Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyaotthon?! Valaki tudd...

Anyaotthon?! Valaki tudd róluk valamit? Hogyan lehet ide be jutni mik a feltételek?

Figyelt kérdés
Nem biztos a lakás helyzetem.Segítségem nincs.Van egy 3 éves babám.Valaki tudd valamit ezekről az otthonokról?Tolna megyébe hol működik ilyen?
2010. máj. 17. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Budapesten itt vannak:

[link]

Ha nem biztos a helyed, inkább költözzetek Pestre, sokkal több a lehetőség, nagyobb eséllyel találsz munkát, lakást.

Ugye, nem Andinak hívnak?

2010. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Hát azt nem tudom, hogy Tolna megyében hol van ilyen, de mindeképpen keresd meg a helyileg illetékes gyermekjóléti szolgálatot (van Tamásiban, Hőgyészen és a nagyobb városokban is)

Ott elmondhatod, mi a helyzet, felveszik az adataidat és megindítják a kérelmedet. Ha nem életveszélyben vagy, akkor várólistára kerülsz - de ezt csak a gyermekjólétisek tudják megindítani neked, mármint a bekerülést.

Nincs olyan rokonod, akihez mehetnél?

2010. máj. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

10:36-os vagyok. A szekszárdi területi gyermekvédelmi szakszolgálat központi telefonszámai:

74/510-707, 74/510-708

2010. máj. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

szocmunkásnak tanulok szóval bőven vannak infóim: amire mindenképp szükséged lesz: orvosi igazolás, hogy egészséges vagy, vagy hogyha szedsz állandó gyógyszert akkor ezekről igazolást.

ha van fertőző betegséged nem mehetsz anyaotthonba.

A másik, hogy állandó jövedelemmel, leginkábbis munkaviszonnyal kell rendelkezni, egyébként meglehetősen drágák az anyaotthonok sajnos majdnem ott vagy, mintha összeállnál egy másik egyedülálló anyával, és fizetnétek egy albérletet. HA jobb helyre mentek külön szobád lesz a babával, a berendezés egyébként egész szép hangulatos, nincs átmeneti szálló feelingje. Szintén a jobb helyeken megoldják a gyerek felügyeletét, amig dolgozol, illetve étkezés, babának pelus egyebek biztosítva lesznek. És sajnos az anyaotthonokban se lehet az időtlenségig elhúzni a napokat, ált egy év amit el lehet tölteni egy ilyen szálláson utána menni kell, tehát mindenképp fontos, hogy legyen munkád, hogy minél hamarabb albérlet után nézhess.

Én is azt ajánlom, hogy Pestre gyertek, több a munkalehetőség, az otthonokból is nagyobb a választék.

2010. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszike mindenkinek.kedves első ez egy anonim oldal.Ezért nem mondhatom meg hogy ki vagyok,meg nem is szeretném ha gondolod írj privit.szia
2010. máj. 17. 10:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én felhívtam egy pár anyaotthon és nem fogadtak,csak váró listára raktak meg elmondták mit, hogyan csináljak, de nem segítetek pedig akkor lett volna erőm lépni, de nagyon elszomorított, hogy nem segítetek, de te ne add fel, mert én azóta is szenvedek a gyerekemmel. Ha gondolod írj és be szélhetünk talán együtt albérletet is kereshetünk ahogy írta is itt valaki.
2010. máj. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
32%

Nem szeretnélek megbántani,de te olyan anyaotthont keresel ahol kihordhatod ,és szülés után ott hagyhatod a babát?

Ha nem ez a célod,én is csak arra biztatlak,hogy tartsd meg.

De ha ez a célod,mi nagyon szeretnénk örökbe fogadni egy gyermeket 0-3-4 éves korig. Van három saját gyerekünk egyikük már felnőtt. Úgy gondoljuk ez is egy fajta jó cselekedet és minden szempontból készen állunk a feladatra.Még egy tanfolyamot is el kellett végezni, három gyerek ide vagy oda...

2010. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék lemondani a kisfiamról.olyan érdekelne ahol átmenetileg ellehetünk a kisfiammal.
2010. máj. 17. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:
32%
13:55-ös vagyok, nagyon jó a döntésed,ha megtartod a kisfiadat. Ne haragudj,hogy rákérdeztem. A legjobbakat kívánom neked,és a gyermekednek.
2010. máj. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, kérdező, hogy rákérdeztem, egyébként pont az anonimitás miatt írtam csak keresztnevet. Csak van egy ilyen ismerősöm, aki lehet, hogy te vagy és nagyon sajnálnám, ha ilyen rossz lenne a helyzet. Azért nem privit írtam, mert nem publikus az emailed. Ha gondolod, írj nekem, és ha sokáig nem javul a helyzet, és vállalod, hogy Pestre jössz, akkor jöhettek hozzánk, ha végre elment az albérlőtársunk. Még olcsóbb is hosszabb távon, mint az anyaotthon :)
2010. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!