Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólna a férjem/mit...

Mit szólna a férjem/mit szólnának az emberek, ha elhagynám a nevemből a férjem vezetéknevét? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
X-né Y Z-ként vettem fel, de a munkám során elég zavaró ez a sok név, a nők ebben a szakmában nem veszik fel a férjük nevét valamiért és rám furcsán néznek emiatt.
2010. máj. 13. 19:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem szólnak, én eleve fel sem vettem a férjem nevét.
2010. máj. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%
szerintem ha már egyszer felvetted, ne hagyd el. Valószinű furcsán néznének rád,meg a férjed is furcsálná gondolom. Én ilyen esetben egyből arra gondolnék,hogy már nem szeret annyira vagy valami gond van a házassággal. Szerintem most már ne változtass, amugy is felesleges sok utánajárással meg papírmunkával jár. A melóban majd megszokják.
2010. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Mit szólna a férjed: ő megadja a választ. Részemről, a te dolgod.
2010. máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

ez ma már nem furcsa.

régebben is voltak olyan területen dolgozó nők, akik nem vették fel a férjük nevét. ez az ő köreikben akkor is természetes volt.

2010. máj. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
60%
Megteheted,hogy a férjed vezetéknevét és a te keresztnevedet használod. Ehhez hivatalosan kell megváltoztatni a nevedet,és a férjed sem sértődhetne meg.
2010. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szóval megbántam már, h felvettem és nem azért, mert kevésbé szeretném. Csak amikor házasodtunk, akkor én még suliba jártam és nem gondoltam bele.
2010. máj. 13. 19:34
 7/22 A kérdező kommentje:
19:33 Ezt nem szeretném, van nekem szép vezetéknevem, ami különlegesebb, mint a férjemé.
2010. máj. 13. 19:34
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvos vagy? Orvosok nem igazán szokták felvenni egymás nevét és gondolom a titulus miatt is kellemetlenebb a hosszú név. A másik dolog, hogy értelmes ember vagy és értelmes ember megérti az indokodat, vetesd le nyugodtan, aki ismer úgy is tudja, hogy nem váltatok el, ha nem tudja, akkor meg csámcsog 3 hónapig, utána beég, hogy hülyeséget beszélt, így szokott lenni :)
2010. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

Nekem biztos sz@rul esne.

Azt megtudhatom, hogy mit dolgozol?

2010. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az vagyok :) Férjemtől kérdeztem, mire elpoénkodta a kérdést és azt mondta, h : "Miért nem kell neked az én szép nevem?" Aztán nem firtattam tovább a kérdést.
2010. máj. 13. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!