Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak viszonya van. Ilyenko...

Anyámnak viszonya van. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

51 évesek a szüleim, lassan 31 éve házasok. Sosem volt felhőtlen a kapcsolatuk, de most viszonylag normális időket éltünk.

Erre megtudtam hogy anyámnak van valakije. Éjjelente találkoznak, láttam ahogy kézenfogva sétáltak.

Apa nem tudja. Még vele se ültünk le beszélni, mert félek hallani és nem is tudom mit mondjak. De falazni nem fogok...

Ha valaki volt hasonló cipőben, adjon tanácsot kérem. :( 24l



2017. máj. 10. 23:55
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy felnőtt emberek, de egyelőre együtt élünk (tervben van a költözés).

Nem akarok "beleszólni" olyan értelemben, hogy én mondjam meg neki, hogy kivel legyen kapcsolatban/ kit szeressen. De azért azt ne várja el tőlem, hogy asszisztáljak apám átveréséhez...

Ugyanis mindketten a szüleim, és ha ő csinál erkölcsileg megkérdőjelezhető dolgot, akkor neki kell szembenézni a következményiével, mint egy felelősségteljes felnőttnek.

Ijesztő, hogy hányan vennének részt a másik ember átverésében, néznék végig, ahogy egyik szerettük a másiknak hazudik/bántja stb.

Mindenképp beszélni fogok vele ma.

2017. máj. 11. 10:22
 32/38 anonim válasza:
67%

Szia! Én mindenképp beszélnék édesanyáddal és addig téríteném észhez amíg lehet. Mivel 51 éves valószínűleg közeleg az életében az a pont, hogy ő még nem élt igazán és most, még meg akarja tenni. (magyarán: Kapuzárási pánik) Sajnos ez az emberek 80%-át érinti. Sajnos ez nem egyszerű feladat, mindenképpen sok támogatásra lesz szükséged neked és édesanyádnak is, hogy "túléljétek" ezt a nem rövid időszakot. Édesapádat is mindenképp érdemes beavatni, mivel édesanyádat csak ő fogja tudni kellőképp támogatni a siker érdekében. Nehéz út elé néztek arra azért készüljetek fel. Az meg, hogy semmi közöd nincs hozzá az egy baromság. Te szüleid és ez sokban befolyásolja a jövőbeli kapcsolatodat velük. Nem tudom tervezel e gyermeket a jövőben, de egy csonka családi kép, soha nincs jó hatással se a gyermekre se a családotokra. Jó tanácsként:Foglalj álláspontot az észérvek szerint és az mellett állj ki a dolog végéig, ne váltogasd az oldalt mert az nem fog jól alakulni.

Sok sikert kívánok!

2017. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
25%

27!


Nem, nincs köze hozzá. Egy kapcsolathoz csak a két benne lévő embernek van köze. A szülei arról se kell hogy kikerjek a véleményét, ha még egy gyereket/macskat/házat akarnak, így a megcsalas és az esetleges válás/egyutt maradas sem tartozik rá, nem számít mi a véleménye, csupán a döntést kell közölni.

Gondolom te se kéred ki anya véleményét arról, hogy férjhez menj, gyereket szulj, vagy elvalj

2017. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim válasza:
42%
33-nak. De, de van... Ahogy ha te magad hülyeséget csinálsz, igen is szükséged van a szülői útmutatásra. Igen is érdemes meghallgatni a szülő véleményét, mert csinálhatsz te is meggondolatlan dolgot amit ők már lehet átéltek és tudják mit kell tenned. Én máig kikérem a szüleim véleményét fontos döntéshozatali dolgokban, mert tapasztaltak és tudják az esetleges buktatókat. Ahogy egy meggondolatlan szülői döntést a gyermek is felülbírálhat főleg, ha nem kiskorú. Igen tessék beleszólni és kifejezni nem tetszésedet. Az igaz, hogy a döntés a szülőké és nem tudsz mást csinálni mint elfogadni, de nehogy már ölbe tett kézzel kelljen nézned, ahogy átveri egyik szeretted a másikat. Ami simán lehet egy pillanatnyi meggondolatlanság, pl: hormonális változások miatt amit később megbánna. A te hozzáállásod alapján akkor, ha apád haldoklik azért mert mondjuk alkoholista és inkább nem segítesz rajta, mert ez az ő privát magán ügye?
2017. máj. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%

Igen, ha haldoklik mert alkoholista, az az ő magánügye. Mégis mit tudnék rajta segíteni? Ilyen idióta példát hogy sikerült kiokoskodni? Tán a májamat kellene neki felajanlanom, hogy az tegye tönkre?


Te ezek szerint megkerdezed a szüleidet, hogybtetszik e nekik a barátod és ha nem, ott hagyod. Megkerdezed őket, hogy habos fehér ruhában vagy kiskosztumben menj e férjhez és ha a kiskosztumot választják, akkor azt veszed fel. Arról is kikered a véleményüket , hogy szüljön e gyereket és ha engedélyt adnak rá, akkor szülész csak és természetesen csak annyit, amennyit ok jónak látnak. Igaz?

2017. máj. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
30%

Akik azt mondják, hogy szólj apádnak erről, azok a való életben is akkor érzik magukat jól, hogyha beleugathatnak mások életébe...


Nem kell falaznod. Ha apád például megkérdezi, hogy anyád hova ment, akkor megmondod neki, hogy ide meg ide. Aztán rakja össze magának, egyébként pedig nem szólsz semmit. Ez a legjobb, amit tudsz tenni.

2017. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

'Ugyanis mindketten a szüleim, és ha ő csinál erkölcsileg megkérdőjelezhető dolgot, akkor neki kell szembenézni a következményiével, mint egy felelősségteljes felnőttnek.

Ijesztő, hogy hányan vennének részt a másik ember átverésében, néznék végig, ahogy egyik szerettük a másiknak hazudik/bántja stb. "


Egyetlen kérdésem van: BIZTOSAN tudod hogy apád át van verve? Nem? Akkor miről beszélünk? A felnőtt élet nem fekete fehér. Ők megegyezhettek egymás között, hogy hagyják egymást élni. Nem kellene a gyereknek ítélkezni (tudom hogy 24 éves vagy, félre ne érts) aki nem láthat bele miféle problémák voltak a kapcsolatukban, mi vezetett idáig. Ha édesapádat látnád egy másik nővel, akkor anyukádhoz szaladnál kitálalni? És akkor mi lesz ha kiderül hogy mindkettőjüknek van kapcsolata? Mindkettőre fújni fogsz mert "erkölcstelenek"?

2017. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
65%
Tuti apádnak is van valakije, csak ő jobban titkolja ezek szerint. Minek kell ezen kiakadni. Ha harminc éve leszel házas, neked is lesz más a párodon kívül, úgyse tart addig a szerelem. Vagy elváltok még előtte. Ilyen az élet. Nem egy hollywoodi mesében élünk, ahol örök szerelem van és sírig tartó boldogság! Ébresztő!
2017. máj. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!