Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt kényszerbeteg a családodban?

Volt kényszerbeteg a családodban?

Figyelt kérdés
Mik a tapasztalatok? Hogyan gyógyult? Mi volt a lefolyása?
2017. jún. 2. 08:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van, a húgom.

Kényszeresen takarít, mindig, mindent.

Mivel sem ő, sem a családja ezt nem tekinti betegségnek, -hanem milyen rendes, nett asszony- ezért nem gyógyul, hanem csak egyre rosszabb.

Csak egy példa legutóbbról:

Megvesz egy üveg ecetet, lemossa, papírtörlővel szárazra törli, elteszi a szekrénybe, (eddig még esetleg el is megy) másnap reggel kell az ecet, előveszi, száraz ruhával letörli róla a "port", kibontja, használja, a patent kupakot belülről elmossa, megtörli, a flakon nyakát elmossa, papírtörlő, vissza a helyére.

Mindezt úgy, hogy naponta 80 km-t ingázva (40-40 km) dolgozik és van 2 gyereke.

Egyszer utaztak el családilag összesen a 20 év alatt nyaralni, ahol csak annyit időztek, hogy ától-cettig kitakarított mindent, majd hazajöttek, mert "egy szemhunyásnyit nem tudott aludni a borzasztó mocsokban"


De nem akarom elítélni, mert nekem is vannak dolgaim, de nem ilyen mértékben.

Pl. a szendvicset mindig bal kézben fogom (jobb kezes vagyok) és kifelé, a kezem felé kell, hogy görbüljön a szelet és még egy-két ilyen apróság.


Érdekes, se anyánk, se apánk nem volt ilyen, nem tudom mi hogy sikerültünk ilyenné?

2017. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Van, ha érdekel leírom privátban.
2017. jún. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyűjtögető van a családban. Nem hordja haza a szemet ugyan de bármi bekerül a házba az onnét nem kerül ki ha megkaparintja. A szobája van plafonig zsúfolva plusz itt ott a kamra konyha is.

Wcpapír gurigák, 20 évnyi wc papír zacskói (mondván szép színesek) tusfürdős dobozok millió darabra, a hugom kisgyerekkori köptetői (hugom 24) mondván milyen cuki a maci a dobozon. Fagyis dobozok (nem 1-2 darab amibe jó lesz kaját tenni) toronyban állnak. Műanyag kanalak fagyizókból, szívószálak, dezodoros dobozok, üdítős flakonok, az öcsém (14) csecsemőkori hintőporos, popsikrémes dobozai tubusai.

Holnapig sorolhatnám. Szag nincs mert rendszerezett a kupleráj.

Nem akar segíteni magán másra nem hallgat, nem ad oda semmit. DE! Néha elkönyörgünk ezt azt mondván kell nagy flakon erre vagy kis spricni arra és kidobjuk. Ezektől fájdalmas búcsút vesz olyankor.

Nem hiszem hogy gyógyítható ha nem fogad el segítséget :/

Îgy az én válaszom nem hasznos, de én is várom a tippeket és tanácsokat.

2017. jún. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, én.


Röviden, mert kicsit késő van, de senkinek sem kívánom ezt. Aki nincs benn az úgysem tudjam megérteni mi is ez, így marad az, hogy több-kevesebb sikerrel próbálok szembeszállni vele.

2017. jún. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!