Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom miért kritizál mindig?

A családom miért kritizál mindig?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. A családom mindig kritizál engem. Ha ruhát veszek magamnak, akkor minek veszek, hiszen úgy se néz rám senki. Ha az arcomra különböző ápoló krémeket veszek, akkor meg azt mondják, hogy mire kell az nekem. Azt is kifogásolják hogy fehér bőrű vagyok, ami szerintük, egészségtelennek számít, a barnaság viszont egészségesnek. Régebben még próbálkoztam is a napozással, de mindig csak megégtem rák vörösre. Azóta inkább elfogadtam hogy én soha nem leszek egy barna, dél típusú ember. Mindig fényvédőzők, és emiatt is hülyének néznek. Továbbá nem hiszik el nekem, hogy a nap káros, és az öregedést nagyrészt az is felelős.
2017. jún. 10. 13:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

24 évesen már azt veszel magadnak, amit akarsz. Szerintem, igényes, agára adó nő vagy, ez nem tudom miért zavarja a családtagjaidat.


A napozásról annyit, mértékkel egészséges, segíti pl. a D-vitamin szintézist. Délelőtt 10-ig, és délután 16 óra után, ha szabadba mész, akkor nem kell tartanod veszélytől, lesz egy kis színed is, de nem égsz fel. A déli órák tényleg veszélyesek, de nem tudom én sem mindig megtenni, hogy ne legyek ebben az időben napon, ilyenkor kenem magam, nem törődöm vele más mit szól, mert fontos az egészségem. Vannak anyajegyeim, azt muszáj védeni a sugárzástól. Lehet kapni pici, kulcstartó nagyságú UV mérőket, úgy tuti nem fogsz mellé a napozással.

Nekem napallergiám van,viszont szeretem a napot, de fényvédővel sokat kint vagyok, így alig van egy-két kiütés, és barnulok is. Lényeg, hogy fokozatosan szoktasd magad a naphoz, és bőven elég a DM, Lidl, vagy Müller saját márkás termékei.


39F

2017. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
*magára adót akartam írni
2017. jún. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az olyan fényvédő nem jó, ami mellett barnul valaki.
2017. jún. 10. 13:40
 4/11 anonim válasza:
100%

Még annyit akartam írni, bizony sokan nem tudják, a sugárzás több komponensből épül fel. Van UVA, UVB és UVC, ebből a C nagy részét a föld légköre elnyeli vagy visszaveri, az UVA és B viszont jön rendesen ránk. Az UVB felelős a felégésért, az UVA nem okoz felégést, viszont a bőr mélyebb rétegeibe is behatol, roncsolja a kollagén szerkezetét a bőrnek,és idő előtti öregedést, ráncosodást okoz.

De mértékkel szabad és kell is napozni, van tehát pozitív hatása is mindennek, sajnos a média csak a káros részéről beszél.

2017. jún. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Amerikai tudósok szerint napozni sem jó. D vitamint meg addig is szerezhet az ember, míg kimozdul otthonról.
2017. jún. 10. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Azért az komoly, hogy egy 24 éves nő ilyen szinten belátást enged a privát dolgaiba.. Ha mész magadnak valamit venni, akkor engedélyt kérsz vagy mi?

Azért ebben te is hibás vagy. Miért nem vagy önállóbb?

2017. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mutasd meg nekik hogy miket veszel magadnak, ha a saját pénzedből veszed akkor senkinek semmi köze hozzá. Ja és napozni tényleg nem sok értelme van ha a bőröd alapból nagyon sápadt, legjobb barátnőm is ilyen, szőke, nagyon világos bőrű, meg szeplős is. kb 10 perc alatt leég a napon.
2017. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem értem a szüleidet hogy ez nekik miért probléma ha veszel magadnak egy ruhát ami megtetszik, ez nem jelenti azt hogy azért veszed hogy jobban megnézzenek, hanem azért mert neked tetszik. Másrészt jogos hogy védekezel a nap ellen és a leégéstől. Én csúnyán ráfizettem pár leégéstől tönkrement a vállamon a bőr. Igaz letudok én barnulni de nem állandó napozástól, csak nekem már mondták orvosok is hogy mivel nagyon szeplős lett a vállam ami még eddig jó, tehát nem rosszindulatú ezért nagyon kell vigyázzak. Te csinálod jól, meg lehet neked alapból más bőrtípusod van, általában a tejfehér bőrnek alapból nem tesz jót az erős napfény, főleg ha nem is bírsz lebarnulni. Lány tesómnak is ugyan ez a problémája, ő mindig le akart barnulni de nem sikerült neki, a végére meg már beletörődött, csak sok esetben nehéz neki a napon mert könnyen leég, igaz a bőre jobban tolerálja mint az enyém, csak már neki is mondták hogy vigyázzon magára mert baja lesz ugyanúgy mint nekem. A szüleid bőre valószínű szívósabb ezért bírják ők a napozást, csak nem értik meg hogy te más bőrtípust örököltél, ami akármelyik nagyszülődé, dédszülődé lehetett.
2017. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az tényleg nem jó, ha folyton perzsel a nap és az is igaz, hogy öregiti a bőrt. Na most..természetesen D vitaminra szükségünk van, de ehhez nem kell feltétlenül úgy festened, mint aki a bányából szaladt ki.

Nem értem, hogy miért veszed magadra ezeket a dolgokat. Nyilván idegesitő, elhiszem, de lapozz. Te tudod, hogy számodra mi a jó, hogy érzed magad jól..milyen ruhák tetszenek. Ha valaki bezsól, akkor mond, hogy az a lényeg, hogy neked tetszik, más véleményére pedig nem vagy kiváncsi. Az én anyukám is hajlamos mondogatni a magáét..ezerszer hallottam, hogy Lányom nem szép...Nem áll jól stb. Mondtam..neked nem is kell, hogy tetszen, hanem nekem, hiszen én hordom. Azóta leszokott erről és nem szól bele a doglaimba.

2017. jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Még a szüleiddel élsz ?
2017. jún. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!