N

2017. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Bajnak éppen nem baj, de sok szép élményt ad a gyereknek is egy nyaralás. Nyilván a szülőnek sok gonddal is jár, a kisgyerekes nyaralás nem olyan, mint mikor gyerek nélkül mentetek. De szerintem megéri. A gyerek ebbe nő bele kicsi korától, ez lesz a természetes, normális, és szeretni fogja.

Tehát ha csak az tart vissza, hogy kicsi a gyerek, de egyébként szívesen mennétek, csak "kímélni" akarjátok a gyereket, akkor menjetek bátran! Ez ne tartson vissza.

Más kérdés, ha nektek felnőtteknek sincs rá igényetek, kedvetek, és csak azért mennétek, mert mások is mennek.


Nekem 2 és fél éves volt a fiam, amikor elkezdtünk nyaralni járni vele. Az elejétől kezdve élvezte, szerette, a mai napig is így van (már tizenéves).

Legszebb gyerekkori emlékeim nekem is a nyaralásokhoz kötődnek.

2017. jún. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Mi sosem voltunk a szüleimmel, Még csak a Balatonon sem. Anyát rá lehetett volna venni, de apát kizárt.

A legjobb, hogy került volna rá...

Vannak ilyen emberek, hogy egyszerűen nem akarnak.

Nekem hiányzott, szóval, ha megtehetitek.

2017. jún. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%
Átérzem a helyzeted utolsó az én apukám is ilyen volt. Nálunk is mindig volt pénz és még a 2 megyével arrébb élő rokont se látogattuk meg. Szerintem jó élmény a nyaralás.
2017. jún. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%

Gyerek előtt sem jártatok? Akkor most miért nem?

Amíg kicsik voltak a gyerekek, akkor is mentünk, magunk miatt.


Igaz, repülni csak 1x voltunk, a férjem munkája miatt. Főleg itthon járunk, rengeteg szép hely van. De a repüléstől sem kell félni szerintem :-)

2017. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj, ha nem jártok nyaralni, ha emellett programokat viszont csináltok sokszor pl kirándulás, városnézés, strand, játszóház stb.. Ezek fontosak a gyereknek.
2017. jún. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

Mi nem mentünk, anyagi okok miatt. Nekem rossz volt. Sok élmény, tapasztalat marad így ki. Már felnőttként adatott meg, hogy rendszeresen utazhassak. Mondhatom, hogy bepótoltam, ami kimaradt. De azért hiányzott az a magabiztosság, amit az ad, hogy az ember több mindent is megismer fiatalon.

Ti miért nem mentek? Nem kell feltétlenül repülni, messze menni. Belföldön sem mentek sehova? Egyébként szerintem a gyerekek sokszor jobban viselik az utazást, mint a felnőttek.

2017. jún. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
#5-os, anyukad megfoghatott volna, le a Balatonra. Apanak nem tetszik? Igy jart. Kell a gyereknek az emlek, es a kornyezetukbol sokat tanulnak.
2017. jún. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!