Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet leszoktatni...

Hogyan lehet leszoktatni párunkat a cigarettáról?

Figyelt kérdés
Már évek óta együtt vagyunk, a párom mindig is cigarettázott. próbáltam mindig is leszoktatni, de nem ment sohasem. ő neki nagyon fontos, a cigi nélkül idegbeteg szó szerint. úgyhogy már nem tudom mit tegyek. de így öregedett a bőre, csúnyult a foga, hullik a haja, büdös mindene hiába mosok, még a lakás is. de nem érdekli. hogyan szokassam le? van valakinek jó módszere?
2010. máj. 18. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a dohányzásról leszoktató tapasszal próbálkozott már? Bár ahhoz az kellene, hogy ő is le akarjon szokni. Mert, ha csak te akarod, ő nem, akkor ez sem segít.
2010. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy dohányos embert leszoktatni nem lehet, ha ő nem akarja.

Leszokni majd akkor fog, amikor eldönti, hogy nem akar többet dohányozni.

Én 8 évig cigiztem.

Megismertem a páromat, aki nem dohányzott soha életében.

Kb fél éve voltunk együtt, amikor eldöntöttem, hogy elég a cigiből.

Egyik napról a másikra raktam le: hétfőn még szívtam, kedden már nem.

Azóta sem gyújtottam rá, és ennek már lassan 4 éve.

2010. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
80%

Igy ismerted meg, eddig jó volt így - arra ne számits, hgy egy felnött embert meg tudsz változtatni. Vagy nem kellet volna igy vállani a párodat, vagy fogadd el, hogy ilyen. Eddig nem zavart, hogy dohányzik? Nem egy kisgyerekkel élsz együtt, akit még nevelni lehet és kell.

(Igaz, hogy én már régen leszoktam, de mert én saját magam akartam, és ha más eröltette volna, akkor azt elég szemétségnek éreztem volna.)

2010. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Jah..én is épp azt akrtam irni, hogy igy ismerted meg..akkor? Tudtad, hogy cigizik..csaknem gondoltad, hogy sipp supp leszokik..
2010. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar leszokni, akkor nem fog. Próbálhatod meggyőzni, de ha sokat piszkálod, akkor lehet, hogy ezt fogja megelégelni, és megromolhat a kapcsolat. Mindenkinek vannak rossz szokásai, és mivel te ennek tudatában mentél bele ebbe a kapcsolatba, igazából nem jogos, ha most ezt kifogásolod.
2010. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is és a párom is dohányoztunk. Én leszoktam ő nem és, csak ezután kezdett igazán zavarni a cigifüst. Próbáltam én is rávenni de ha már több mint 1 napja nem gyújt rá, ő is idegbeteg lesz! Olyankor mindenbe beleköt, szörnyű.

Amíg ő nem akar addig tényleg nem volt sajnos, nem kényszeríthetjük rá őket.

2010. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igen, amikor megismertem már cigizett. de az előző páromat is letudtam szoktatni, gondoltam nála is működni fog. egyébként azért akarom, hogy végre leszokjon, mert egy nap már két doboz cigit szív el, ráadásul munkanélküli, én is, pénzünk alig és egy napra a 2 cigi 1200-1300 forint. másrészt meg azért, mert ő egy hónap mulva kezd el dolgozni egy jó helyen én meg jövőhéten és amint stabilabb lesz a dolog, gyereket akarunk. már nagyon itt az ideje. de mivel ő ennyit cigizik félek, nehogy baj legyen. maximálisan egészséges babát akarok, aki nem a cigifüstbe fog megszületni. ezért akarom annyira most, hogy végre leszokjon. de persze nem is fogom mondogatni neki folyamatosan, mert tudom, hogy az sem jó. csak valami jó ötlet kellene, hogy miért. mert a gyerekre csak annyit mondott, hogy max akkor dobja el a cigit, ha már megszületett a baba. de ne tudjátok meg, hogy milyen büdös a lakás, a ruhák, stb. így? nem hiszem hogy a gyerek örül, ha valaki büdös cigis kézzel ér hozzá....
2010. máj. 18. 14:18
 8/22 anonim ***** válasza:
22%
De, ha betartja, hogy eldobja, ha már megszületett a baba, akkor nem fog cigis kézzel hozzáérni nem?
2010. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%

felejtsd el,hogy leszokik

párom 15 éves korától cigizik,3 éve vagyunk együtt...reggelente nagyoncsunyán köhög,orvos is megmondta hogy a cigitől...kb éve próbáltuk,hogy akkor gyengébbet,kevesebbet...nagyjából megy hogy gyengébb cigi,meg elvileg csak 3 óránként gyujt rá...de amint picit is ideges,rögtön rágyujt...

nem a füst zavar,vagy a szag,anyám napi 2 doboz cigit elsziv,felét a lakásba,ebben nőttem fel,észre se veszem

csak az egészsége

de amig ő nem határoz egy nagyot,addig tehetetlen vagyok,...

ahogy te is

2010. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Miért kell egyből megváltoztatni azt, akivel vagyunk?

Ha önszántából, saját akaratból nem szokik le, miattad sem fog.

2010. máj. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!