Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni párunkat a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Már évek óta együtt vagyunk, a párom mindig is cigarettázott. próbáltam mindig is leszoktatni, de nem ment sohasem. ő neki nagyon fontos, a cigi nélkül idegbeteg szó szerint. úgyhogy már nem tudom mit tegyek. de így öregedett a bőre, csúnyult a foga, hullik a haja, büdös mindene hiába mosok, még a lakás is. de nem érdekli. hogyan szokassam le? van valakinek jó módszere?
2010. máj. 18. 14:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Én elvből nem járnék dohányzó emberrel.Mondjuk ez s furcs felfogás tudom. Én javasolnám,hogy tedd nála mérlegre a dolgokat.Adj neki ultimátumot.Ha szeret téged akkor téged választ egy füstfelhő helyett, ha meg a cigit választja akkor szerintem vond le a következtetéseket a jövendő beli közös életetekhez, vagy hagyd el.Én ezt tudom mondani...
2010. máj. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

némi túlzást érzek abban, amit leírtál :) azt még nem hallottam, hogy valakinek hullik a haja a cigitől :))

Leszoktatni biztos, hogy nem fogod tudni, legfeljebb megkérheted, hathatsz rá. De már ott el lett rontva, hogy az elejétől nem zavart, így ő sem zavartatta magát, hogy leszokjon, vagy legalább ha veled van, csökkentse és ne a lakásban cigizzen. Apró lépésekkel azért el lehet kezdeni a változtatást. Én 15 évig dohányoztam, elég sokat, el nem tudtam képzelni, hogy valaha lerakom a cigarettát. Jó fél év és sok idegbeteg hét telt el, híztam is 8 kilót, de már 1 éve nem gyújtottam rá. Megérte, de az a durva, hogy a mai napig eszembe jut, szeretem az illatát, ha nem lenne káros, soha nem raktam volna le. Sajnos ez ilyen nagy szenvedély a legtöbb embernél.

2010. máj. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem járunk egy páran ebben a cípőben! Én sem dohányoztam soha, a párom igen! Hiába kérem, zsarolom stb. nem szokik le! Sok reményt ne fűzz hozzá :( Mi is babavállalás előtt állunk és engem is aggaszt a kicsi egészsége, de mit tudok csinálni!? Az a válasz, hogy rengeteg dohányos embernek van egészséges gyereke...

Kitartás!

2010. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy sem tudod leszoktatni. Ő maga tud leszokni, de ehhez nagyon erős elhatározás kell, és a döntést neki egyedül kell meghoznia. Ha ő nem akar leszokni, akkor vagy megszoksz, vagy megszöksz.
2010. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%
ha ő nem akar leszokni te aztán a fejedre is állhatsz akkor sem fog leszokni. nem tudod megváltoztatni.
2010. máj. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. én már a kapcsolatunk elejétől próbálom leszoktatni, de nem megy. már adtam neki ultimátumot és azt mondta, hogy ezt ne kérjem tőle, meg csak ideges lett. de volt, hogy azt mondta, hogy akkor hello. szeret meg minden, de a cigi iszonyatosan fontos neki. és ráadásul az anyukája ebbe halt bele fiatalon és megmondta neki az orvos, hogy ezt a dolgot ő örökölte,nem a huga, így nagyon kellene vigyáznia magára. de egyre rosszabbul is van tőle. tanácstalan vagyok.... mert féltem őt, de a babát is, aki majd a világra jön, és persze bánt is, hogy ennyire képtelen leszokni. semmi akaratereje nincs. azért köszönöm a válaszokat....
2010. máj. 18. 14:40
 17/22 anonim ***** válasza:

szia!

a saját tapasztalatomat osztom meg veled!az én párom is nagyon régóta cigizik,sehogy nem lehetett rávenni a leszokásra,pedig mi is babát tervezünk.Még ez sem hatotta meg illetve majd akkor ő kimegy a lakásból cigizni.Én ezt nem akartam/akarom így!kitaláltam,hogy veszek neki a sokak által vitatott elektromos cigarettát próba szerencse alapon!először hümmögött,hogy sz@r meg majd ha akar leszokik,aztán elkezdte használni.Sunyiba rá-rá gyújtott mert éreztem rajta hiába is tagadta volna,de nem szóltam!ugye mikor együtt voltunk nem dohányzott csak az e cigit szívta és így szép lassan elhagytunk a rendes cigit,már nem is érzem rajta soha!sőt már az e cigit is max 4 szer ha előveszi egy nap!én csak ajánlani tudom neked ezt a fajta leszoktatást!5.hónapja no cigi!!!sok sikert

2010. máj. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
köszönöm ez is jó ötlet! és ezt hol lehet kapni? és mi is ez pontosan? mert még nem láttam, csak hallottam. és mennyibe kerül?
2010. máj. 18. 14:48
 19/22 anonim ***** válasza:
84%
hát ha egy olyan emberrel jársz, akinek fontosabb a cigije, mint te, akkor téged kéne leszoktatni őróla.
2010. máj. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
szia pl én a teszveszen rendeltem neki!és 6000 ft volt plusz patronnal együtt!patron meg csomó ízben van hozzá a marborostól a mentolosig minden!erősség is változtatható!az is 1200 ft.ért rendelhető hozzá!ami a páromnak egy heti adag!sok sikert
2010. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!