Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Miben bízzak?...

Mit tehetnék? Miben bízzak? Olvassátok végig légyszi!

Figyelt kérdés
Sziasztok...egy elég furcsa és hosszú kérdéssel fordulnék hozzátok , mivel nem nagyon van olyan akivel ezt meg tudnám beszélni..és aki segíteni tudna. 19 éves fiú vagyok , és nemek ugy hogy is mondjam...családdal? élettel? nemtudom hogymondjam mivel van a gondom. Az én anyám mivel kicsit nehéz gyerekkora volt egy rettentően visszafogott , konzervatív valaki , és olyan jelleme van mint egy diktátornak , aki mindenkin uralkodni akar , senkit sem ért meg , szinte érzelmek nélkül gondolkozik , sérthetetlen , csak neki lehet igaza. Na én ezzel a sokszor beteges felfogással lettem felnevelve. Általános suliban még hittem hogy igaza van , mindaz igaz és jó amit mond , emiatt egy nagyon elmajmolt visszahuzodó kis vki lettem aki ezért elég sokszor el lett nyomva mivel anyuci védte meg..Aztán jött középiskola , ahol is kezdett leesni hogy nembiztos hogy anyámnak mindig igaza van , nem biztos hogy egy anyára kell mindig hallgatni..ő is tévedhet. Egyre jobban probáltam ellenszegülni, sajnos csak szóban , egyre bunkóbb lettem , egyre több összetűzés.. de az életemmel nemváltozott semmi. Ugyanugy nemértett meg soha , mindent megmagyarázott , uralkodni akart rajtam , érzelmek nélkül ezzel a beteges féltéssel gondolkozott..meg nem voltam mindenért megdicsérve , hanem sokszor eléggé le lettem oltva, nagyon kevés minden volt olyan ami jó lenne...és hát itt tartok most. 19 éves vagyok , érettségi közepén...semmi életem , a gép elött élek , anyám szerint ezzel semmi gond.. meg ő nemtiltott..( igaz volt h 9kor nemmehettem át vmikor 9 utcányira lévő oszttársamhoz mert éjjel nem kujtorgunk.. inkább átvitt kocsival , régen azt is mondta 20-22 évesen kell elkezdeni nőzni , nemérti hogy mi bajom a totál otthonüléssel még ennyi idősen..) szal itthon ülök gép elött , 0 önbizalom , egy totál selejtnek érzem magam emiatt , hatalmas kisebbségi érzés, lelkileg teljesen összevagyok törve , nem mászkálok a sok baráttal mindenfele , nem csajozok.. és ő ezt mind nem érti meg , h ezzel mi a baj:) Egy totál alsobb rendű vkinek érzem magam mivel ismerek vkit..soha nemén voltam a nagyfiu akire felnéztek mások.. mindig ebbe voltam, éééés ez az egész már sok , hülyén hangzik de ennyi év igy már elvette az életkedvem , utálok reggel felkelni mertminek? ugyis ugyanaz lesz mint eddig... nem várom a nyarat..reggeltől estig gépezek. És ami a legszomorubb , a szülővárosomhoz nem a sok szép emlék fűz hanem emiatt egy teljesen rideg , sivár , érzelemmentes helynek látom amitől gyomoridegem van. Egyszerüen már szinte beletörödtem , nemérdekel semmi , csak lelkileg teszem magam olyan szinten tönkre...És ezta saját anyám nem látja.. hiába mondtam már , nem érti meg , megmagyarázta.. és ez nagyon szar:( nemakarok igy élni. Felfogtam h a pénz nemboldogit.. Hiába van vmi 30 millás családi ház.. ez semmi boldogságot nemtakar, apámnak a munka az élete..Őt is teljesen kikészíti anyám , 4:40 kor kel és 18 ra ér haza és még itthon is csináljon vmit.. apám elmondta nekem hogy egyedül én tartom életbe: / ha nemlennék már rég nemragaszkodna az élethez. És tudjátok mikor ezt elmondta , felfogtam h nemcsak én rinyálok meg szenvedek, valoban ez sztem nagyon komoly probléma.. lehet akármilyen a ház.. akármennyi pénz lehet benne. Ha nincs boldogság meg igy élnek benne.:S És nemtudom hogy mittegyek...olyan nehéznek tűnik , föleg igy h behidaltam meg nemis teszek ellene:S Csak beletörödve lelkileg megyek tönkre.. ugy mint apám..:( Nem tudom mit tegyek mert nemlátok reményt:S olyan hatalmas gyökeres változás kéne , meg sajnos én ezt a várost már egy ilyen totál unszimpatikus helynek érzem amiben igy nöltem fel , mindenről csak ez jut eszembe sokszor tényleg gyomoridegem van töle...nemtudom mit tegyek , olyan magányosság érzet , megértetlenség van bennem:( Más is észrevette , pár ismerős megért ..mondták többen(felnöttek) hogy látszik hogy mivan velem meg apámmal is..megértenek , igazat adnak , mégsem mer szolni senki anyámnak mert mindenkitől eltiltana..vki mondta " A vörös hadsereg is kevés lenne ellene".. Meg az a baj , ha ilyetmondanak igaz pillanatra megnyugtatom magam , de már belül tudom h nemlesz más...meg nagyon utálom ezt a helyet ( nem a várossal van bajom) hanem h itt igy éltem ettől nekem ez egy..else tudnám milyen rossz érzéseket vált ki , és még suliba is 2 évet technikusiba kell maradni , amitől gyomoridegem van...félek töle , mikor vkinél voltam akivel erről dumáltam.. hazajönni is féltem , ha vhol megérzem a normál életet gyomorideggekl jövök haza, semmi honvágy. De nemtudom mit tegyek , ittis nagyon nehéz lenne változtatni , de sajnos már annyira ellenszenvesnek érzem itt h talán emiatt se tudnék változtatni , de akk mit tehetek? menjek el fősulin majd albérletbe koleszba messze? Ez meg igy h eddig ilyen voltam , totál önállóság nélkül egy olyan hatalmas döntés , félek h ott meg épp emiatt rontanám el:( Röviden.. semmi életem , utálok itt, lelkileg tönkrementem , semmi életkedvem.. mind ez 19 évesen..A másik meg hogy emiatt ugye gépen logok egész nap , rengeteget chatelek idegenekkel , és ha találok egy hozzám hasonlo lelkü csajt , ha megnyilik nekem , ha rendes velem , olyan mint én... akkor annyira megtudok szeretni egy ilyen lányt , totál tudok egy netes vkihez ragaszkodni , amitől mégjobban huznék itthonról , ilyenkor megszünik a magányosság érzetem meg a szerethiány a megértetlenség. És ezis tovább neheziti hogy ha igy elmélyül egy lánnyal még csak msn-en a dolog..mint most..: S És aztán a távolság ugylátszik elveszi eztis.. 120 km végig pálya.. De nemtudom ugylátszik nemlesz semmi , pedig annyira szeretném h legalább ezzel jobblegyen , már annyira megszerettem a csajt meg olyan fontos.. totál megnyilt.. Belehülyülök ha még ez a dolog is elveszik , mélyebben leszek mint valaha... föleg h tudom h ujra egyedül érzem magam , ujra nincskivel megbeszélni a dolgokat , ujra magányosság , szeretethiány stb , a remény érzésem is elveszik.. szal nagyon sokat jelent , meg tudom h neki menne tovább az élet ott , nekem sínylődne tovább itt:( És ez ugy megijeszt , ilyenkor szeretném az ő életét élni vele mint h a sajátomban rohadjak tovább mert ha igy megy elöbb utobb belehülyülök , érzem..: /
2010. máj. 14. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Húúú bevallom töredelmesen nem volt erőm rendesen végig olvasni. Tudod az én anyám is hasonló vol, csak nekem még az apám se volt ott. Így csak engem macerált éjjel nappal. Én már felnőttem és elköltöztem (lány vok amúgy). Nem fog megváltozni soha, egy dolgot tehetsz: a sarkadra állsz. Nekem is csak akkor lett jobb amikor közöltem vele, hogy rosszul látja az életett és az ő sérelmeit ne akarja belém nevelni, mert nem akarok haragudni a világra ahogy ő teszi. Sokáig tiltotta, hogy legyen barátom. Nem mehettem ki a házunk elé játszani a többi gyerekkel,zsebpénzt soha nem kaptam tőle, suli után haza és főzhettem meg takarítahttam ennyi volt... hát szóval gáz volt. Elegem lett és közöltem vele, hogy ha tetszik neki, ha nem én élem az életem. Megmondtam neki, hogy mindig fogok szólni hova megyek és mikor jövök, de én döntöm el, hogy elszeretnék e menni vagy nem. Én ekkor 16-17 éves lehettem. Lassan felfogta, de kemény játszma volt.
2010. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Feltétlenül menj el jó messze kollégiumba, hidd el, hamar meg fogod szokni a normális életet, lesznek valódi barátaid, barátnősd is. Ha minden marad a régiben, később, ha megnősülsz, anyukád mellet a feleségednek is a lábakapcája leszel. Sorsod még az édesapádénál is nyomorultabb lesz. Természetesen, ha mazohista vagy, akkor maradj, de azután ne panaszkodj!
2010. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a 3/4 olvastam el. bocsi! A faterral pattanjatok meg valamelyik hétvégén,csak Ti ketten . Anyukádnak elég annyit mondani majd jövünk!!!! Remélem mersz nyitni minden rajtatok múlik!
2010. máj. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se bírtam mind elolvasni:)


