Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom miért kritizál mindig?

A családom miért kritizál mindig?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. A családom mindig kritizál engem. Ha ruhát veszek magamnak, akkor minek veszek, hiszen úgy se néz rám senki. Ha az arcomra különböző ápoló krémeket veszek, akkor meg azt mondják, hogy mire kell az nekem. Azt is kifogásolják hogy fehér bőrű vagyok, ami szerintük, egészségtelennek számít, a barnaság viszont egészségesnek. Régebben még próbálkoztam is a napozással, de mindig csak megégtem rák vörösre. Azóta inkább elfogadtam hogy én soha nem leszek egy barna, dél típusú ember. Mindig fényvédőzők, és emiatt is hülyének néznek. Továbbá nem hiszik el nekem, hogy a nap káros, és az öregedést nagyrészt az is felelős.
2017. jún. 10. 13:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az kritizálja folyton a másikat, akinek komplexusai vannak. Nem elégedett önmagával, irigyli a másikat. Feltételezem szüleid irigylik a fiatalságodat, el akarnak bizonytalanítani. Nem tudnak mit kezdeni a más típusú bőröddel, legegyszerűbb belekötni. Apám is folyton szekált engem.

Próbáld figyelmen kívül hagyni. Az hogy ez ilyen problémát okoz neked, arra utal, hogy hatékonyan kritizálnak. Hiszen elrontják az új ruha okozta örömöt. Készülj valamilyen frappáns válasszal: "Ha ruhát veszek magamnak, akkor minek veszek, hiszen úgy se néz rám senki."-Épp azért vettem, hogy ebben mindenki észrevegyen!/ Hát ebben majd megnéznek!

A negatív üzeneteket próbáld figyelmen kívül hagyni. Rád férne az önbizalom erősítés. Ne hagyd magad lenyomni, nincs veled baj.

2017. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!