Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem nem normális?

Ez csak szerintem nem normális?

Figyelt kérdés

Bátyámról van szó. Tehát röviden annyi,hogy összejött egy 16 éves lánnyal,aki most a testvérével él,aki a bátyám egyik haverja. Összejött a kiscsajjal,felköltözött hozzájuk,együtt kábszereznek,a csaj nem jár nagyon iskolába se csak néha-néha..

A bátyámnak is voltak drog problémái,de félek hogy a haverja meg a barátnője még jobban visszahúzzák..

A bátyám 20 éves..mit lehetne tenni ilyenkor? Hogy beszéljem le erről? Valami tipp?


2017. jún. 4. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
16 éves, tehát kiskorú. A két nagykorú fog sz*rba kerülni ha rossz(abb) vége lesz. A szüleidnek szólj, hogy próbáljanak hatni a bátyádra, bár erősen kétlem, hogy menni fog.
2017. jún. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de mondhatni nincsenek szüleink..vagyis vannak,de anyával nem tartjuk a kapcsolatot, én apámmal se, a bátyám miután kikerült a rendszerből (nevelősök voltunk) egy ideig apával lakott,de utána ő kidobta mert folyton balhéztak.
2017. jún. 4. 18:34
 3/8 anonim válasza:
Hát ez kemény helyzet,sajnálom. Én szépen kedvesen,barátságosan próbálnék közeledni felé és elmagyarázni,hogy aggódsz érte és alátámasztani az álláspontodat ész érvekkel, hogy a drog az nem játék és milyen következményei lehetnek és hogy ez nem egy normális életvitel. Legyél türelmes és ha kell akkor jó sokszor még ismételd el neki, ha nem működik. Próbáld meg elrettenteni, különböző sztorikkal,igaz történetekkel. Nézesd meg vele a Requiem egy álomért című filmet.
2017. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki a lány gyámja? Mert valaki igen.

Menj be a gyámhivatal és tegyél feljelentést kiskorú veszélyeztetése miatt

2017. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

Úgysem tudsz tenni semmit.

Akinek a jóisten észt nem adott, annak te sem fogsz tudni adni.

2017. jún. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat megint:)

Mint mondtam, a bátyámnak eddig is voltak drog problémái épp ezért nehéz ez az ügy..volt elvonón,rengetegszer próbált leszokni sikertelenül. De ahogy látom most már még annyira se fog mint eddig..nekem csak ő van, rá is alig számithatok:(

És most tönkreteszi az életét még jobban.

A lány gyámja a testvére. Mivel elmúlt 18 éves, neki adták a jogot mert a család náluk sem alkalmas rá ( apuka börtöntöltelék, anyuka meg egy utolsó drogos hajléktalan)

Így ők is voltak a rendszerbe, a lány bátyja a tesómmal nőtt fel ugyanazon a helyen. Csak a bátyja kiharcolta a gyámságot,mivel állitolag "semmi probléma nincs az életvitellel"

Gondolom akkor normálisnak mutatta magát amikor kimentek vagy nemtudom..

2017. jún. 4. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyámhatóság.
2017. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy azt fogom tenni..ennél jobb ötletem úgy se nagyon van már. Akkor a kiscsaj is mehet vissza az intézetbe. Nem ezt akartam de nincs nagyon más lehetőségem. Azon is gondolkodtam hogy ne szóljak bele egyáltalan hisz a bátyám is felnőtt ember már. De nem akarom hagyni hogy még lejjebb süllyedjen.
2017. jún. 4. 23:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!