Jók az ötletek fentebb. Tudod minek nincs értelme? Nem az életednek, hanem a panaszkodásnak! A nyafogásnak! 19 évesen ki tarthat vissza, ha menni akarsz? Hm? Senki. Állj fel a gép elől és cselekedj!

2010. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért nem válnak el a szüleid? Maradhatnál legalább kettesben az apáddal.
2010. máj. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

az van, hogy az én anyukám is valami hasonló, egészen abszurd módon nevelt bennünket, mindentől tiltott, mindentől féltett, nem tanulhattuk azt, amit szerettünk volna, csak amit ő elképzelt, mindig kiabált, és minden baj volt, pedig mi nagyon rendes gyerekek voltunk.

azért nem kellett egész nap otthon ülni, mint neked, szóval ennél sokkal szabadabb voltam, de a szegénység meg a tanulás miatt nem tudtam sajnos időben elköltözni, pedig már 20 évesen el kellett volna.

most már 32 vagyok, persze már elköltöztem, van egy húgom, az anyukám ugyanolyan, mint volt, és persze már nincs rám sok hatással, de annyi, hogy valahogy, nyilván nem véletlenül, úgy alakult az életem, 32 évesen nincs senkim, és a húgomnak sincs senkije, pedig, bocs, hogy ezt mondom, de szép lányok vagyunk, és az egész életünkben alig volt valakink, és egy normális párkapcsolat sem volt közte.

ebből okulva azt mondom, még ha egy szar kollégiumba is kell menned, 4 szobatárssal, akkor is húzz el, amilyen gyorsan csak lehet, mert te is így jársz, és nem tudsz egy normális kapcsolatot fölépíteni, ha az anyukád holdudvarában maradsz.

2010. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!