Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk meg neki nem...

Hogyan mondjuk meg neki nem sértően, hogy meg is értse?

Figyelt kérdés

Férjem egyik rokonáról van szó. Itt lakik nem messze, sokszor átjárunk egymáshoz, sokat beszélgetünk, jó a kapcsolat. Tudunk egymás gondjáról bajáról nagyon sok mindent, mert általában ha az ember kibeszéli magából, már könnyebb. Na nekem ez ő, neki meg én vagyok. Most éppen anyagi gondokkal küzd. Volt egy nagyobb kiadása, és most abból áll helyre éppen. Még 2-3 hónap ami nehezebb neki, és túl van rajta. Ráadásul idős már, beteges is szegény, szóval nincs pénze.


Viszont most ballag a lányom 8.-ból. És ő születésük óta mindig minden szüli, és névnapra, karácsonyra, meg minden másra vett nekik valami szuperet. Nem mind volt drága dolog, de volt, aminél leesett az állam. A legtöbb ajándékban az volt a spéci, hogy nekem eszembe sem jutott volna, viszont a gyerek imádta. Mióta nagyobbak a gyerekek, kb 2 éve inkább az ajándékra szánt pénzt adja oda nekik, hogy vegyenek belőle valamit, aminek örülnének. Nos, most ugye szegény anyagi gondjai miatt, már elsírta magát, hogy nem tud adni ballagásra pénzt. Tényleg bánja. Hiába mondtam neki, hogy de nem kell, nem azért lett ő meghívva, hanem azért, mert szeretjük, és nekünk nem a pénz kell, hanem csak annyi, hogy jöjjön el ő. Ő köti az ebet a karóhoz, de hát hogy jöjjön üres kézzel. Már felvetettem neki, hogy ha ez a baj, mondja meg, mennyit szánna, odaadom, és majd ő odaadja a lánynak. Nem fogadja el, mert milyen az már. Tudom, hogy ez tényleg bántja őt, de tényleg nem tudok mit tenni, sem én, sem a lányom nem várjuk el a pénzt. Nem is gondoltam rá, míg el nem kezdett keseregni. Hogyan tudnám vele megértetni, hogy nem ajándékkal várjuk el a ballagásra?



2017. máj. 14. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Kérjétek meg segíteni! Sütit sütni, hidegtálat készíteni, felajjazni az ünneplős szoknyát, stb. Biztosan jobban fogja érezni magát, ha bele tud tenni valamit a ballagásba.
2017. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
10%

Nekem azt jutott eszembe hogy:

1.Ha van elegendő pénze önnek akkor pl. valahova eldugni 8.000-10.000Ft-t,ahova el lett rejtve a pénz ott elkezd ön keresgélni és mondja hogy ez mit keres itt és elkell vele hitetni hogy az nem az ön pénze.

2.Ezen kívül azt mondom még hogy (lehet nagyon furán hangzik)

de:A pénz tárcájába rakni neki.

3.Megmondani neki hogy ha nagyon akar ajándékot adni akkor ne ballagáskor adja az ön lányának oda hanem pl. szülinapkor hozzá teszi azt ajándék tartalmához.

4.Mondani neki hogy a lány egy olyan ajándékot vár ami személyes.


Remélem tudtam segíteni.

2017. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt hasonló eset, mikor én ballagtam 8.-ból, és hasonló viszonyban voltunk a szomszéd nénivel. Ő is szomorú volt hogy nem tud pénzt adni,hiába mondtam hogy én nem is szeretnék pénzt. Minden héten átmentem segíteni, és mondogattam neki hogy az egyik porcelán figura, ami a vitrinben áll, mennyire tetszik, és hogy én azt szeretném, mert ennél személyesebbet nem is adhatna. Így végül azt kaptam. Most már az én vitrinemben áll, immáron 15 éve, és jobban örülök neki, mintha pénzt kaptam volna.


Vagy tényleg jó ötlet az, hogy bevonjátok a készülődésbe, egy-két finom sütemény, saláta, hidegtál elkészítésébe, esetleg közös főzésbe, lakás csinosításába.

2017. máj. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: az illető nem szenilis, mindenki tudja hova teszi a penzt. Más tarcajaba pedig nem kutakodunk semmilyen céllal.
2017. máj. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha mindenképp venni akar valamit, akkor beszéljétek rá valami apróságra. Nekem például az egyik kedvenc ballagási ajándékom volt tavaly az a kis könyv amit a keresztanyukámtól kaptam: Egy kis füzetet kidekorált, és teleírta "életbölcsességekkel". Nem került 2000 Ft-ba az egész valószínűleg, mégis többet jelent mint a nagy értékű ajándékok, mert személyes.(mindig tőle kérek tanácsot mindenben, viszont ritkán tudunk találkozni és beszélgetni, innen jött neki az ötlet). Szóval szerintem ha valami ilyesmit kitalálna, azzal meg lenne oldva a helyzet. 20L
2017. máj. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
2, persze, miközben porig alázod, még hülyének is nézed...
2017. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Amit az 5-ös írt az egészen egyéni, kreatív.
2017. máj. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Uh, de rossz az ilyen... ismeros a helyzet. Igazabol evvel az a baj, hogy olyan megoldas, amivel ne erezne magat kellemetlenul nem nagyon van. Gondolom a lany sem egy kovetelozos fajta, szoval neki sem lenne problema, ha most elmarad, elhalasztodik azaz ajandek. Esetleg a lanynak kellene beszelni vele, hogy akkor nem sertodik meg ha nem kap semmit, hiszen meg lehet erteni a helyzetet, barkivel elofordul, meg nem isvolt azert hivjatok, de ha nem menne el a ballagasra, akkor az nagyon rosszul esne neki. Meg vonjatok be a keszulodesbe, kerjetek meg segiteni sutni, fozni, teriteni. Akkor csak nem erzi magat olyan haszontalannak az ember, tudom milyen kellemetlen az ilyen, igazabol ilyenkor sehogysem jo. Eleve ranyomja az ember hangulatara a pecsetet a penztelenseg...
2017. máj. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Semmibe nem tud besegíteni, mert nem lesz nagy ünnepség. 1 tálca sütit sütök, meg főzök valamit, ennyi. Rá pár napra van a beiratkozás, utána elutazunk pár napra. Ez még csak az általános, nem csinálunk belőle ügyet. Tőlünk kap egy laptopot, de azt is csak azért, mert viszi magával a kollégiumba, ha nem lenne kollégista, nem kapna. Kap még persze virágot, és ennyi. De az is lehet, hogy a laptopot majd csak a beköltözésre kapja meg. Papától sem hiszem, hogy kapna valamit. Legyenek itt, az a lényeg. Virágot gondolom mindenki vesz neki, mi is. De külön ajándék..... amit kimondottan a ballagás miatt kap, olyan nem lesz. Pénzt pláne. :)Kap majd elég pénzt, mikor koleszos lesz. :) Kérdeztem, hogy kér-e valamit, de azt mondta, hogy majd a barátnőkkel elmenne pizzázni. Ám legyen. :) Arra majd kap pénzt, és kész. Saját elmondása szerint is mindene megvan.


Viszont vannak jó ötletek. Ez a kisfüzeke/könyvecske nagyon jó gondolat, köszönöm.


Az, hogy tegyem bele a pénzt a pénztárcába, köszönöm, de inkább kihagyom. Nem nyúlok más tárcájába, semmilyen szándékkal. De mint ötletet, köszönöm neked is. :)

2017. máj. 15. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!