Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólna a férjem/mit...

Mit szólna a férjem/mit szólnának az emberek, ha elhagynám a nevemből a férjem vezetéknevét? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
X-né Y Z-ként vettem fel, de a munkám során elég zavaró ez a sok név, a nők ebben a szakmában nem veszik fel a férjük nevét valamiért és rám furcsán néznek emiatt.
2010. máj. 13. 19:23
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
100%
Hát legalább nem sértödött meg hogy le akarod venni inkább elpoénkodta. De még mindig az a legjobb ha leültök és megbeszélitek még akkor is ha elpoénkodja.
2010. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

Na látod, az eüsök mindenhol felismerik egymást :):) Vetesd le nyugodtan a nevedről a férjed vezetéknevét, elhiszem, hogy zavar az az iszonyú hosszú felirat :):) Dr. Xy-né Z. L. az legszebb ha még a végén a PhD. is ott van :):)

A férjed sem fog megsértődni :):)

2010. máj. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Most nem azert de a korhazban stb. egyszeruen mutatkozz be, hogy Dr. XY. Minek kell mondani, hogy Z-ne Dr. XY.

A tablara se gondolom, a szemelyidben szereplo nevet kell kitenni vagy igen?

Ne tedd le hivatalosan, csak ne hasznald bemutatkozaskor meg a korhazban. Akkor hasznald bemutatkozaskor, ha a paroddal vagytok egy barati tarsasagban vagy valami es ott kell bemutatkozni.

Vagy ezt igy nem lehet?

2010. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha már egy ideje így szerepeltél,így ismernek, ne változtass. Ha esetleg egyszer netán elválnál, vagy újabb házasságot kötnél, viseld a saját nevedet. Utólag házasságban visszavenni nem illendő. A férjed ódzkodását megértem. Az is kérdés: mennyivel lenne neked ez előnyösebb. Szerintem semennyivel!
2010. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
A táblán a teljes név és a titulus szerepel, ha pedig nem a táblán szereplő neve alapján mutatkozik be, abból csak kavarodás van, mert akkor már nem tudják, hogy egy és ugyanaz-e az a személy.
2010. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkérdeztem, hogy mit szólna, ha levenném a nevét? Azt mondta, ha nekem úgy jobb, akkor iratkozzak le róla :) Nem ezen múlik a boldogság..
2010. máj. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én is felvettem a férjem nevét, mint Nagyné Kiss Hilda (na nem ez a nevem, de most megteszi a példa kedvéért :=) ), így is került be minden iratomba. Mivel addigra a szakmában már "nevem volt", a munkában továbbra is Kiss Hilda maradtam, így is írtam/írom alá a levelezést, szerződéseket, mindent. Nagyon jól működik. Ez a Te szakmádban nem lehetséges? Így a férjedet sem bántanád meg, de mégis úgy lenne, ahogyan Te szeretnéd.
2010. máj. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Utolsótól kérdezem, hogy így is érvényesek a szerződések? Hogy nem a hivatalos nevedet írod alá? Férjem ledoktorált, fel akarta venni a dr-t, aztán egy időre letett róla, mert a cég (saját) könyvelője közölte, hogy akkor társasági szerződést meg miegyebet újra kell kötni, mert az APEH büntet, ha kiderül, hogy a hiv.neve dr. X.Y, ő meg simán X.Y-ként ír alá.
2010. máj. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Utolsónak: utolsó előtti vagyok :) A jogászunk azt mondta, hogy mivel az eredeti nevemet írom alá (amit előtte majd' 10 évig aláírtam mindenhol) és nyilvánvalóan az írásképem sem változott az esküvő miatt (miért is változna ? :) ), minden aláírt szerz. érvényes. Különben is, az eredeti, cégszerű aláírás mintán is ez a forma szerepel.
2010. máj. 14. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy Te komolyan gondolod, hogy elhagynád.... És ne poénkodja el. Mert ugyanis erre a kérdésre a tuti választ csak ő tudná megadni, mi itt nem....
2010. máj. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!