Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mi ilyenkor a teendő?...

Jogilag mi ilyenkor a teendő? Kirakhatnak az utcára, ennyi kell, h hajléktalan legyek? Nincs semmi jogom? Anyámnak meg joga van bármikor az utcára tenni?

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok,anyám és az élettársa külön mennek.Eladják a lakást,viszont anyámmal nem mehetek,mert az új pasijának van egy lánya,és a másfeles szobába nekem nem biztosítanak helyet.Megvan sürgetve a lakáseladás,úgy néz ki,nem sok időm van.Albérletre nincs még pénzem,nincs hova mennem.Anyám sosem szeretett,mert "rákényszerített" gyerek voltam.Apám ahogy meghalt,szar lett az életem.De ez mindegy.Kérlek,segítsetek!

2013. ápr. 26. 21:03
1 2
 1/11 Alaque ***** válasza:
100%
Nem igazán tudok segíteni, viszont egy kérdésedre tudom a választ. Igen, anyádnak joga van kitenni. Van egy haverom, akinek a nővérét kitették otthonról csak úgy huszoniksz évesen, aztán tavaly előtt őt is kitették otthonról huszonöt évesen, dacára annak, hogy dolgozott, haza adott pénzt, magának vette a kaját, és egyáltalán nem volt hová mennie. Szóval igen, ezt minden további nélkül meg lehet tenni, ne számíts törvényi támogatásra.
2013. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 acelsziv ***** válasza:
Ha van munkád és bevételed, gondolkozhatsz munkásszálláson is. De azért ez nagyon durva.
2013. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Ha ennyire rossz a helyzeted, akkor javaslom, ne a törvényes megoldásokban gondolkozz...
2013. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 acelsziv ***** válasza:
más rokonod nincs?
2013. ápr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 2 féltestvérem van,de Németországban élnek. :( Ha kapnék kb. 2-3 hónap időt,akkor megtudnám oldani. :( Bíztam benne,hogy valami jogi szöveggel tudok rá hatni.Ha más nincs,megpróbálok 1-2 haverral beszélni,hátha. :( Azért borzasztó,h milyen könnyen hajléktalanná válhat az ember.
2013. ápr. 26. 21:55
 6/11 acelsziv ***** válasza:
100%
Szerintem a két féltestvért megkereshetnéd. No -ban azonnal kapsz segélyt és, ha nem ismered a nyelvet beiskoláznak nyelvtanfolyamra. Aztán már lábra tudnál állni
2013. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyorsan kapd össze magad, ne keseregjél, hanem keress munkát, és tanulj németül. Kis szerencsével, ha sikerül kikerülnöd németbe (amiben a féltesók simán segíthetnek is), sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb életed lehet, mint bármelyik rokonodnak, aki odahaza marad. Kitartás öreg!
2013. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor ,ha minden klappol go No. Úgysincs semmi ,ami idekössön.
2013. ápr. 26. 22:44
 9/11 acelsziv ***** válasza:
Sok sikert. Lehet, hogy hamarosan mi is nekiindulunk.
2013. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Gondolom, neked nincs tulajdonjogod azon a lakáson, ahol most laktok.

(Ha esetleg van, bármilyen kicsi is, akkor a te beleegyezésed nélkül nem adhatják el, mivel az ingatlant érintő bármilyen jogügylethez minden tulajdonos beleegyezése szükséges).


2. Akárhogy is "megsürgetnek" egy lakáseladást, az ingatlanpiaci helyzet miatt ez nem fog máról holnapra menni; hacsak nem áron alul adják el, több hét vagy hónap is lehet. Tehát addig van időd megszervezni a továbbiakat.


3. Mivel azt írtad, albérletre nincs pénzed, ezért feltételezem, hogy még tanulsz. Ha nappali tagozatos vagy, akkor a Családjogi törvény alapján a szüleidnek az első diplomád megszerzéséig _kötelességük_ biztosítani a létfenntartásodhoz és a tanulásodhoz szükséges dolgokat (szállás, ennivaló).

Amennyiben a szüleid jogsértő módon akarnak eljárni, azaz nem akarják teljesíteni a törvényes kötelezettségüket, hívd fel erre a figyelmüket; ha nem jársz eredménnyel, kérj segítséget a helyi családsegítőtől vagy a gyámhivataltól; hivatalos felhívásra biztosan "észbe kapnak".

(Magyarországon még ugyanolyan ritkaság, mint a szülőtartásért való pereskedés, de mulasztás esetén a gyerek peres eljárást is indíthat a szülei ellen, ekkor a bíróság _kötelezi_ a szülőket a teljesítésre. Ez jelentheti az új lakásba való befogadást, más szálláshely fizetését, ill. akár nagyobb lakásba való költözésre kötelezést is. Az eljárás nem rövid, addig is élni kell valamiből, ezért ennek idejére átmeneti tartásdíjat lehet követelni, visszamenőleg max. 6 hónapra. Azt nem tudom, hogy a gyerektartáshoz hasonlóan ezt is megelőlegezi-e az állam.)


4. Ha nem nappalis vagy, akkor viszont nincs mese, a saját lábadra kell állnod. Esetleg más rokonokra számíthatsz?

Édesapádtól nem örököltél semmit? (Ingatlanrész, ingóság, készpénz, bankbetét stb.)


Ja, és ezt a kérdést inkább a Politika - Törvények, jog kategóriában lett volna célszerű kiírni, ott szoktak ügyvédek és ügyvédjelöltek is válaszolgatni. Megpróbálom áttetetni. :)

2013. ápr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!